Dne 28. října 2018 na den oslav 100. výročí založení Československa bylo prostě a jednoduše hnusně. Déšť, chladno, že bys psa nevyhnal. Naše běhny jsou ale silnějšího ražení a vyběhli rovnou do půlmaratonu. A všichni dokončili!

Hnusně? Nevadí!

Počasí, které panovalo během našeho půlmaratonu nejlépe vystihuje snímek našeho nejčastějšího účastníka Milana Cibíka.

IMG_1742.JPG

Na trati už se ale běžci rozehřáli a k vidění byly samé úsměvy :)

IMG_6370.JPG

Hůře na tom byli pomocníci, kteří postávali na místě. Všichni to ale také zvládli a to i ti nejmenší!

Málokterý půlmaraton se může pochlubit tím, že nikdo nevzdal a všech 113 účastníků dorazilo do cíle v limitu. Jste boží!

Doprovodný závod na 5 km

Nejdříve byli v cíli závodníci doprovodného závodu na 5 km. Celkem jich běželo 26.

IMG_1885.JPG

V závodě byl nejrychlejší Petr Snabl. 5 km zvládl za 17:32. Za ním doběhl druhý do cíle Aleš Kocián Ten zaostal o 22 vteřin zpět. A pro bronz si doběhl v čase 18:56 Petr Eliáš.

IMG_1879.JPG

Nejlepší 3 ženy doběhly za sebou. Zvítězila na celkovém 13. místě Šárka Hinzová (22:53). Druhá byla Zuzana Požárková (23:11) a třetí Lenka Zloská (24:14).

IMG_1874.JPG

Mezi nadějemi do 15 let jsme měli jednoho účastníka. Zlato za čas 22:32 si však Jáchym Jalovecký jednoznačně zasloužil!

IMG_1871.JPG

Půlmaraton

Na půlmaratonské trati se představilo 113 závodníků a všichni doběhli do cíle ve stanoveném limitu 3 hodiny. Nejrychleji z nich byl v cíli stejně jako na našem Jarním půlmaratonu Španěl Santiago Berenguer. Zvítězil v čase 1:17:42, což je druhý nejlepší čas trati po jeho jarním výkonu. Celkově třetí doběhl do cíle Jan Svatoň. Jeho čas 1:19:04 však znamenal stříbro v kategorii do 40 let. Třetí místo v této kategorii získal Martin Vavrečka (1:19:33).

IMG_2279.JPG

V kategorii 40+ zvítězil v čase 1:19:01 celkově druhý Josef Procházka. Jeho čas je čtvrtým nejlepším v historii našeho závodu. Pro druhé místo v kategorii 40+ si doběhl na celkovém 7. místě Jan Hušák (1:23:15). Těsně za ním byl v cíli bronzový v kategorii Libor Dočkálek (1:23:36), který bronz uhájil jen o 2 vteřiny před čtvrtým Janem Pejšou.

IMG_2272.JPG

Kategorie 50+ byla jasně v režii Jiřího Sladkého. Zvítězil v čase 1:30:47. Druhý v cíli v této kategorii Petr Granát za ním zaostal o skoro 9 minut (1:39:41). Těsně za Petrem doběhl vodič na 1:40 Jiří Mašek, který bral v kategorii 50+ bronz (1:39:50).

IMG_2268.JPG

Mezi ženami to bylo jasné vítězství Lujzy Slávikové. Výkonem 1:29:16 zaznamenala pátý nejlepší ženský výkon trati a zvítězila před druhou Monikou Kadlecovou o více než 10 minut. Ta však zvítězila v kategorii 40+. V kategorii do 40 let byla druhá Jana Nemravová (1:43:08) a třetí Barbora Hovořáková (1:44:26).

IMG_2264.JPG

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila již zmíněná Monika Kadlecová. Druhá byla těsně o 21 vteřin zpět Daniela Perglerová (1:40:18) a pro třetí místo v kategorii si doběhla Dita Punčochářová (1:42:27).

IMG_2259.JPG

Omlouvám se za zmatky okolo vyhlašování této kategorie. Zapomněli jsme si poznamenat první ženu v této kategorii do výsledků jako ženu. Rád bych řekl, že se nám tato situace stane maximálně 1-2 x za 10 let, ale je to spíš 1-2 x za rok. Bohužel to je nevýhoda ručního zápisu výsledků. Snad nám to prominete :) Petr

Kategorii 50+ měla svoji jasnou vítězku. Kolegyně nechala daleko za svými zády Lenka Bayerová. Celkově byla v čase 1:41:22 čtvrtou nejlepší ženou v závodě. Na druhém a třetím místě doběhly tradiční účastnice našich závodů Anna Křepelová (1:55:35) a Alena Kočová (1:58:19).

IMG_2257.JPG

Díky patří také vodičům z řad Plzeňských Tempo Makers, kteří odvedli skvělou práci!

IMG_1746.JPG

Díky všem závodníkům, kteří v tomto nevlídném počasí dorazili. A klobouk dolů, že jste všichni dorazili do cíle! Rád bych také poděkoval všem, kdo na závodě pomáhali s organizací. Tentokrát to byly opravdu náročné podmínky. A díky také partnerům, kteří věnovali ceny do tohoto závodu: Mercuria Laser Game, Sauna-spot, Klub Pánů z Ponožkovic, Pivovar Moucha a Topsports centrum . Petr

Budeme se těšit na letošním posledním závodě v sobotu 24. listopadu.