Loading…
Lednový závod jak má být

Po novoročním závodě s jarním počasím to tentokrát byl ten správný zimní závod s mínusovými teplotami. Silnice byla suchá ale mrazivé počasí dodalo tu správnou zimní atmosféru. Závod přilákal 179 běžců.

Startujeme

V sobotu 28. ledna odstartovalo v 11 hodin 113 běžců na 10 km.

Následovala je o 5 minut později méně početná smečka 66 závodníků na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Nejrychlejším běžcem na 5 km byl na lednovém závodě Martin Muzikář, kteří zvítězil s časem 17:04. Druhé místo v kategorii do 40 let si vyběhl Miroslav Okluský (17:38) a jen o 8 vteřin za ním proběhl cílem třetí v kategorii Matěj Smutek (17:46).

V čase 17:33 doběhl do cíle Jiří Kadlec. Byl celkově druhý, ale v kategorii 40+ bral zlato. V těsném závěru porazil o 3 vteřiny Tomáše Horáka (17:36). Mezi nejlepší 3 v kategorii se dostal ještě Vítězslav Král (18:14). Ten se pěkně zahřál před otužileckým závodem Branické ledy, který probíhal po našem závodě přímo u prostor startu a cíle.

Mezi ženami si poměrně suverénně pro vítězství na 5 km doběhla Alena Tylšová (19:08). Její nejbližší pronásledovatelkou byla Karolína Hejlová, která zaběhla čas 20:54. Třetí nejrychlejší ženský čas závodu běžela Viktoria Gofman (21:01).

Mezi ženami 40+ zvítězila Michaela Riegerová (21:04) ve svém prvním závodě u nás. Druhá a třetí žena byly naopak známé tváře, které se umisťují pravidelně mezi nejlepšími na našich závodech. Stříbro brala Blanka Lochmanová (21:48) a bronz Radana Hušáková (22:36).

Měly jsme i 2 zástupkyně v kategorii do 15 let. Rychlejší z nich byla Anna Marie Fidrhelová (28:47)  a druhá doběhla Karolína Kunstátová (40:52).

V podkategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme byl nejrychlejší nováček v této kategorii Petr Lochman (18:48). Mezi ženami ve stejném věku měla nejrychlejší čas Eva Fidrhelová (30:55). V podkategorii 60+ jsme měli jedinou účastnici Alenu Kočovou (27:55).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km zvítězil jasně Jakub Kolář (32:48) a bylo to o skoro 2 minuty před druhým Lukášem Nevařilem (34:41). O další více než minutu zpět byl třetí Štěpán Hájek (35:49).

Člen klubu stovkářů (účastníci s alespoň 100 účastmi na našich závodech), Jiří Kabelka, byl celkově čtvrtý a zvítězil v kategorii 40+ časem 35:57. Souboj o druhé místo v kategorii nakonec vybojoval Ondřej Jílek (37:03) o 4 vteřiny před třetím Slávkem Švejdarem (37:07).

Podobně jako na 5 km, tak i na 10 km mezi ženami vyhrála Gabriela Veigertová jasným rozdílem. Před druhou Yazmin Vallejo (40:05) měla náskok skoro 2 a půl minuty. Třetí v kategorii do 40 let Zuz Joachymstálová (45:08) byla ještě o dalších 5 minut zpět.

Velký rozdíl byl i mezi první v kategorii 40+ Martinou Bradáčovou (41:07) a druhou Dášou Míkovou (44:00). Naopak jen o dalších 14 vteřin zpět byla třetí v kategorii Rita Milunicová (44:14).

Měli jsme také zástupce běžců v kategorii do 15 let. Byl jím Matouš Junek, který 10 km zdolal za 53:14.

Nejrychlejší čas mezi běžci v nevyhlašované kategorii 50-59 let zaběhl celkově třetí ze 40+ Slávek Švejdar. Mezi ženami 50-59 zaběhla nejrychleji Lenka Bayerová (52:27). V podkategorii běžců 60+ byl nejrychlejší Rudolf Dolejš (45:06) mezi muži a Anna Křepelová (56:51) mezi ženami.

Děkujeme a v únoru dvakrát

Děkujeme všem běžcům, kteří dorazili na lednový závod. Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.