Loading…
Nudně dobré počasí

Ve středu 24. června panovala v Modřanech ideální běžecká teplota, déšť se nám vyhnul obloukem, slunce zůstalo za mrakem, trať byla v dobré kondici. Prostě nudně dobré počasí!

Po čtvrté v rokli

Historicky čtvrtého závodu VAŠÍ LIGY v Modřanské rokli se zúčastnilo celkem 186 běžců. Přesně 100 jich vystartovalo v 18:00 do delšího závodu na 15 km.

Následovala je smečka 86 chrtů na kratší vzdálenost 8,5 km.

Nelepší na kratší

První běžcem v cíli byl Ondřej Zadrobílek. Do cíle se dostal za 33:51 a ještě mu zbyly síly na rodinnou pohodu po závodě. Druhý běžec byl Jen Koutný, který za vítězem zaostal o více než 2 a půl minuty (36:20). Třetí do cíle doběhl v čase 38:02 Zdeněk Šedivý.

Vítězem kategorie 40+ se na kratší trati stal Miroslav Ďoubal (39:01) a celkově byl pátý. Pro stříbro v této kategorii si doběhl Petr Doubek (39:42), vítěz ve 40+ z Prokopského údolí před 2 týdny. A bronz bral Zdeněk Zeman (41:47).

Mezi ženami to byl napínavý souboj až do posledních metrů. První dvě běžkyně dělilo jen 10 vteřin. Zvítězila stejně jako před 2 týdny v Prokopském údolí Michaela Luňáčková (41:49). V patách jí byla Barbora Štěpánková (41:59). Mezi nejlepší tři se dostala ještě Eliška Hájková (46:01).

Eva Kubelková zvítězila v kategorii 40+ v čase 47:59 a nechala za sebou i vítězku našeho prvního letošního trailu v této kateogrii Veroniku Kupcovou (52:27), která tentokrát brala stříbro. Pro bronzovou medaili s pak mohla přijít Jana Blechová (57:33).

Nejlepší na delší

Petr Šnábl měl nakročeno k vítězství, ale krok musel párkrát protáhnout mimo trať, aby si ulevil :) Nakonec z toho bylo i přesto druhé místo a čas 1:04:16. Prvním běžce na 15 km byl v cíli Santiago Berenguer (1:03:57). A třetí skončil Martin Töpfer (1:05:57).

První žena v cli na sebe nenechala dlouho čekat. Na celkovém 6. místě doběhla Magda Horká (1:08:25). Na další v pořadí jsme museli čekat přes 8 minut, ale zasloužené druhé místo brala Šárka Macháčková (1:16:41). A třetí v kategorii do 40 let doběhla Eliška Fürst (1:24:27).

První tři muže v kategorii 40+ dělilo jen 21 vteřin. Nejvíce sil prokázal v posledních metrech Tomáš Kutmon (1:09:14). Druhé místo z Prokopského údolí obhájil Jan Hušák (1:09:19) a bronz si vyběhl Ondřej Pangrác (1:09:35).

I mezi ženami v kategorii 40+ to bylo v závěru napínavé. O 8 vteřin nakonec zvítězila Michaela Mertová (1:20:52) před obhájkyní vítězství z Prokopáku Blankou Lochmanovou (1:21:00). A na stupně pro nejlepší tři vystoupala ještě Kateřina Černá (1:25:28).

Za ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě děkujeme našim parnterům: pivovar Moucha, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Top4Running, Saucony, Lifefood a Flowerski. Díky jim za to!

Za měsíc v Chuchelské háji

Děkujeme běžcům, že opět vytvořili skvělou atmosféru a brzy na viděnou:

1. V úterý 30. června: silniční závod na 5 a 10 km v Braníku
  2. Ve středu 22. července: neméně krásný trailový závod v Chuchelském háji (start v Hlubočepech kousek od tramvaje)
  3. Ve středu 19. srpna: druhý letošní trail v Modřanské rokli

Co můžou vyhrát všichni?

Neodměňujeme jen nejlepší, ale také pravidelné běžce. Po závěrečném závodě (17. listopadu) je odměníme:

• 4 účasti - pivo
  • 5 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha
  • 6 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha + místo u VIP stolu

Pro účastníky s 5 účastmi bude také losování tomboly o 1 x měsíční vstup do VT GYM Praha.

A společně se Saucony a Top4Running jsme pro tebe připravili také soutěž o 1 x boty Saucony na Instagramu. Po závodě dej svoji fotku na Instagram s označením #chcivyhratsaucony a #vaseligatrail a dostaneš se do slosování. Celá pravidla zde.

Petr Lundák - vrchní běhna

The nearest similar event

Discuss the article

Please sign in to post your comments . Do not have an account on website? Sign up now!

Similar articles

Závod plný bahna a příběhů
11. June 2020

Náš premiérový závod v Prokopském údolí nebyl chudý na bahno ani zajímavé příběhy. Co se dělo a kdo byl ve středu 10. června nejlepší?