Podzimní krása kolem Vltavy

Sedmý půlmaraton VAŠÍ LIGY přilákal 164 běžců a také příjemné podzimní počasí. K vidění byl také nejlepší výkon na naší trati. Prostě pravá podzimní běžecká krása.

Půlmaraton i 5 km

Do půlmaratonu se vydalo celkem 164 běžců. Jen 3 z nich závod nedokončili. Skvělá práce!

IMG_3181.JPG

Do doprovodného závodu na 5 km vyběhlo 24 běžců.

IMG_3200.JPG

Vyhlašujeme nejlepší půlmaratonce

Za ceny pro nejlepší do půlmaratonu patří díky našim partnerům Sauna Spot, Klub pánů z Ponožkovic, Pivovar Moucha a PinkPower.cz

Nejlepší běžecký výkon na půlmaratonové trati ze všech našich sedmi dosavadních závodů zaběhl Pavel Wohl. Pavel zvítězil stylem start cíl a hodnota nového rekordu teď zní 1:16:24. Druhý byl Milan Langr a časem 1:18:46 zaběhl desátý nejlepší výkon na naší trati. V kategorii do 40 let zaběhl na třetím místě celkově čtvrtý Lukáš Hach (1:21:05).

IMG_3841.JPG

Dlouho na sebe nenechali čekat ani borci v kategorii 40-49 let. Celkově třetí doběhl do cíle vítěz této kategorie Martin Hodík (1:19:59). Na bedně nemohl chybět Jiří Kabelka (1:22:28), vítěz Jarního půlmaratonu VAŠÍ LIGY, a těsně v patách mu byl třetí Luboš Rákosník (1:22:55).

IMG_3835.JPG

V kategorii 50+ zvítězil ve skvělém čase 1:24:51 Martin Procházka. Druhý byl Ondřej Prokop (1:31:52) a třetí Daniel Bubla (1:33:13). Všichni tři nejlepší běžci této kategorie byli u nás na závodě vůbec poprvé.

IMG_3828.JPG

Mezi ženami zvítězila Regina Procházková třetím nejlepším časem naší trasy 1:26:16. Druhou nejlepší ženou byla Lucie Davidová, která se těsně vešla pod hranici 1:30. A byl z toho osmý nejlepší čas našich tabulek 1:29:45. Na medaili a zároveň desátý nejlepší čas historie dosáhla Štěpánka Dzanová (1:31:23).

IMG_3838.JPG

Lenka Kotecká zvítězila v kategorii 40-49 let časem 1:36:08. Jen o kousek za ní byla Kamila Skalinová (1:37:44) a mezi nejlepší tři běžkyně této kategorie se dostala ještě Lucia Bocankova (1:42:46).

IMG_3829.JPG

Vítězkou kategorie 50+ se stala Věra Kohoutová v čase 1:40:54. O 2 minuty za ní byla v cíli druhá běžkyně v této kategorii Lenka Bayerová (1:42:52). A na pódium pro nejlepší tři se dostala také nejčastější účastnice našich závodů Anna Křepelová (1:57:18).

IMG_3824.JPG

Velké díky patří také vodičům z řád Plzeňských Tempo Makers. I díky nim si celá řada běžců vytvořila osobní rekord!

Žena vítězí na 5 km

V doprovodném závodě na 5 km zvítězila v celkovém pořadí Daniela Havránková (18:32). Na stupních vítězů pro nejlepší 3 ženy ji doplnily druhá Zuzana Požárková (21:22) a třetí Lena Kotrčová (22:30).

IMG_3316.JPG

Mezi muži 5 km nejrychleji zaběhl Tomáš Lomský (18:36) o 4 vteřiny za Danielou. Druhý muž v cíli byl Ondřej Žižka (20:12) a třetí Ondřej Homolka (22:30).

IMG_3321.JPG

V kategorii do 15 let byl na trati nejrychlejší Jáchym Jalovecký (25:01). Druhý byl v této kategorii Daniel Petrů (25:57) a třetí Eliška Lukavská (27:15).

IMG_3311.JPG

Díky a brzy na viděnou

Díky všem, kdo jste dorazili na pondělní sváteční půlmaraton a budu se těšit na posledním letošním závodě na 5 a 10 km v sobotu 30. listopadu. Během listopadu budou také vypsány všechny závody na rok 2020. První bude hned 1. ledna, takže s námi můžeš vyběhnout do nového roku! Další náš půlmaraton bude v sobotu 29. února.