Načítám…
Nádherné běžecké výhledy

V sobotu 19. září jsme pořádali pátý letošní trail VAŠÍ LIGY. A ti kdo dorazili, se mohli kochat nádhernými výhledy na Prahu.

Padesát

Přesně 50 běžců vyrazilo v sobotu 19. září na trať našeho historicky druhého trailu v Prokopském údolí. Menší účast než obvykle byla pravděpodobně zapříčiněna souběhem s více běžeckými akcemi odloženými na stejné datum z první poloviny tohoto roku. Ti kdo dorazili, ale snad nelitovali. Odměnou jim bylo krásné počasí a nádherné výhledy.

Radost ze závodu nám trochu zkazilo úmyslné přeznačení trati na 14 km vandalem. Všichni běžci se ale nakonec našli a dorazili v pořádku do cíle. Takhle vypadalo všech 28 běžců na 14 km na startu.

DSC_7580.JPG

Na kratší 7 km trať vyrazilo o 10 minut později 22 běžců a všichni se dostali do cíle bez komplikací.

DSC_7615.JPG

Nejlepší na 7 km

Prvním běžcem v cíli byl Doug Matthews, který v závěrečném souboji zvítězil nad Janem Klausem. Oba proběhli ve shodném čase 35:58. V patách jim byla Monika Hrachovcová, která ještě 1500 metrů před cílem vedla. Ale zřejmě se moc dlouho kochala na vyhlídce na město :)

DSC_7638.JPG

Celkový vítěz Doug Matthews zvítězil v kategorii 40+. Ale na 7 km startoval jen kvůli tomu, že před závodem zabloudil a dorazil až těsně po startu závodu na 14 km, na který byl původně přihlášený. Pro stříbro v této kategorii si doběhl celkově čtvrtý Jiří Sladký (36:16), který s námi běžel posté! Po Milanu Cibíkovi tak přibyl do klubu stovkařů druhý člen. Slavnostně ho do něj přivítáme na dalším závodě. Mezi nejlepší tři v kategorii 40+ se vešel ještě Marek Lekeš (38:28).

DSC_8155.JPG

V kategorii běžců do 40 let se z vítězství radoval Jan Klaus (35:58), který s námi běžel poprvé. Pro druhé místo v kategorii si doběhl Jiří Vábek (36:52) a třetí byl další z nováčků na našich závodech Jan Feňa (40:48).

DSC_8174.JPG

Mezi ženami zvítězila již zmíněná Monika Hrachovcová (36:07), které chybělo jen 9 vteřin k celkovému vítězství v závodě. Druhá v kategorii do 40 let byla Michaela Krůtová (42:15) a pro bronzovou medaili si doběhla Oceane Mathieu (50:11).

DSC_8164.JPG

V kategorii 40+ jsme měli 2 účastnice a obě se tak dostaly na stupně vítězů. Ve svém premiérovém závodě u nás zvítězila Martina Matejová (43:19) a druhá byla Bohumila Güntherová (48:50), která s námi běžela podruhé.

DSC_8149.JPG

Nejlepší na 14 km

Delší závod poznamenalo úmyslné přeznačení trati vandalem přibližně v polovině závodu. Nakonec se ale všichni běžci našli. A na prvním místě doběhl Vojtěch Růžek (1:05:16), který zároveň zvítězil v kategorii do 40 let. Druhý v této kategorii doběhl Oudin Stephane (1:11:37). Bronzový byl Karel Dytrych (1:12:40), který si tak doběhl pro první medaili v životě :)

DSC_8181.JPG

Asi nejvíce ovlivněná změnou značení byla kategorie 40+ mužů. Nejrychleji se z celé situace vymotal a do cíle doběhl celkově druhý Ondřej Pangrác (1:08:36), své šesté letošní stříbro vybojoval Jan Hušák (1:10:05). A pro bronzovou medaili si doběhl David Němeček (1:10:27) před čtvrtým Bohumilem Rohlíčkem (1:11:07).

DSC_8163.JPG

Eva Engelová zvítězila mezi ženami v čase 1:27:23. O minutu a půl za ní do cíle doběhla Andrea Svobodová (1:28:57) a pro bronz v kategorii do 40 let si doběhla Veronika Staňková (1:31:53).

DSC_8178.JPG

V ženské kategorii 40+ zvítězila Lenka Bartošová (1:29:04) a na stupně vítězů ji doprovodila Eva Kliková (2:11:42), kterou kamarádi přezdívají bludička, ale i přes její velké obavy před startem se do cíle dostala v pořádku bez ztracení a nadšená :)

DSC_8201.JPG

Jediným běžcem v nevyhlašované kategorii 60+ byl Stanislav Janovský (1:55:41).

DSC_8132.JPG

Ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě věnovali naši partneři: pivovar Moucha, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Top4Running, Saucony, Lifefood a Flowerski. Díky jim za to!

Díky a brzy na viděnou

Díky všem, že jste dorazili a omlouváme se za komplikace na delší trati. S viníkem jsme mluvili a na příště by se už nemělo opakovat. Věříme, že jste si to i tak užili...