Na čem ve VAŠÍ LIZE makáme? Listopad 2018

Na čem ve VAŠÍ LIZE makáme? Listopad 2018

30. Listopad 2018

Na lize se snažíme stále makat dle vašich přání. Co nového jsme zlepšili poslední dobou? Zpřehlednění domlouvání zápasů, platba Paypalem, feed, nové fce v mobilní verzi atd. Na co se chystáme dále? Nejen na webu, ale i v další práci kolem ligy.

Na čem pracujeme mimo web?

 1. Ladíme společně s několika z vás vychytání systému ligy. Máme navržené vylepšení, aby hráči neskákali tak lehce ob 2 ligy - přidání bodů za pořadí ve skupině. To odstraní moc velký pohyb a zároveň zajistí to, že většinou půjdou 2 hráči nahoru a 2 dolů. Zavedeme asi od února. Teď simulujeme v expertní skupince. Pokud se do ní chcete přidat, dejte mi vědět.
 2. Připravujeme lednový lyžák, první a možná i nejlepší pařbu roku 2019. Více info a přihláška.
 3. Vyhodnotili jsme odpověď od 500 hráčů, kteří letos s ligou nepokračují. Zabralo to hodně času, ale nyní máme několik zlepšováků které chceme postupně realizovat.
 4. Připravujeme první franšízu - ve Varšavě, spustíme asi na jaře 2019. Držte nám palce.
 5. Organizujeme novoroční běh VAŠÍ LIGY 5/10km 1.ledna.
 6. Pomáháme domlouvat zápasy, řešíme konflikty mezi hráči a radíme nováčkům v lize.
 7. Chystáme se technicky i marketingově zrealizovat Měsíc na zkoušku zdarma. Slibujeme si od toho, že vám přivedeme nové soupeře, které z nějakého důvodu se vstupem do ligy váhají.
 8. Připravujeme pro vás vánoční dárek - nechte se překvapit :)


Co jsme poslední dobou na webu vychytali?

 1. Domlouvání zápasů - zpřehlednili jsme termíny jejich odsazením, zvýrazněním data, zeleným označením přijatého termínu, oranžovým označením termínu přijatého někým jiným, přidáním fotky uživatele a odsazením komentářů.
 2. Platba přes PayPal - chyběla vám možnost platby přes PayPal peněženku, tak jsme ji dodali.
 3. Body za skupinu - v Můj přehled jsme na počítači i na mobilu zobrazili počet bodů za skupinu v prvním řádku tabulky.
 4. Nové karty na mobilu - v Můj přehled na mobilu jsme přidali vedle aktivních termínů zápasů i rozbalovací karty s Vymazanými termíny (koš), Prošlé, Omluvy a diskuze, Hráči a kontakty.
 5. Aktuální dění - nyní správně zobrazujeme výsledky a akce sledovaných hráčů. Další funkce Aktuálního dění přijdou brzy.
 6. Aktuální dění mobil - nově zobrazujeme feed Aktuální dění i na mobilu. Najdete ho v základním menu dole.
 7. Upozornění z diskuze - z diskuzí pod články či akcemi chodí nově upozornění na email, že někdo přispěl do diskuze, které jsi se zúčastnil.
 8. Průměrný čas běhů - odstranili jsme chybu u Běžecké tour, kdy se nám průměrný čas počítal ze všech běhů a ne ze 6 nejlepších.
 9. Komentáře zápasů - nyní se zobrazují všechny ze starého webu a to nově i ve Výpisu zápasů.
 10. Rozřazování v adminu - přidali jsme bezpečnostní akualizaci pořadí hráčů, než začneme dělat poloautomatické rozřazování. To aby se nám už nemohlo stát, to co Terce v Brně na squashi minulý měsíc, když rozřadila hráče do úrovní dle neaktuálních výsledků. Samozřejmě se poníženě omluvila :)
 11. White text - za předmětem emailu (např v Gmailu) už je vidět začátek textu emailu a ne otravné: "Nezobrazuje se ti email správně..."
 12. Jména týmů - konečně jsme dodělali zobrazování jmen týmů ve všech emailech, v Můj přehled, ve všech diskuzích a na kartě Hráči a kontakty.
 13. Cena za neúplnou sezónu - změnili jsme ceny při hraní neúplné sezóny. Cenu jsme totiž měli 555 Kč a to ať už se hráč přidal na začátku či v průběhu. Chtěli jsme tímto odrazovat nové hráče od přidání se v průběhu sezónu, aby stávajícím hráčům příliš nerozhazovali postupy a sestupy, což fungovalo. Bohužel nám ale několik hráčů řeklo, že to na ně působilo tak, že chceme z hráčů jen vytáhnout peníze. Tak to rozhodně není, proto jsme ceny změnili na 555 Kč (4 měsíce), 500 Kč (3 měsíce), 400 Kč (2 měsíce) a 300 Kč (1 měsíc). Těm, kteří začali ligu hrát od prosince přeplatek vracíme.
 14. ID hráče na Profilu - zobrazili jsme ID, nebo-li číslo hráče, což zjednoduší komunikaci se správcem a správci práci.
 15. V registraci jsme přidali hvězdičky k povinným údajům a odstranili několik dalších chyb.
 16. Žebříček - správně už zobrazujeme počet Skrečů.
 17. Spoooousta dalších malých chybiček, o kterých se nevyplatí tu psát, ale které dohromady zabraly taky spoustu času a peněz.

Co máme v to-do listu?

 1. Zpřehledníme Můj přehled - pošoupneme jednotlivé bloky více dle toho, co hráče zajímá.
 2. Zobrazení dohodnutých zápasů v 'Co mě v nejbližší době čeká'.
 3. Přidání žebříčku jednotlivých sezón.
 4. Měsíc na zkoušku - ochutnávka ligy pro nové hráče.
 5. Vyladění systému ligy - body za pořadí ve skupině.
 6. Snadné uložení termínu zápasů do kalendáře.
 7. Captcha - aby nemohl zprávy hráčům psát spam robot.
 8. Možnost navrhnout termíny zápasů v novém kole už 5 dní před začátkem nového kola.
 9. A ještě mnoho dalších věcí, ale o těch později, až se nám ztenčí tento seznam :)


Budeme moc rádi, když nám dáte vědět další vychytávky :)

Děkujeme za spolupráci při zlepšování ligy a přejeme hodně radosti na kurtu.

Tomáš Reinbergr


Tomáš Reinbergr - zakladatel VAŠÍ LIGY

Diskuze ke článku

Roman Zajac
Roman Zajac - Lístky na finále tenisové extraligy v Oáze Říčany už jsou v prodeji. Jen nevíme, zda-li přijedou a budou-li hrát i ti nejlepší kouzelníci v nejlepší formě jako T.B. vs P.K.
5. prosince 2018, 14:16
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Když se odhlašuju z termínu a nevyplním důvod, hodí to zde nesmyslnou chybu "napiš místo a čas, kdy chceš hrát".
5. prosince 2018, 18:00
Petr Lundák
Petr Lundák - Díky za nahlášeni. P.
10. prosince 2018, 09:02
Rosťa Matrka
Rosťa Matrka - Šlo by udělat, aby se dalo navolit, co se bude ukazovat na domovské stránce? Osobně bych ocenil, aby tam byly aktuality z městosportu např. mi tam chybí výsledky mimo mojí skupinu (mohlo by se i ukazovat o jakou ligu a skupinu jde)
10. prosince 2018, 18:46
Petr Lundák
Petr Lundák - Ahoj Rosťo, díky za podnět. Něco podobného se bude zobrazovat v Aktuálním dění (pravý sloupec). Můžeme přidat i možnost zobrazovat všechny výsledky z tvého městosportu. Využil bys? Teď zatím pracujeme na zprovoznění toho, aby zobrazovalo hráče, které "sleduješ". Petr
13. prosince 2018, 10:02
Roman Zajac
Roman Zajac - Rád bych založil skupinu, nebo chcete li tým nebo bandu v sofutotenisu pro 4-8 hráčů 19+. V zimní sezóně chodím raději na palubovku než na beton či antuku. Děkuji
11. prosince 2018, 10:53
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Vylezly mi z "prošlých" do "aktivních" už minulé termíny. Mám zlehka pocit, že jde o termíny, které jsem ručně nehodil do koše, tj. zlehka tuším problém v tom, že tam je kontrola jen na datum, nikoliv rok...a termín na x. prosince se teď zobrazí, bo to vnímá jako budoucnost.
1. ledna, 23:02
Petr Lundák
Petr Lundák - Ahoj Vojto, diky za nahlaseni. Mas pravdu. Bylo to presne tak. P.
3. ledna, 08:32
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Když hráč zadá skreč (ať už 3:S, S:3 nebo S:S), zapíše se k zápasu aktuální čas zadání. Ten pak ovlivňuje obsah pole "Často hraje od ... v ..." na kartě hráče. Což je zřejmý nesmysl.
2. ledna, 16:49
Petr Lundák
Petr Lundák - Dobry postreh. Vyresime! P.
3. ledna, 08:32
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - A jelikož jsem viděl stav "Často hraje od 09:56 v Sport Troja", tak zlehka tuším, jak se tam ta data dostala a myslím, že ve skutečnosti by mělo být "Často hraje od 18:00, často hraje v Sport Troja." Neboť pokud třeba budu hrát často na Olšance v různé časy a méně často v Braníku nebo Štěrboholech, ale v rámci toho téměř vždy od 18:30, tak myslím, že tam bude napsáno "Často hraje od 18:30 v Olšanka", což je zjevně nesmysl (jelikož Olšanka se pronajímá jen v celé hodiny), a i kdyby to bylo tak, že na Olšance hraju v různé časy dopoledne a jinde téměř vždy od 18:00, tak by dle mě algoritmus vyplivnul, že často hraju od 18:00 na Olšance...kdežto jsem třeba odpoledne nemusel nikdy být. Nevím, jen tipuji dle zahlédnutého.
3. ledna, 16:00
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Mimochodem, starý web při zadávání výsledku myslím vždy nabídnul čas začátku zápasu chytře na celou půlhodinu 61 - 90 minut před aktuálním časem (nebo nějak obdobně, již si to nepamatuju přesně), tj. pokud jsem zadával hned po zápase, nebylo nutné to měnit. Tady to vždy nabídne 17:00, což musím měnit téměř vždy a především pro zadávání výsledku kdykoliv před tak 17:30 to nedává zjevně smysl.
3. ledna, 16:04
Petr Lundák
Petr Lundák - Vojto díky za postřehy. To "často hraje od ... v ...". Co se týče toho nabídnutí, tak promyslíme, jestli měnit. Každopádně pro ty, kdo zadávají výsledek hned po odehrání, což je ideální, by to bylo usnadnění.
9. ledna, 21:04
Roman Zajac
Roman Zajac - Taky jde v Praze naplánovat dvojzápas s rezervací na hodinu vhodně zkrácený těmi kraťasy? Co se stane, když výsledky obou zápasů zadám v 55-59 minutě, nejdéle však minutu před skončením rezervace?
5. ledna, 15:51
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - jestli to je dotaz na mě, tak prosím ještě jednou a pomalu :-)
6. ledna, 20:02
Roman Zajac
Roman Zajac - To byl jen obecný dotaz na správce tohoto webu. Jinak řečeno, lze zadat výsledek ze dvou zápasů (setů) na konci hodiny nebo se musí počkat po uběhnutí hodiny s zapsat oba výsledky později?
7. ledna, 12:29
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - jo ták. Jakože jestli jde v 17:57 zadat zápas s časem od 17:00? Zcela jistě ano, dokonce myslím, že to půjde zapsat i před 17h, neb to tam systém kontrolovat nebude. Stejně tak systém nebude nejspíše kontrolovat, jestli náhodou ve stejný čas už není zapsán jiný zápas.
7. ledna, 23:43
Roman Zajac
Roman Zajac - Tak to je fajn. Tím by se vyřešilo moje dilema zápisu výsledků se sety po utkání. Rodič by pak nemusel opakovaně tak často volat jak to dopadlo. A nyní bych se mohl věnovat zápisu winerů, vynucených i nevynucených chyb, ale to už je nadstandard mimo zápis výsledků o utkání. Děkuji
9. ledna, 12:24
Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím