Loading…
Krásný zimní běh

Lednový závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY přichystal krásné zimní scenérie. Před závodem na stezku totiž napadl čerstvý sníh. Všichni běžci si s ním ale hravě poradili a opět vytvořili skvělou atmosféru.

Běžíme sníh nesníh

Celkem 182 běžců přilákal druhý závod VAŠÍ LIGY v ročníku 2019. Nejprve 123 běžců odstartovalo do závodu na 10 km. A i přes velmi náročné sněhové podmínky jen 2 z nich závod nedokončili.

IMG_4416.JPG

U závodu na 5 km se do cíle dostalo všech jeho 59 účastníků.

IMG_4438.JPG

Nejlepší na druhém závodě

Kdo byl nejlepší na druhém letošním závodě?

Nejlepší na 5 km

V čase 18:06 cílem první proběhl Jaroslav Píšek. V patách mu byl Jan Svatoň (18:21). A pro třetí místo v kategorii do 40 let si doběhl Adriano Ivetic (20:14).

IMG_5211.JPG

Celkově třetí, ale první v kategorii 40+ byl Edaward Stewart (18:39). Hned za ním do cíle doběhl Petr Lochman (19:24). Třetí místo v kategorii si vyběhl Harald Sheu (20:52).

IMG_5189.JPG

Nejrychlejší žena na sebe nenechala dlouho čekat. Celkově doběhla na pátém místě a mezi ženami jasně zvítězila v čase 19:49 Klára Hubrová. Druhou nejrychlejší ženou v závodě byla Lujza Sláviková (20:54). Třetí místo v kategorii do 40 let získala Katarína Pomorská (22:33).

IMG_5204.JPG

V kategorii 40+ byla mezi ženami k vidění stejná příjmení na prvních dvou místech jako u mužů. Z druhé zlaté se tak radoval klan Stewartů. Miriam brala zlato za 22:17. Druhé rodinné stříbro brala Blanka Lochmanová (22:35). A na stupních pro nejlepší běžkyně této kategorie je měla doplnit ještě Jaroslava Ondášová (26:54).

IMG_5187.JPG

Tentokrát jsme měli také účastníky v kategorii do 15 let. Za skvělých 26:34 zaběhla závod na 5 km Ema Jámborová. Ta si střihla před vyhlášením ještě hymnu.

IMG_5179.JPG

Nově jsme přidali do výsledků pro zajímavost kategorii 50-59 let a 60+. V kategorii 50-59 let byl mezi muži nejlepší Harald Sheu (20:52), třetí muž kategorie 40+. Mezi ženami to byla Miriam Stewartová, která zvítězila i v kategorii 40+. V kategorii 60+ byl nejlepší zároveň vítěz 40+ Edward Stewart. Ženy jsme v této kategorii neměli. Nejstarším účastníkem byl Jiří Pejpal, který v lednu oslavil 85. narozeniny.

IMG_4753.JPG

Nejlepší na 10 km

Na 10 km byl nejlepším běžcem Petr Minařík. Ten zvítězil v čase 35:15 a bral zlato za vítězství v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl tradiční účastník našich závodů Jiří Kabelka (36:15). A třetí byl Ondřej Kreidl (37:48).

IMG_5201.JPG

Na 10 km byl celkově druhý, ale v čase 35:52 zvítězil v kategorii do 40 let Lukáš Slatinský. Stříbro si v kategorii do 40 let vyběhl Karel Splítek (36:13) a bronz Martin Černý (36:35).

IMG_5221.JPG

Skvělou letošní formu potvrdila Regina Procházková. Po novoročním překonání rekordu trati běžela znovu skvěle. Na náročném povrchu zaběhla 10. nejrychlejší výkon trati 39:10. Druhé místo si vyběhla Veronika Andrlová (42:19) a třetí byla Veronika Jančová (44:47).

IMG_5217.JPG

V kategorii 40+ zvítězila Renáta Pokorná (45:54). Těsný byl souboj o druhé místo. O vteřinu lepší nakonec byla Petra Davídková (46:41) před Lenkou Bayerovou (46:42).

IMG_5197.JPG

V kategorii do 15 let jsme měli jednoho závodníka Daniela Vaniše. Zvítězil v čase 54:42. Na vyhlášení však nezůstal. V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl mezi muži nejrychlejší Radek Skála (40:23) a mezi ženami Lenka Bayerová (46:42). V kategorii 60+ byl nejrychlejší Jaroslav Keil (44:50). Ten byl zároveň nejstarším běžcem na 10 km. Žádná žena v této kategorii neběžela.

IMG_4830.JPG

Díky na závěr a pozvání na další závody

Díky všem, kteří dorazili na lednový závod a děkujeme také našim partnerům Lifefood, pivovar MouchaSportHeroSaunaSpot a Topsport centrum.

IMG_5226.JPG

Další závod se uskuteční v sobotu 23. února v 11:00. Tak se nezapomeň přihlásit.