Podruhé v háji

Z Hlubočep směr Chuchelský háj vystartovalo ve středu 22. července celkem 126 běžců. Všichni se vrátili zpět v pořádku. Kdo byl v cíli nejrychleji?

Startujeme

V 18 hodin vystartovala smečka 61 běžců na trať 14 km.

Větší účast tentokrát přilákal závod na kratší vzdálenost. Na 9 km se vydalo 65 běžců.

Nejlepší na 9 km

Prvním běžce v cíli byl Zdeněk Šedivý. Jeho cílový čas byl 39:04. O necelou minutu a půl za ním proběhl cílem Ondřej Šíp (40:30) a dalších 25 vteřin za ním zaostal Petr Horský (40:55).

V kategorii 40+ zvítězil Jakub Lebeda, který byl v čase 43:31 na celkovém 9. místě. Druhým mužem této kategorie byl Martin Mastný (44:26) a nejlepší trojici zkompletoval Jiří Královec (54:19).

Na celkovém 10. místě doběhla do cíle Michaela Luňáčková (43:42) a byla první ženou na 9 km. Navíc zkompletovala zlatý hattrick, když se jí podařilo vyhrát na našich předchozích dvou letošních trailech. Pro druhé místo si stejně jako v Modřanské rokli doběhla Barbora Štěpánková (44:08). Na třetím místě byla Martina Kukulová (46:11).

Pro třetí medaili z dosavadních tří letošních trailových závodů si doběhla Veronika Kupcová (54:02). Zvítězila v kategorii 40+. O jedno místo si oproti Modřanské rokli polepšila Jana Bechová (58:05) a bylo z toho stříbro. Těsně nad hodinu zaběhla Kateřina Klozarová (1:00:05) a bylo z toho třetí místo.

V nevyhlašované kategorii běžců ve věku 50-59 let si nejlépe vedl Jiří Sladký (54:40), který si tím alespoň částečně spravil chuť ze dvou ztracení na trati, kvůli kterým nedosáhl na bronz v kategorii 40+. Mezi ženami byla jedinou a nejlepší běžkyní Jana Šafránková (1:04:48).

Nejlepší na 14 km

Zlato z Modřanské rokle obhájil Santiago Berenguer (59:06). Na druhém místě doběhl Martin Töpfer (1:00:43), který byl původně vyhlášený jako třetí, za což se ještě jednou dodatečně omlouváme. Do pořadí se nám připletl jeden běžec, který měl původně startovat na 14 km, ale nakonec zvolil kratší trať. Martin si tak polepšil o jedno místo oproti závodu v Modřanské rokli. Své umístění z Prokopského údolí obhájil třetí Jakub Andrle (1:00:57), kterého jsme dodatečně dekorovali.

S náskokem 7 minut zvítězila v ženské kategorii Magda Horká (1:02:14), která stejně jako Santiago obhájila své prvenství z Modřanské rokle. Na druhém místě doběhla Zuzana Bartasová (1:09:15) a o dalších 7 minut zpět byla třetí žena v pořadí Klára Malíková (1:16:55).

V kategorii 40+ mezi muži zvítězil Ondřej Pangrác (1:04:41) a o 2 místa se polepšil oproti našemu předchozímu trailovému závodu. Věčně druhý je letos Jan Hušák, který si odnesl třetí letošní trailové stříbro za čas 1:06:42. Na stupně pro tři nejlepší se dostal ještě Bohumil Rohlíček (1:06:48).

V ženské kategorii 40+ jsme měli jen 2 ženy. A na druhém místě se umístila Veronika Klajmonová (1:27:25). Z vítězství se mohla radovat Kateřina Černá (1:21:20), která si stejně jako Ondřej Pangrác polepšila o 2 místa oproti předchozímu závodu.

V nevyhlašované kategorii pro běžce ve věku 50-59 let byl nejrychlejší Zbyněk Adamec (1:15:17) a v 60+ Jiří Švec (1:27:11), nejstarší účastník závodu.

Za ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě děkujeme našim parnterům: pivovar Moucha, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Top4Running, Saucony, Lifefood Flowerski. Díky jim za to!

Za měsíc znovu v Modřanské rokli

Děkujeme všem účastníkům, že opět vytvořili pohodovou běžeckou atmosféru a brzy na viděnou:

1. Ve středu 29. července: silniční závod na 5 a 10 km v Braníku
  2. Ve středu 19. srpna: trail v Modřanské rokli

Co můžou vyhrát všichni?

Neodměňujeme jen nejlepší, ale také pravidelné běžce. Po závěrečném závodě (17. listopadu) je odměníme:

• 4 účasti - pivo
  • 5 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha
  • 6 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha + místo u VIP stolu

Pro účastníky s 5 účastmi bude také losování tomboly o 1 x měsíční vstup do VT GYM Praha.

A společně se Saucony a Top4Running jsme pro tebe připravili také soutěž o 1 x boty Saucony na Instagramu. Po závodě dej svoji fotku na Instagram s označením #chcivyhratsaucony a #vaseligatrail a dostaneš se do slosování. Celá pravidla zde.