Loading…

Prosincový pingpongový turnaj v Plzni přilákal solidní účast a k vidění byly nádherné výkony. Všichni si do sytosti zahráli.

Druhý letošní pingpongový turnaj v Plzni se rozehrál v 8 skupinách, kde hrálo na 2 vítězné sety. Skupina A byla čtyřčlenná a zbylých 7 tříčlenných. Nejlepší 2 z každé skupiny postoupili do pavouka o vítězství. Zbytek si zahrál "žumpičku". Všech 8 nasazených si poradilo s rolí favorita a ve své skupině bez ztráty setu zvítězilo. Zajímavostí je, že z 27 zápasů ve skupině se jediný hrál na 3 sety. Richard Novák díky vítězství 2:1 nad Peterem Hoangem postoupil z 2. místa ve skupině A.


Na Petra Hoanga zbylo až třetí místo ve skupině, ale dokázal následně zvítězit ve všech zápasech a stal se "žumpakrálem". Jediný zápas na turnaji prohrála Petra Malá, ale měla smůlu na los. V osmifinále prohrála s pozdějším finalistou Michalem Pitařem (na fotce), který na náš turnaj zavítal poprvé.


Ve skvělé formě se předvedl Ondřej Zelenka. Nejprve v osmifinále přehrál nasazeného Rudu Hubáčka. Poté sice prohrál s Petrem Šurkalou, ale nakonec z toho bylo krásné 6. místo.


O příčku výše se umístil Lev Schultz, který prohrál jediný zápas a to čtvrtfinále s pozdějším vítězem.


Nasazená jednička Peter Šurkala prohrála s nováčkem našich turnajů Michalem Pitařem v semifinále, ale v zápase o bronz otočila zápas z nepříznivého stavu 0:2 na sety na 3:2 ve svůj prospěch proti Renatě Vacíkové, nejlepší ženě na turnaji.


Ve finále se potkali dva nováčci na našich pingpongových turnajích. Jan Šperl už ale jednou zvítězil na pražském turnaji VAŠÍ LIGY. A zlato získal i na tomto turnaji, když ve finále porazil Michala Pitaře. Zajímavostí je, že se oba finalisté potkali také ve skupině B.


Do kontrastu se soustředěným výrazem vítěze dáváme fotku ze zápasu Kristýny Kubašta, která sice ani jednou na turnaji nevyhrála, ale úsměv ze rtu jí to nesebralo :)


A tohle byli nejlepší tři muži turnaje. Z leva druhý Michal Pitař, první Jan Šperl a třetí Peter Šurkala.


Tentokrát byla slušná konkurence i mezi ženami. Na turnaji jich bylo hned 5. Vítězku Renču Vacíkovou, celkově čtvrtou, i Petru Malou, která byla na 9. msítě, jsme si už představili. Mezi nejlepší tři se dostala ještě Veronika Nováková, celkově 18.


Gratuluji nejlepším a děkuji všem za parádní atmosféru během turnaje. Budu se těšit na dalším turnaji v sobotu 12. února.

Petr

vl-petr.jpg
Petr Lundák - strážce spokojenosti v Plzni

Discuss the article

Please sign in to post your comments . Do not have an account on website? Sign up now!

Payment methods

Platební metody

By using this website you agree to the use of cookies (see Terms of use). Cookies are necessary for the website's functioning. I understand