Loading…

V neděli 10.10. se uskutečnil první letošní badmintonový turnaj v Pardubicch. O titul si to rozdalo 15 hráčů.

Hned ráno bylo nutné řešit jednu omluvenku a jelikož se nepodařilo sehnat žádného náhradníka, rozlosovali jsme turnaj pro 15 hráčů.

Skupina A

Skupinu A opanoval Martin Doležel, který si v soubojích s Martinem Hudcem a Radkem Novotným počínal zkušeně a s přehledem zvítězil. Drobným zaváháním pro něj byl souboj s Klárou Pšenkovou, kde došlo k dělbě bodů. Klára dokázala obrat o bod i Martina a po výhře s Radkem mířila do vyřazovacích bodů o medajle. Radka s Martinem čekaly boje o 9. - 15. místo.

Skupina B

Ve skupině B svými výkony vyčníval Karel Zahradník, který dokázal porazit všechny své soupeře a mohl se připravovat na boje v horním pavouku. Spolu s Karlem postupoval do mistrovské části Petr Lundák, kterému na postup stačily 3 body za remízu s Milanem Brzkem a výhru s Jindřichem dědkem. Jindřich v souboji o 3. místo ve skuipně dokázal Milana porazit, mířili však oba do spodního pavouka.

Skupina C

Roli favorita skupiny C potvrdil Casey Lim třemi výhrami a bez větších obtíží si zařídil účast v horním pavouku. V souboji o 2. postupové místo mezi Petrem Reslem a Radkem Stuchlíkem měl více štěstí Petr, který si po setech 15:14 a 15:14 připsal důležité postupové body. Radek s Jardou Bartákem zamířili dolů a mohli se rvát o nejlépe 9. místo.

Skupina D

Skupina D byla ochuzena o chybějícího účastníka a tak měl Tomáš Zaplatílek na cestě za postupem pouze 2 soupeře. Tomáš si s přehledem dokázal poradit se Standou Teplým i Petrem Roudným a bral 1. místo. Souboj mezi Standou a Petrem skončil remízou, lepší skóre však posunulo do mistrovské části Standu.

Pavouk o 9. - 15. místo

V souboji "poražených" nebyla nouze o napínavé zápasy. Každý bojoval o co nejlepší umístění a na bojovnosti a nasazení to bylo znát. Martin Hudec dokázal postupně porazit Jardu Bartáka, Milana Brzka i Jindřicha Dědka a stal se tak vítězem "žumpičky".

Pavouk o 1. - 8. místo

Ve čtvrtfinálových soubojích potvrdili všichni nasazení hráči papírové předpoklady. Zdeněk Doležel si dokázal poradit se skvěle hrajícím Petrem Reslem, Casey v souboji s Klárou tahal za delší konec a postup urval pro sebe a Karel Zahradník ve svém souboji porazil Standu Teplého. Zajímavou podívanou nabídl souboj Tomáše Zaplatílka s Petrem Lundákem. Tomáš prahnul po úspěchu a doslova lítal po kurtu...


...na druhé straně Petr přijel na turnaj jako vicemistr olomouckého turnaje z předchozího dne. Tomáš měl v souboji více energie, zajistil si postup do semifinále a mohl se těšit na Zdeňka.

Semifinále

V prvním semifinále si to rozdali bratři v triku Casey s Karlem. Casey předváděl kvalitní hru, na Karla to však nestačilo a tak Casey zamířil do souboje o bronz. Karel naopak vyhlížel soupeře pro finále. Druhé semifinále mezi Zdeňkem a Tomášem rozhodl až třetí set, který ve svůj prospěch získal Zdeněk a postoupil do finále.

O 3. místo

Tomáš před svým závěrečným utkáním vyzvídal slabiny soupře :-). Nicméně ani poctivá taktická příprava Tomášovi nestačila a bronzovou medaili bral zaslouženě Casey.

Finále

Oba favorité se sešli v souboji o zlato. Karel dělal co mohl, nicméně Zdeněk přijel na turnaj ve skvělé formě, potvrdil ji i ve finále a bral zlato.

Slovo závěrem...

Děkuji všem účastníkům za přátelskou atmosféru v průběhu turnaje a budu se těšit na vaši účast v příštím turnaji.Discuss the article

Please sign in to post your comments . Do not have an account on website? Sign up now!

Payment methods

Platební metody

By using this website you agree to the use of cookies (see Terms of use). Cookies are necessary for the website's functioning. I understand