Načítám…
Březnový turnaj v Pardubicích - titul putuje do Hradce!

Březnový turnaj v Pardubicích - titul putuje do Hradce!

Pardubáci nebyli ve formě, přední příčky opanovali Mechováci.

První turnaj roku 2022 se konal netradičně v neděli, avšak na tradičním místě v tělocvičně Univerzity Pardubice.

Do turnaje zasáhlo 16 hráčů díky čemuž bylo možné vytvořit čtyřčlenné skupiny. Po rychlé rozcvičce a krátkém úvodním slovu jsme se vrhli na skupinové zápasy hrané na 2 sety do 15 bodů.

Skupina A

Pozici nasazeného hráče č. 1 potvrdil Tomáš Pavlištík, který prošel základní skupinou bez ztráty setu a postup do bojů o medaile si zajistil tzv. v suchém triku. Postup ze 2. místa si dvěma výhrami zajistil také Radek Stuchlík. Naopak pozici nasazeného hráče nepotvrdil Vlasta Kubíček, který obsadil až 3. místo a musel se připravit na neúprosné sobouje v "žumpa" lize. Spolu s Vlastou putoval do žumpičky po třech prohrách také Andrij Zeml'anyj.

Skupina B

Černým koněm skupiny B byla bezesporu Lenka Jánošíková, která se této úlohy zhostila jak se patří a v základní skupině neprohrála jedinný zápas. Na vítězství to však nestačilo, protože skupinu po dvou výhrách a remíze opanoval v dobré formě hrající Jakub Pohan, který si tak vydobil lepší pozici do finálové části. Druhým nasazeným hráčem, který nepotvrdil svou pozici, byl Petr Resl, který se musel spokojit se souboji v žumpičce. Spolu s Petrem šel do bojů o co nejlepší umístění také Martin Kladivo.

Skupina C

Ve skupině C potvrdil roli favorita Michal Hroch, který převálcoval všechny své soupeře a vyslal tím jasný vzkaz všem budoucím soupeřům. O postupujícím ze druhého místa rozhodlo až lepší skóre Martina Hudce, který postouil na úkor Petra Roudného. Petr se prezentoval líbivým badmintonem, stačilo to však pouze na boje o nejlépe 9. místo. Spolu s Petrem mířila do žumpičky i stále se usmívající Bára Kowalczyková.

Skupina D

Do bojů ve skupině vstupovali jako nasazení Kamil Šolar a Tomáš Koch, kteří si přesvědčivými výkony zajistili postup a mohli se těšit na čtvrtfinálové souboje. V souboji o 3. místo ve skupině prokázala více klidu Klára Pšenková, která ve dvou setech udolala srdnatě bojujícícho Romana Mornštejna.

Žumpička

Vlasta Kubíček si chtěl spravit chuť a po výhrách postupně nad Bárou, Klárou a Petrem Roudným si došel  pro zasloužený titul žumpa krále. Gratulujeme!

Bedna

Do boje o 3. místo se dostal Kamil Šolar, který nejprve ve čtvrtfinále zdolal Lenku Jánošíkovou, avšak v semifinále nestačil na svého hradeckého kolegu Tomáše Pavlištíka. Kamilovým vyzyvatelem se stal Jakub Pohan, který si ve čtvrtfinále po velkém boji poradil s Tomášem Kochem. Stopku Kubovi vystavil v semifinále Michal Hroch. Jakub si však v medailovém souboji spravil chuť, Kamila porazil a bral konečné 3. místo.

Ve finále si to rozdali kolegové a kamarádi z Hradce Tomáš Pavlištík a Michal Hroch. Tomáš ve četvrtfinále zdolal Martina Hudce, načež si v semifinále poradil s Kamilem Šolarem. Michal ve čtvrtfinále po třech setech prošel přes Radka Stuchlíka a v semifinále si poradil s Jakubem Pohanem.

Finále nabídlu tuhou dvousetovou bitvu, ze které vyšel vítězně Michal Hroch a zaslouženě si odvezl pohár pro vítěze. Tomáš Pavlištík se musel spokojit se 2. místem.

Slovo závěrem...

Všem bych rád poděkoval za účast a budu se těšit na dalším singlovém turnaji, který se uskuteční v sobotu 14.5.2022 od 9:00 v univerzitní tělocvičně. Akci můžete omrknout již nyní zde.

Nejbližší podobná akce

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím