Pětizávod

Pětizávod

Listopadový závod se běžel 12. prosince. A ne jako jeden závod, ale jako pět závodů. Jak si běžci po delší závodní pauze vedli? Dozvíš se v článku.

Pět startů

Dvakrát jsme odstartovali závod na 5 km (39 a 28 běžců) a třikrát na dvojnásobnou distanci (35, 28 a 42 běžců).

DSC_5912.jpgDSC_0814.JPGDSC_0734.JPGDSC_0780.JPG

Devět vítězů

Běželo se sice 5 závodů, ale celkem se soutěžilo v 9 kategoriích. Kdo byl nejlepší?

První běžcem v cíli byl Daniel Kupidlovský, který s námi běžel poprvé a hned zvítězil na 10 km v kategorii 40+ v čase 34:52. O necelé 2 minuty zpět byla naše stálice Jiří Kabelka (36:51). Pro bronz v této kategorii si doběhl další běžec s premiérovou účastí na našich závodech Ladislav Semrád (37:45).

Mezi ženami v čase 40:19 zvítězila Hanka Jakubíčková a druhá byla Adélka Semrádová (41:04), která se našeho závodu zúčastnila poprvé. Ve své sedmé účasti u nás si připsala bronz Svatoslava Kacířová (42:37).

Naopak mezi běžkyněmi v kategorii 40+ se dařilo známým tvářím. Zvítězila Dana Jiřičná (44:18) před Petrou Davídkovou (44:51). A bronz v kategorii si připsala běžkyně, která běžela pod jménem Medúza ZaZa (45:34) :) Ještě rychlejší čas než všechny tři výše jmenované zaznamenala Simona Mandová (43:55), ale ta běžela v rozběhu s muži, takže do výsledků pro vyhlášení nebyla zařazena.

V mužské kategorii do 40 let zvítězil Karel Splítek v čase 34:15. Za svými zády nechal Stanislava Radu (34:58) a Vaška Slípku (35:26).

Na 5 km jsme byli svědky druhého nejrychlejšího času naší trati 15:46 v podání Jana Šnebergra, který s námi běžel 5 km poprvé, ale druhý nejlepší čas hsitorie drží také na 10 km. Na druhém a třetím místě byli pravidelní účastníci PBT VAŠÍ LIGY Jan Svatoň (17:30) a Jiří Kadlec (17:36).

Mezi ženami v kategorii do 40 let zvítězila Zuzana Kynclová (19:50) jen o 5 vteřin před Monikou Hrachovcovou (19:55). Pro bronz si doběhla Petra Kubíčková (21:30).

Další pivo, které uvařila jeho dcera sládková v pivovaru Moucha, si vyběhl vítězstvím v kategorii 40+ Pavel Tall (18:39). O 20 vteřin za ním proběhl cílem druhý Jiří Šebek (18:59) a v těsném závěsu byl Martin Píša (19:15).

Monika Seidlová (21:01) zvítězila v kategorii 40+ mezi ženami. Druhá byla Katarína Třísková (23:34) a třetí Jaroslava Pokorová (24:37).

A vyhlásili jsme také běžce mladší 15 let. Nejrychleji závod zaběhla Eliška Kotlínová (25:33), druhý byla Jáchym Sedlecký (26:20) a třetí Jan Bára (28:50).

Díky a snad na Nový rok

Děkuji všem běžcům za účast na posledním letošním závodě a věřím, že se nám podaří v podobném režimu setkat i na Nový rok. Během týdne také vyhlásíme v článku nejlepší běžce letošního ročníku a uděláme losování z letošních pravidelných běhen.