Poprvé jsme se ocitli v háji. Tedy v tom Chuchelském. A na první závod v něm pořádaný nás přivítalo parádní podzimní počasí. Běžci mohli zvolit delší trať na 14,5 km nebo kratší 9,5 km.

Krásné podzimní počasí

Podzim nám ukázal svou hezčí tvář a přichystal ideální běžecké počasí. Celá trať byla značena moukou v den závodu. Tipni si do komentáře kolik kg mouky padlo :)

Běžci si mohli vybrat kratší variantu 9,5 km nebo delší 14,5 km. Celkem běželo 77 běžců a většina (43) si chtělo užít celou trasu závodu.

Díky partnerům Bowling Radava, Mercuria Laser Game, Sauna Spot Dvorce, Bootcamps  a Lifefood  za ceny pro nejlepší běžce a za ceny do tomboly.

Nejlepší na kratší

První cílem proběhl s velkým náskokem Vít Svoboda a zvítězil na 9,5 km v čase 42:04. Druhý Břetislav Mazach za ním zaostal o skoro 4 minuty (45:55). V kategorii do 40 let byl třetí Juraj Šimon (48:47) na celkovém šestém místě.

Třetí do cíle doběhla Radana Bittnerová (46:24) a zvítězila mezi ženami celkově i v kategorii 40+. V této kategorii byly mezi nejlepší trojicí i Pavlína Šimková (52:27) a Jana Šafránková (1:02:41). Do kategorie nebyla započítána Daniela Perglerová, která startovala se svým čtyřhnohým mazlíkem a pohon šesti nohou má přeci jen hlavně do kopce určitou výhodu :)

Celkové čtvrté místo si připsal Gustavo Monge (46:39), mezi muži byl celkově třetí, ale hlavně zvítězil v kategorii 40+. V ní ho doplnil na druhém místě Petr Kluzák (54:53).

V ženské kategorii do 40 let doběhla nejlépe celkově druhá žena v cíli Dáša Míková (48:49). Doma ji čekal dvouměsíční syn a tak jsme výjimečně pro ni udělali samostatný ceremoniál. Dle svých slov totiž musela rychle domů utěšit manžela :) Druhá byla Tereza Pitterlingová (52:23) a třetí Tereza Motlová (54:00).

Nejlepší na delší

Podobně jako u kratší trati, tak i na té delší byl vítěz poměrně jednoznačný. Zvítězil Lukáš Mrázek (1:01:48), který s námi byl druhý v srpnovém závodě v Modřanské rokli. O necelé 2 minuty za ním proběhl cílem druhý Martin Töpfer (1:03:46) a kousek za ním byl třetí Jan Zýka (1:04:04).

V kategorii 40+ zvítězil Jan Hušák, který byl celkově na pátém místě v čase 1:08:23. Necelá minuta potom dělila od sebe druhého v této kategorii Antonína Rylka (1:11:23) od třetího Aleše Prince (1:12:21).

Zuzana Bartasová zvítězila mezi ženami v čase 1:13:28. Druhá v kategorii do 40 let byla Petra Korandová (1:19:49) a třetí, nejmladší účastnice závodu, Ingrid Tillman (1:21:04).

Celkově druhou ženou a vítězkou v kategorii 40+ se stala Kamila Skalinová v čase 1:16:16. Na stupních vítězů ji doplnily druhá Monika Kadlecová (1:25:32) a třetí Karolína Jeníková (1:29:21).