Načítám…
Markéta Šejnohová: v lize jsme tužili manželství, teď máme dcerku

Markéta Šejnohová: v lize jsme tužili manželství, teď máme dcerku

23. Březen 2023

Je tu další z řady rozhovorů s hráči VAŠÍ LIGY. Tentokrát jsem si vybrali Markétu, přestože zrovna teď ligu nehraje. Proč o ní tedy píšeme?

Markéta a Michal Šejnohovi alias "MM tým" hráli badmintonové čtyřhry v Brně. Teď si sice dávají rodičovskou pauzu, ale brzy se na kurty chtějí vrátit. Podrobnosti se dočtete v rozhovoru. O ten jsme Markétu poprosili proto, že je dobrovolnicí ve spolku Společně k úsměvu, který jako VAŠE LIGA podporujeme (viz článek o dobročinnosti). Teď už nechme "mluvit" Markétu.

Prosím představíš se nám stručně?

Všechny vás moc zdravím. Moje jméno je Markéta Šejnohová, je mi 33 let a žiji v Brně. Nyní jsem na mateřské dovolené a doma mám roční holčičku Rozálii. Než jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, pracovala jsem ve FN Brno, v Dětské nemocnici jako onkocytogenetik.

Proč jsi ligu začala hrát a co tě na ní baví?

S manželem jsme hledali společnou aktivitu, něco co bychom mohli dělat společně. Bavilo nás hrát badminton a VAŠE LIGA nám přišla super na to, se v tomto sportu zdokonalit, dělat něco společně a zároveň poznat nové lidi, kamarády. Liga nám ukázala i další naši stránku a to naši soutěživost, umění pracovat s emocemi a utužování našeho manželství :-)


Ligu z časových důvodů nyní nehraji já a ani manžel. Veškerý čas se snažíme věnovat naši dcerce. V Brně bohužel nikoho nemáme, kdo by nám pomohl a pohlídal, tak se s manželem v péči doplňujeme. Moc mi pomáhá, díky tomu se mohu věnovat našemu spolku Společně k úsměvu. A když nám nějaká chvilka zbyde, snažíme se ji věnovat sobě, rodině nebo již nepravidelnému sportování. Já miluji plavání, kde se skvěle odreaguji a zrelaxuji. Jakmile to však práce a malá dovolí, rádi se do ligy opět vrátíme.

Vedeš spolek Společně k úsměvu - jak jsi se k tomu dostala a čím se spolek zabývá?

Spolek Společně k úsměvu, z.s. je pacientská organizace, která podporuje onkologicky léčené děti, adolescenty a mladé dospělé a hlavně se věnuje následné péči po léčbě. Já jsem přímo spolek nezaložila, byla jsem u založení jako člen spolku. Spolek založili v roce 2015 - 3 “vyléčení” pacienti Zuzana Wimmerová, Lucie Štrublová a Filip Nováček. Já jsem byla oslovena, zda nechci stát v čele spolku po té, co nás v roce 2017 na recidivu onemocnění opustila Zuzka. Vyléčení dávám do uvozovek, jelikož je to proměnlivý pojem, kdy je člověk vyléčený? Riziko recidivy si sebou nese celý život, případně dostává podpůrnou léčbu či se potýká s následky léčby. Já jsem prodělala onkologické onemocnění, konkrétně Hodgkinův lymfom ve svých 17 letech. Jsem už tedy 16 let po léčbě, naštěstí žádné omezení nemám, ale v hlavě to mám a vím, že musím chodit na pravidelné kontroly, mít dostatek pohybu a žít zdravě. Tato má zkušenost mě právě přivedla do spolku. Řada z nás, se ale často po léčbě potýkají s psychosociálními problémy, poruchou fertility, sluchu, poruchou výživy a dalšími problémy, kterými se náš spolek zabývá.


Spolek jsme se už podruhé rozhodli podpořit, na jaký projekt peníze půjdou?

Moc děkujeme, jste úžasní. Moc si vážíme, že jste si nás vybrali a již podruhé nás podpořili. Peníze využijeme na projekt Moudrý průvodce. Je to jeden z našich důležitých projektů a také projekt, kterým spolek začínal. Myšlenku projektu lze vystihnout dvěma slovy “Vyléčení léčeným”. Kdy pacient, který prošel dětskou onkologií, získal pro svůj život specifickou zkušenost a tuto zkušenost předává dále pacientům, kteří se aktuálně na dětské onkologii léčí. Stává se z něj tzv. mentor, který je k dispozici pro pacienta, sdílí s ním a předává své zkušenosti, pomáhá mu nebo tam s ním prostě jen je. Vnímáme toto sdílení za velmi důležité, mít kolem sebe v této chvíli někoho kdo rozumí a ví čím si člověk prochází a vědět, že se dá dál žít kvalitní život i po léčbě. Během covidové doby se nám tento projekt pozastavil, my bychom ho chtěli opět obnovit, tak aby se stal nedílnou součástí kliniky.

Co bys chtěla vzkázat hráčům ligy?

Žijte každý den naplno, mějte se rádi a sportujte, dokud můžete. Ve zdravém těle zdravý duch. :-)

Děkujeme Markétě za sdílení svého příběhu a držíme palce nejen jí, ale celému spolku. A budeme se na MM tým těšit brzy zase v lize!

Za tým VAŠÍ LIGY


Šárka - roztleskávačka VAŠÍ LIGY

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Další podobné články

Příběh Jirky Lva, hráče ligy, který dokázal zhubnout 42 kilo za 2 roky
Příběh Jirky Lva, hráče ligy, který dokázal zhubnout 42 kilo za 2 roky
11. Leden 2023
  • 0 komentářů

S radostí se s vámi podělím o rozhovor, který jsem dělala s Jirkou Lvem, brněnským hráčem badmintonové ligy. Jirka bojoval celý život s váhou a v době před covidem se rozhodl změnit život. Za 2 roky práce zhubnul 42 kilo. Seznamte se s jeho příběhem..

Společně jsme vybrali 87 435 Kč na dobročinnost
Společně jsme vybrali 87 435 Kč na dobročinnost
19. Leden 2023
  • 0 komentářů

Svou účastí v lize přispíváš na dobrou věc! Z každého měsíčního startovného do ligy dáváme pětikorunu na dobročinnost. Jaké projekty podporujeme? Jako každoročně Nadaci Jedličkova ústavu, letos navíc dva projekty spojené s hráči ligy a to není vše!

Holub: ptačí derby rozhodovalo kačeří oko
Holub: ptačí derby rozhodovalo kačeří oko
27. Leden 2023
  • 0 komentářů

Popovídali jsme si s Tomášem Holubem, který má z aktivních hráčů v plzeňské lize třetí nejvyšší počet odehraných zápasů. K 31. lednu jich je 527 ve 2 sportech. Dozvěděli jsme se, na které zápasy rád vzpomíná, jak zhubl 17 kg i o úspěších jeho dcery.

Lukáš Drahník: na kurtu až 20 hodin týdně
Lukáš Drahník: na kurtu až 20 hodin týdně
28. Leden 2023
  • 0 komentářů

Rád bych vám představil dalšího zajímavého hráče VAŠÍ LIGY. Velký badmintonista. Ajťák, který nám posílá tipy, jak web a systém vylepšit. Zároveň ale studuje lékařskou fakultu, zkouší různé startupy a zajímá se o přírodu. Muž mnoha zájmů.

Platební metody

Platební metody