Nejdeštivější závod v historii

Na déšť sice statistiky během našich závodů nevedeme, ale toto byl pravděpodobně nejdeštivější závod v historii VAŠÍ LIGY. Byl tedy čas vytáhnou slušivé deštníky na hlavu :)

Ke startu připravte se...

Odpoledne bylo pěkné dusno. Před startem závodu na 10 km začalo být příjemněji a dle radaru pršelo všude možně kolem, jen ne v Braníku. Na stezce ale byla slušná tma. Nicméně celkem 113 běžců na delší trati vystartovalo v suchu.

Před deštěm stihli vystartovat i 107 běžců na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Solidní letní lijavec se spustil brzy po startu závodu na 5 km. Nejlépe si s deštivými podmínkami poradil Ondřej Krupčík, který si v čase 17:37 připsal své první vítězství na našich závodech. V cíli byl o 2 vteřiny před druhým Iljou Lukinykhem. Třetí v kategorii do 40 let byl Tomáš Johanovský (18:16).

Třetím běžcem celkově na 5 km byl Jiří Kadlec (17:41), který za vítězem závodu zaostal o pouhé 4 vteřiny. Zvítězil tak v kategorii 40+. Druhým běžcem v kategorii byl Kamil Kotlík (17:54), za kterého cenu převzala jeho žena. Pro bronz si doběhl Patrik Jurkiewiecz (18:26).

Velmi napínavý souboj byl o první tři místa mezi ženami. Všechny tři nejlepší se totiž v cíli vešly do rozmezí 11 vteřin. V čase 19:47 zvítězila Kristýna Divišová. O 10 vteřin zpět zůstala druhá v pořadí Mária Rušinová a jen o 1 vteřinu déle se na trati zdržela třetí Veronika Bartošová.

V ženské kategorii 40+ zvítězila o více než minutu Radana Hušáková (22:20) před stříbrnou Lenkou Bartošovou (23:32). Třetí místo si vyběhla Mária Benková (26:15).

V kategori běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme, si připsal nejrychlejší čas Pavel Němec (22:09) mezi muži a Brazilka Marta Bianchi Pedrosa (30:56). Pavel Jelínek (23:13) zaběhl nejrychleji mezi běžci staršími 60 let.

Velmi rychlá desítka

Pročištěný vzduch přál rychlým časům na desítce. V historicky třetím nejrychlejším čase naší trati, 31:55, zvítězil Tomáš Endlman. Do nejlepší desítky historických časů se zapsal i Milan Janoušek (32:40),  bývalý rekordman naší trati. A třetí místo si vyběhl Vojtěch Zahradník (35:10).

V kategorii 40+ mezi muži zvítězil Daniel Kupidlovský (35:41). Druhý byl Jiří Kabelka (36:58), který se blíží 100 účastí na našich závodech. Třetí místo v kategorii si připsal Jaroslav Chlup (38:59).

Petra Kotlíková zaběhla svůj nejrychlejší čas na naší trati a zároveň čtvrtý nejrychlejší ženský čas našich tabulek. Jeho hodnota je 36:07. Zvítězila jím v kategorii 40+. Druhá v kategorii i celkově byla Eva Vyskočilová (39:44). Pro bronz si v kategorii 40+ doběhla Petra Davídková (45:37).

Mezi ženami do 40 let se nejlépe dařilo Natálii Vašíčkové (40:52), která o 4 vteřiny udolala druhou Míšu Eliášovou. Třetí místo si připsala Jana Fataciunová (46:10).

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejší Tomas Rund (41:01). U běžců s běžkyň starších 60 let zaběhli nejrychlejší čas Pavel Nedbal (51:02) a Anna Křepelová (57:03), pro kterou to byl s námi 92. běžecký závod.

Díky a na viděnou v srpnu - třikrát

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky patří všem běžcům, kteří na červnový závod dorazili. Tentokrát to bylo i trochu o vůli přijít i přes deštivou předpověď. Díky za to a věřím, že to stálo za to :) A vážím si pomoci všech, kteří se na závodě podíleli organizačně. Holky, ukázaly jste, že nejste z cukru!

Červencový závod na 5 a 10 km se kvůli střetu s jinými závody posouvá až na 3. srpna. Potom nás čeká náš poslední letošní Trail (Trail do Háje) 17. srpna. A potom se uvidíme poslední prázdninový den na srpnovém závodě na 5 a 10 km.