Počtvrté v Háji

Letošní trailovou sezónu VAŠÍ LIGY jsme uzavřeli závodem Do Háje. Běželo se z Hlubočep přes Barrandov do Chuchelského háje. A závod přilákal 90 běžců, kteří se představili na tratích 14 a 9 km.

Startujeme z Hlubočep do Háje

Jako první se na start postavilo 47 běžců na 14 km.

Závod na 9 km startoval o 10 minut později a vběhlo do něj 43 účastníků.

Nejlepší na 9 km

První běžcem v cíli byl Javier Insausti (40:22), který dle svých slov zvítězil ve svém prvním závodě v životě. I na druhém místě byl zahraniční běžec a sice Nic Oneill, který bral stříbro za čas 42:10. Pro bronzovou medaili si doběhl Jan Ungrád (43:49).

V kategorii 40+ zvítězil Tomáš Dvořák 45:30 před dvěma Michaly, kteří však na vyhlášení nevydrželi. Druhý doběhl v této kategorii Michal Bürger (46:00) a třetí Michal Němeček (46:57).

Nejrychlejší ženou na 9 km byla Martina Jansová (46:54). O více než 1 a půl minuty za ní byla v cíli druhá Eliška Netíková (48:22) před Violetou Aguilo (51:46).

Pořadí na prvních dvou místech mezi ženami v kategorii 40+ bylo shodné se závodem na 5 km v Braníku před 2 týdny. Zvítězila Radka Laryšová (51:31) před Monikou Kadlecovou (53:34). Na stupních pro nejlepší 3 je tentokrát doprovodila Ludmila Hobzíková (55:11).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, byl nejrychlejší Michal Němeček, celkově třetí muž kategorii 40+. Mezi muži v kategorii 60 let a starší zdolal trať nejrychleji Cyril Svoboda (1:01:00).

Nejlepší na 14 km

Mezi běžci, kteří si užili v Chuchelském háji o 5 km více, zvítězil Jiří Malý (1:04:19). Bral tak zlato v kategorii 40+. Celkově třetí a druhý v této kategorii byl Tomáš Kutmon (1:04:38). Mezi nejlepší tři běžce kategorie se dostal ještě Ondřej Pangrác (1:06:55).

Druhým běžcem celkově na 14 km a nejlepším v kategorii běžců do 40 let byl Vlastimil Heinz (1:04:37). Druhé místo v kategorii si vyběhl Martin Chaloupecký (1:04:49) a třetí Petr Girard (1:06:15).

Nejrychlejší ženou na 14 byla další zahraniční účastnice, kterých tentokrát nebylo ve startovním poli vůbec málo. V čase 1:11:25 zvítězila Eugenia Boffo. Pro druhé místo si doběhla Klára Malíková (1:13:29). Bronz brala Andrea Čalfová (1:14:21).

Mezi ženami v kategorii 40+ poměrně jednoznačně zvítězila Radana Hušáková (1:24:33) o skoro 4 minuty před druhou Marcelou Skácelovou (1:28:34). Mezi nejlepší 3 se dostala ještě Tereza Eliášová (1:29:24).

V kategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme byli nejrychlejší Zbyněk Adamec (1:13:02) v 50-59 let a Jiří Kratochvíl v 60+. Ten se jen těsně nevešel pod 2 hodiny (2:00:59).

Díky a příští rok na trailech na viděnou

Děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili. Věřím, že jste si ho i přes vysoké teploty užili a znovu se na trailových závodech VAŠÍ LIGY budu těšit na viděnou za rok.

Děkujeme všem partnerům našich trailových závodů v tomto roce: pivovaru Moucha za výborná pivka, Lifefoodu za zdravé mlsání, Mercuria Laser Game a Bowling Radava za poukazy na jejich služby, Top4Running za běžecké doplňky a Flowerski za náušnice.

Také díky Tomovi, který si vzal na závěr na starosti protažení :)