Načítám…
Květnový závod se vydařil

Květnový závod VAŠÍ LIGY v Braníku na 5 a 10 km se vydařil. Po dešti vysvitlo sluníčko a zaběhnut byl druhý nejrychlejší ženský výkon na 5 km. Postarala se o něj Petra Kotlíková.

Do šestého letošního závodu na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku odstartovalo celkem 207 běžců a běžkyň. Více jich přilákal závod na 10 km. Startovalo jich 120.

O 5 minut po nich na trať vyrazilo 87 účastníků závodu na 5 km.

Nejlepší na 5 km

První, kdo dorazil do cíle, byla v čase 16:24 Tomas Maceček. Tomáš Kudrhalt si v šesté účasti na našich závodech vyběhl první medaili. Za čas 17:08 bral stříbro. O 6 vteřin déle se na trati zdržel třetí v pořadí Matěj Nový (17:14).

Celkové čtvrté místo i v konkurenci mužů obsadila Petra Kotlíková. V čase 17:38 zaběhla druhý nejrychlejší ženský čas historie naší trati a suverénně zvítězila na 5 km v kategorii 40+. Druhé místo v kategorii si vyběhla Lenka Bayerová (23:20), která s námi tradičně běhá 10 km, ale poprvé zvolila kratší distanci. Jen o 7 vteřin za ní doběhla do cíle třetí v kategorii Petra Rapoccio (23:27).

V kategorii 40+ mezi muži byl nejrychlejší na trati Patrik Jurkiewicz (18:29). Nicméně při prezenci od nás dostal špatně číslo a původně jsme ho tak nevyhlásili. Vše bylo následně napraveno a medaile se k němu dostala. Na druhém místě v kategorii byl Václav Chadim (18:44), který byl původně označen za vítěze. A jen o 5 vteřin za ním byl v cíli třetí Martin Křížek (18:49). Za chybu se všem dotčeným moc omlouváme.

V ženské kategorii do 40 let se dařilo běžkyním, které s námi nemají odběháno příliš závodů. Nejrychlejší byla ve své druhé účasti u nás Tereza Javůrková a obhájila vítězství z dubna. Oproti dubnovém závodu dokázala svůj čas navíc o 16 vteřin zlepšit na 19:30. Druhá Lenka Burianová (20:34) s námi běžela dokonce poprvé. O jednu účast víc s námi má třetí žena této kategorie Michaela Kratochvílová (23:25).

V kategorii do 15 let zvítězil Martin Perger ml. (23:32). Druhé místo obsadil Matěj Lochman (25:54) a mezi nejlepší trojici se dostal také Marek Pazdirek (33:25).

V podkategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zaběhl mezi muži celkově třetí ze 40+ Martin Křížek. Mezi ženami v této věkové kategorii běžela nejrychleji Lenka Bayerová, která byla ve 40+ druhá. Pavel Jelínek (22:58) zaběhl nejrychlejší čas mezi běžci 60 let a více.

Nejlepší na 10 km

Vojtěch Bližňák (34:19) sice nedokázal zlepšit svůj březnový čas, ale i přesto z toho byla zlatá medaile na 10 km. Druhý v kategorii do 40 let doběhl Lukáš Slatinský (35:12). A mezi nejlepší tři se vešel ještě Jakub Hurych (35:56).

Celkově druhým běžcem v cíli na 10 km byl Daniel Kupidlovský (34:54). Znamenalo to vítězství v kategorii 40+. Druhý doběhl ve svém 95. závodě u nás Jiří Kabelka (36:41). A ze třetího místa se mohl radovat Jan Rada (37:41).

Mezi ženami zvítězila v čase 37:45 Kateřina Kašparová. I přes účast na sobotním karlovarském půlmaratonu obhájila dubnové druhé místo Yazmin Vallejo (41:00). Mezi nejlepší trojici se dostala ještě Jana Zetek (43:41).

Petra Davídková zvítězila mezi ženami v kategorii 40+ časem 45:49 a mohla si vychutnat radost z piva Moucha, která je určena pro vítěze všech kategorií. Druhá Markéta Teodoridu (47:21) a třetí Lenka Bartošová (47:28)byly jedinými medailistkami, které se mezi nejlepší 3 dokázaly dostat také v našem trailu v Modřanské rokli před 2 týdny.

Jan Rada byl mimo třetí místa v celkové kategorii 40+ také nejrychlejším běžcem v nevyhlašované kategorii 50-59 let. V kategorii 60+ jsme měli shodně jednoho účastníka mezi muži a mezi ženami. Byli jimi Pavel Nedbal (49:50) a Anna Křepelová (56:11).

Pravidelné běhny

Protože máme za sebou šestý letošní závod na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY, známe první letošní věrné běhny. Tedy ty, kteří si připsali alespoň 6 účastí. Znamená to, že nevynechali letos ještě ani jednou. Je jich celkem 16: Lenka Bartošová, Mária Benková, Vojtěch Bližňák, Milan Cibík, Tomáš Dundáček, Vojtěch Holan, Aleš Jelínek, Pavel Jelínek, Jiří Kabelka, Jiří Kadlec, Karel Kodr, Pavel Koloc, Jitka Králová, Hana Navrátilová, Martin Perger, Radim Polak. Děkujeme za přízeň. Vaši odměnu vám brzy pošlu na email.

Díky a na viděnou v červnu

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky patří také všem běžcům, kteří s námi v květnu běželi. Nejen za kvalitní výkony na trati, ale především za parádní atmosféru během celého závodu. V červnu se uvidíme dvakrát: