Letní půlmaraton

Přeložený zimní půlmaraton VAŠÍ LIGY se běžel v červnu. Běžce tak prověřil i v parném počasí.

Kvůli nemožnosti uspořádat půlmaraton v únoru měl náš celkově desátý půlmaraton několik premiér. Poprvé se běželo v červnu. S tím bylo spojené i horké letní počasí. Naštěstí start závodu v 19 hodin zaručil, že sluníčko už nemělo takovou sílu. Druhou premiérou byl termín v týdnu.

Do půlmaratonu vystartovalo 139 účastníků

DSC_0102.JPG

V doprovodném závodě na 5 km běželo 26 běžců.

DSC_0149.JPG

Nejlepší půlmaratonci

Čas 1:18:14 svítil na stopkách, když se do cíle dostal první půlmaratonec Paul McCall. Znamenalo to celkové vítězství a tím i vítězství v kategorii běžců ve věku 40-49 let. A i celkově druhý Roman Mazůrek (1:20:56) byl z této kategorie. Miloslav Pohl (1:22:53) byl třetím v pořadí v této kategorii.

DSC_1093.JPG

V mladší kategorii do 40 let zvítězil celkově třetí Vlastimil Heinz (1:21:24). Stříbrný byl Matan Fuks (1:22:11) a mezi nejlepší tři se dostal ještě Luboš Fábera (1:23:27).

DSC_1096.JPG

V nejstarší mužské kategorii 50+ nejrychlejší čas 1:31:42 zaběhl Miloslav Nič. Druhý byl William Crossan (1:20:56) a třetí Randy Pankevicz (1:35:03).

DSC_1090.JPG

Nejrychlejší ženou byla Barbora Nováková, která naši trať zdolala za 1:31:23. O necelé 3 minuty za ní byla Eugenia Boffo (1:34:13) a třetí ženou v kategorii do 40 let i celkově byla Michaela Křížová (1:35:04).

DSC_1087.JPG

Ivana Mrázková zvítězila v čase 1:52:57 mezi běžkyněmi ve věku 40-49 let. Druhou nejrychlejší v této kategorii byla Renáta Rychlá (1:57:05). A mezi nejlepší tři se dostala ještě Eva Brejchová (2:07:22).

DSC_1084.JPG

V čase 1:44:09 suverénně zvítězila v kategorii 50+ Dana Jiřičná. Pro stříbro v této kategorii si doběhla Silvie Dědková (2:10:05) a pro bronz naše nejčastější ženská účastnice našich závodů Anna Křepelová (2:14:06). Byl to pro 82. závod u nás.

DSC_1079.JPG

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Španěl Santiago Berenguer (17:33). Na druhém místě doběhl Jakub Sládek (18:37) a na třetím jen o 4 vteřiny za ním Libor Dočkálek (18:41).

DSC_0409.JPG

Mezi ženami zvítězila Daria Ishchuk (19:40). Pro stříbro na 5 km si doběhla Eliška Zeisková (21:02) a pro bronz další z mnoha zahraničních účastníků závodu Cecilia ONeill (23:44).

DSC_0401.JPG

Poděkování na závěr

Do cíle půlmaratonu se dostalo v pořádku 134 běžců a 5 jich závod nedokončilo. Jednomu z nich musela být poskytnuta odborná zdravotní péče. Díky všem běžcům v čele s Miloslavem Pohlem, kteří pomáhali do příjezdu záchranky. S Einarem jsme byli v kontaktu a je v pořádku.