Počasí už umíme

Po podzimních marastech, které provázely naše závody, jsme se už naučili objednávat lepší počasí. Na sobotní závod bylo stejně krásně jako před týdnem na půlmaraton. Díky, že vás opět dorazilo tolik!

Na startu 201 běžců

Celkem 201 běžců se dostavilo na čtvrtý letošní závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. A jak bývá zvykem, větší účast přitáhlo 10 km. Celkem v 11:00 vystartovalo 131 běžců.

IMG_6939.JPG

Po 5 minutách od startu závodu na 10 km se na trať vrhli také pětkaři. Do závodu jich vběhlo 70.

IMG_6951.JPG

Díky všem, kteří dorazili na březnový závod. Vytvořili jste  jako vždy skvělou atmosféru. A děkujeme také našim partnerům Lifefood, pivovar MouchaSportHeroSaunaSpot aTopsport centrum.

Nejlepší na 5 km

V čase 17:00 doběhl do cíle Lukáš Nevařil a vyvařil z toho první místo na 5 km. V patách mu byli Tomáš Buřil (17:44) a Pavel Víšek (17:57).

IMG_7634.JPG

V kategorii 40+ se první 3 muži dostali do cíle v rozmezí 40 vteřin. Prvním z nich byl Jaroslav Hejzlar (19:43), druhý Ondřej Homolka (20:01) a třetí Karel Kodr (20:23).

IMG_7614.JPG

První  dvě ženy se vešly do top 10 celkového pořadí v tomto závodě. Ženské zlato si vyběhla Klára Hubrová 18:53 a Ingrid Tillman byla v cíli jen chvíli po ní (19:09). A i třetí žena Barbora Štěpánková dala závod pod 20 minut (19:47).

IMG_7630.JPG

V ženské kategorii 40+ zvítězila Monika Kadlecová (21:57). Pro stříbro si doběhla Lenka Zloská (22:21) a pro bronz Šárka Hinzová (23:12).

IMG_7607.JPG

V dětských kategoriích řádili Varšavští a Krátcí. Mezi kluky byl nejlepší Jiří Varšavský (20:46) a druhý byl Josef Varšavský (22:51). Na stupně vítězů se dostal ještě Marek Krátký (24:17). To Kateřina Krátká zvítězila mezi dívkami (27:01).

IMG_7599.JPGIMG_7596.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let si nejlépe mezi muži vedl Lubomír Jokel (20:28) a  mezi ženami Jana Šafránková (27:13). V kategorii 60+ byl rychlejší vítěz kategorie 40+ Jaroslav Hejzlar před nejstarším mužem na 5 km Janem Kubínem (33:38).

IMG_7183.JPG

Nejlepší na 10 km

Skvělou letošní běžeckou formu předvádí Jiří Kabelka. Tentokrát z toho bylo za čas 34:53 celkové první místo a tím i vítězství v kategorii 40+. Jirka s námi odběhl už 64 závodů na 10 km a po třetí se dostal pod 35 minut. Naposledy to bylo v roce 2013. V této kategorii se mezi nejlepší tři dostali ještě Hynek Janoušek (36:15) a Peter Potrok (37:00).

IMG_7626.JPG

V kategorii do 40 let zvítězil v osobním rekordu 34:58 Vojtěch Bližňák. Stříbro v této kategorii bral Jiří Václavík (35:01) a bronz Španěl Santiago Berenguer (35:23).

IMG_7642.JPG

Mezi ženami je letos neporazitelná Regina Procházková. Svůj rekord trati sice nezdolala, ale byl z toho třetí nejlepší ženský čas v historii našeho závodu (37:45) a čtvrté letošní zlato ze čtyř závodů. Druhá byla Tereza Zuzánková (38:53) a třetí Radka Sýkorová (39:17).

IMG_7641.JPG

V kategorii 40+ obhájila únorové vítězství Denisa Myslivcová (43:24). Pro druhé místo si doběhla Kateřina Rottová (43:39) a třetí v kategorii byla Petra Davídková (43:58).

IMG_7620.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejším běžcem Petr Vizina (39:45) a mezi ženami Lenka Bayerová (47:15). Mezi běžci staršími 60 let byl jen jeden zástupce, který byl zároveň nejstarším běžcem celého závodu, Jaroslav Keil (43:17).

IMG_7283.JPG

Děkujeme a příště už ve středu

Od příštího závodu najíždíme na "letní režim" středečních večerů. Těšit se tedy budeme 24. dubna v 19:00 na startu.