Loading…
Léto úspěšně zakončeno

Poslední běžecký závod o letních prázdninách máme za sebou a povedla se i rozlučka s létem v pivovaru Moucha. Díky za možnost uspořádat tam vyhlášení vítězů. Na běh tentokrát dorazilo také dost nováčků.

Letos po deváté

Ve středu 28. srpna jsme uspořádali letošní devátý závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Celkem se ho zúčastnilo 218 běžců a všichni se také v pořádku dostali do cíle. Na 10 km vystartovalo do závodu v 19:00 přesně 123 běžců.

DSC_4316.JPG

Netradičně o 5 a půl minuty později se k nim přidalo 95 běžců na 5 km. Zpoždění 30 vteřin bylo nabráno kvůli jednomu opozdilci, který rozhodil startéra :)

DSC_4351.JPG

Nejlepší na kratší

Prvním běžcem v cíli byl Lukáš Nevařil. Strávil na trati necelých 17 minut (16:54). Vojtěch Bližňák už s námi běžel na 5 nebo 10 km 34. závod. Čas 17:14 je jeho nejlepším časem u nás na 5 km a znamenal pro něj stříbro. Za vítězem zaostal o 20 vteřin. O dalších 20 vteřin zpět byl na třetím místě v cíli Robin Šemotl (17:34).

DSC_4970.JPG

V kategorii 40+ to bylo vítězství Pavla Talla (18:02), otce sládkové v pivovaru Moucha. Druhý v kategorii byl Pavel Šára (18:31) a jen o 10 vteřin za ním byl třetí Robert Pepperný (18:41).

DSC_4965.JPG

Kristýna Neuhortová zvítězila mezi ženami (19:10) stejně jako před týdnem v Modřanské rokli. Za svými zády nechala o víc než 50 vteřin druhou Barboru Štěpánkovou. Ta se jen těsně nevešla pod 20 minut (20:03). Michaela Luňáčková doběhla v čase 20:53 třetí.

DSC_4968.JPG

Ženská kategorie 40+ byla velmi vyrovnaná, ale letos v ní exceluje Miriam Stewartová. V čase 22:04 si doběhla pro letošní páté zlato. Jen o 2 vteřiny za ní byla v cíli Klára Šafránková (22:06) a ještě 2 vteřiny ke svému času přidala Monika Kadlecová (22:08).

DSC_4963.JPG

Eliška Lukavská zvítězila v kategorii do 15 let v čase 26:15. Další konkurence na závod nedorazila.

DSC_4960.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejlepším běžcem Pavel Tall, který zvítězil i celkově v kategorii 40+. Stejný kousek se povedl i Miriam Stewartové. V kategorii 60+ byl nejlepším běžcem Milan Svoboda (26:48, na fotce níže).

DSC_4574.JPG

Nejlepší na delší

Na 10 km to bylo jasné vítězství Sergeje Raschupkina. Vyhrál více než o 2 minuty v čase 33:48. V kategorii do 40 let proběhl druhý cílem Jiří Václavík (36:15). A čas 38:44 stačil na třetí místo Tomáši Karabinošovi.

DSC_4975.JPG

O něco málo rychlejší tentokrát byli běžci v kategorii 40+. Vítězství v kategorii bral celkově druhý Radim Čada (36:00). O dvě místa za ním celkově a o jedno v kategorii byl Jiří Kabelka (36:36). A stupně vítězů v kategorii si vyběhl také celkově pátý Peter Potrok (37:41).

DSC_4967.JPG

V ženách to bylo ještě jasnější vítězství než u mužů. První proběhla cílem Eva Žáčková (42:14) a na druhou ženu v pořadí jsme museli počkat přes 3 minuty. Byla jí Irena Effmertová (45:34). Mezi nejlepší tři v kategorii do 40 let se dostala ještě Zuzana Kubinová (47:15).

DSC_4973.JPG

Lenka Bayerová se stala vítězkou kategorii 40+ v čase 46:20. Druhá v pořadí byla Radana Bittnerová (46:42) a třetí Ivana Mrázková (51:44).

DSC_4966.JPG

Po delší době byla na trati 10 km také běžkyně v kategorii do 15 let. Byla jí Barbora Housková a do cíle se dostala pohodlně pod hodinu (57:45).

DSC_4915.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil Gustavo Monge (46:03) a mezi ženami vítězka 40+ Lenka Bayerová. Mezi muži v kategorii 60+ byl nejrychleji Lubomír Svátek (47:41). A mezi ženami 60+ neměla konkurenci Anna Křepelová (52:50, na fotce níže). Ta je naší nejčastější běžkyní. Už s námi má 65 startů! A tentokrát jí chyběly jen necelé 2 minuty na bednu ve vyhlašované kategorii 40+!

DSC_4857.JPG

Díky a v září na viděnou

Rádi bychom poděkovali našim partnerům Lifefood, SaunaSpot, Topsport centrum, Runature.cz. Speciální díky patří tentokrát pivovaru Moucha za možnost u nich uspořádat vyhlášení nejlepších závodníků.

Díky za další skvělý závod a budu se těšit s celým týmem na viděnou ve středu 25. září a pozor start bude už v 18:00.

Petr Lundák, vrchní běhna

The nearest similar event

Discuss the article

Please sign in to post your comments . Do not have an account on website? Sign up now!

Similar articles

A je po dešti
1. August 2019

Před červencovým závodem se přehnala přeháňka, během závodu už ale znovu svítilo slunce. Celkem 220 běžců si tak užilo příjemný letní podvečer ve skvělé atmosféře.

Všichni v cíli
22. August 2019

Všichni běžci zvládli nástrahy trati a dostali se v pořádku do cíle. U trailu je to kvůli náročné orientaci a trase ještě větší úspěch. Tentokrát se to však v Modřanské rokli povedlo. Díky, že jste to zvládli!