Loading…
Největší sportovní akce VAŠÍ LIGY

Díky, že jste byli součástí největší sportovní akce VAŠÍ LIGY. Celkem 310 běžců se vydalo do sedmého letošního závodu PBT VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km.

Největší běh VAŠÍ LIGY

V úterý v 19 hod se pustilo na trať 10 km 176 běžců.

DSC_00992.JPG

O 5 minut po nich následovalo 134 běžců na 5 km.

DSC_0014.JPG

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem, který se dostal do cíle byl Pavel Wohl (16:34). O 6 vteřin za ním byl Cyril Sedláček (16:40) a o dalších 5 vteřin zpět zaostal Španěl Santiago Berenguer (16:45).

DSC_0994.JPG

Pavel Tall opanoval kategorii 40+ v čase 18:03. A i v kategorii 40+ to bylo napínavé až do samého závěru. Jan Hušák (18:20) byl za Pavlem jen o 17 vteřin a získal s námi během jednoho měsíce třetí stříbro po dvou druhých místech z trailů. V těsném souboji porazil Kamila Kotlíka (18:22).

DSC_0977.JPG

To mezi ženami zvítězila Kateřina Martínková (19:22) celkem bez komplikací o 50 vteřin před Míšou Eliášovou (20:12). Ta už měla ale jen 7 vteřin náskok před Katarínou Pomorskou (20:19).

DSC_0989.JPG

Radana Bittnerová (21:55) vyhrála mezi ženami v kategorii 40+. Druhá Jiřina Bílková brala za čas 23:43 stříbro a pro bronz si doběhla Lenka Bartošová (23:49).

DSC_0971.JPG

Mezi mladými nadějeme jsme měli dva běžce. Rychlejší z nich byl Pavel Maleček (23:31) před Anna-Marie Rosenbaum (24:34).

DSC_0966.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil Pavel Tall, který zároveň vyhrál ve mezi běžci 40+. Mezi ženami v této kategorii zvítězila Jana Šafránková (28:09). Mezi běžci, kterým už bylo 60 let, byl nejrychlejší Jaroslav Hejzlar (20:30).

Nejlepší na 10 km

Šestý nejlepší čas historie našich závodů na 10 km vyrovnal Daniel Noah (33:03). Druhý byl Karel Splítek (33:49) a třetí Jan Mrázek (34:37).

DSC_1003.JPG

Čtvrtý běžcem v cíli byl Dalibor Bartoš (34:39) a bylo z toho vítězství v kategorii 40+. Pro stříbro v kategorii si doběhl tradiční účastník našich závodů Jiří Kabelka (36:06), který uhájil druhé místo před Erikem Svobodou (36:48).

DSC_0986.JPG

V základech se otřásal ženský rekord na 10 km. Jen o 1 vteřinu však odolal. Tereze Jagošové tak teď patří druhý nejlepší čas trati - 37:11. Druhá Klára Kohoutová (44:42) za vítězkou zaostala o více než 6 minut. Třetí Zuzana Kubínová (44:56) byla v cíli už za chvíli.

DSC_0997.JPG

I v kategorii 40+ to mezi ženami bylo poměrně jasné. Zvítězila Petra Davídková a na další běžkyni jsme museli 5 minut čekat. Byla jí Jana Chocholová (50:13) a pro třetí místo si doběhla Vladimíra Šebková (52:46).

DSC_0982.JPG

Třetí v kategorii 40+ Erik Svoboda byl zároveň vítězem nevyhlašované kategorii pro běžce 50-59 let. Stejně tomu bylo mezi ženami, kdy v této kategorii byla první Vladimíra Šebková. Nejrychlejším běžcem v kategorii 60+ byl Randy Pankevicz (42:16). Jedinou, ale neméně skvělou běžkyní, v kategorii 60+ byla Anna Křepelová (54:44).

Díky a v červenci na viděnou dvakrát

Díky všem, kteří se podíleli na rekordním běhu. S díky nesmíme zapomenout na naše partnery pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava a Penco.