Posedmé v Modřanské rokli

Ve středu 11. května jsme v Modřanské rokli uspořádali náš celkově sedmý závod na tomto místě. Komu se v něm dařilo nejvíce?

Na startu

Do delšího závodu na 15 km vystartovalo celkem 61 běžců.

V druhém balíku bylo 59 účastníků a vydali se na okruh měřící 8,5 km.

Nejlepší na kratší

Jako organizátorům trailového závodu se nám vždy uleví, když doběhne první závodník do cíle. Víme tak, že trať byla dobře označena :) Tuto radost nám dopřál Jiří Kopáč, poté co na trati strávil 35 minut a 11 vteřin. Zároveň zvítězil v kategorii 40+. Druhým běžcem v této kategorii byl celkově jedenáctý Michal Bürger (44:49), letošní nováček v této kategorii. Mezi nejlepší tři se dostal ještě Štěpán Kroupa (46:22).

Jen Koutný s námi chodí běhat jen do Modřanské rokle a vždy na kratší distanci. Je potřeba říct, že velmi úspěšně. Dvakrát totiž zvítězil a jednou byl druhý. Tentokrát přidal další celkové druhé místo do sbírky. V čase 35:40 ale zvítězil v kategorii do 40 let. V této kategorii se mezi nejlepšími třemi umístili ještě Lukáš Kužel (37:04) a Robin Šemotl (37:55).

Mezi ženami s přehledem zvítězila Klára Malíková (44:32). Na druhém místě doběhla Markéta Šimková (47:05) a třetí Eliška Netíková (47:37).

Radana Hušáková (49:13) byla nejrychlejší běžkyní v kategorii 40+. Na druhém místě doběhla v této kategorii Martina Matejová (52:16) a přesně o 2 minuty za ní protnula cílovou čáru třetí Markéta Teodoridu (54:16).

Mezi běžci do 15 let se lépe vedlo Jakubu Kadlecovi (53:22), který zvítězil před Kostasem Teodoridisem (54:11).

Mezi běžci v kategorii 60+, kterou na místě nevyhlašujeme, zaběhl nejrychlejší čas Miloš Zářecký (55:01).

Nejrychlejší na delší

Vojta Illner si připsal ve své premiérové účasti na našich závodech hned první vítězství, když v čase 1:07:30 zdolal 15 km. Druhý do cíle doběhl Jan Karban (1:08:23), který po celou dobu závodu vedl, ale ztratil orientaci na závěrečném asfaltovém úseku a nakonec bral alespoň stříbro. Třetím mužem konečného pořadí byl Marek Bergauer (1:08:40).

Na celkovém čtvrtém až šestém místě doběhli nejlepší tři běžci kategorie 40+. Vítězem kategorie se stal Tomáš Kutmon (1:11:13) před, tradičně silným běžcem v Modřanské rokli, Ondřejem Pangrácem (1:11:58). Nejlepší trojici doplnil Jiří Malý (1:13:21).

Tereza Janečková byla první ženou v cíli na 15 km v čase 1:18:03. Stříbro brala Kateřina Melicharová (1:21:00) a bronz Andrea Čalfová (1:24:38).

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Lenka Bartošová (1:35:43) před Renátou Rychlou (1:44:44) a Jitkou Polívkovou (1:44:56).

V kategorii běžců ve věku 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, byl nejlepší Zbyněk Adamec (1:20:11). Ještě o 7 vteřin rychlejší byl Jiří Vrabec (1:20:04), který zaběhl nejlépe mezi běžci, kterým je 60+.

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme všem partnerům našich trailových závodů: pivovaru Moucha za výborná pivka, Lifefoodu za zdravé mlsání, Mercuria Laser Game a Bowling Radava za poukazy na jejich služby, Top4Running za běžecké doplňky a Flowerski za náušnice.

Děkujeme také všem běžcům, že jste si poradili s náročnými podmínkami. Skvělé je, že se všem podařilo závod dokončit. Na viděnou se těším na dalších našich závodech: