Krásný duben

První středeční závod sezóny provázelo krásné dubnové počasí. A to přilákalo také krásnou účast 195 běžců.

Letos po páté

Ve středu se běžel již pátý letošní běžecký závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. V 19:00 se na trať vydalo 137 běžců na 10 km. A jen 2 z nich do cíle nedoběhli.

PBT-2.JPG

Menší skupinka 58 běžců následovala o 5 minut později. Běželi poloviční vzdálenost a všichni tentokrát měli lepší čas než nejlepší běžec na 10 km.

PBT-1.JPG

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Karel Splítek. Jeho čas se těsně vešel pod 17 minut (16:59). Pro stříbro na 5 km si doběhl Martin Olšanský. Ten měl náskok před třetím 2 vteřiny. A tím třetím byl Jan Svatoň (17:18), který ale i tak zajistil stupně vítězů pro své dcery. Do objektivu fotografa se však úplně nevešly :)

PBT-10.JPG

V kategorii 40+ se z vítězství radoval Robert Pepperný (19:43). Druhé místo si vyběhl Lubomír Jokel (20:01) a na stupně vítězů po delší době vystoupal také nejčastější účastník našich závodů Milan Cibík (20:23).

PBT-6.JPG

Tereza Jagošová byla v cíli v čase 19:08 na celkovém 5. místě a mezi ženami zvítězila. Do nejlepší desítky celkového pořadí se dostala také Barbora Štěpánková, druhá žena v cíli (19:54). Třetí nejlepší ženou byla Lujza Sláviková (20:25).

PBT-9.JPG

V ženské kategorii 40+ zvítězila Lenka Zloská (21:26), která se z vyhlášení nejlepších musela omluvit. Druhá byla Šárka Hinzová (23:36) a třetí Lucie Mošovská (25:16).

PBT-5.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil Lubomír Jokel (20:01) mezi muži a Petra Vodičková (30:52) mezi ženami. V kategorii 60+ zvítězil Jiří Honců (24:26) a nejstarším závodníkem byl Milan Hlava, druhý v této kategorii.

PBT-3.JPG

Nejlepší na 10 km

V čase 34:56 proběhl cílem Daniel Vejmelka a zvítězil na 10 km. O 3 vteřiny za ním byl Stanislav Rada (34:59). A na třetím místě byl půl minuty za vítězem Jaroslav Blažek (35:26).

PBT-12.JPG

Celkový vítěz posledního závodu Jiří Kabelka doběhl celkově čtvrtý, ale na vítězství v kategorii 40+ to s časem 35:27 stačilo. Druhým běžcem v této kategorii byl Petr Bena (37:02) a třetím Martin Zamborský (39:22).

PBT-8.JPG

Petra Davídková doběhla v čase 43:57 a znamenalo to celkové vítězství mezi ženami a tím i v kategorii 40+ a také radost z vyhrané Mouchy :) V kategorii 40+ si doběhla pro stříbro Sylva Mullen (45:32) a pro bronz Lenka Bayerová (47:33).

PBT-7.JPG

V kategorii do 40 let zlato získala Veronika Jančová (44:15). Druhá byla Zuzana Kubínová (46:35) a třetí Sára Haspeklová (46:50).

PBT-11.JPG

Mezi muži v kategorii 50-59 let zvítězil Petr Bena a mezi ženami Lenka Bayerová. Oba se prosadili i mezi nejlepší ve vyhlašované kategorii 40+. V nejstarší kategorii 60+ jsme muže neměli a mezi ženami zvítězila Anna Křepelová (52:38).

PBT-4.JPG

Děkujeme a v květnu dvakrát

Děkujeme všem běžcům, kteří dorazili na dubnový závod. A díky patří také našim partnerům Lifefood, pivovar Moucha, SportHero, SaunaSpot  a Topsport centrum.