Loading…
Když je v Praze abnormální hic...

...přijď si zaběhat do Braníku! Celkem 135 běžců vyrazilo na trať letošního osmého závodu Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Po závodě jsme navíc společně uhasili žízeň v pivovaru Moucha :)

Startujeme

Do závodu na 10 km vystartovalo 89 běžců a i přes enormní vedro nedokončili jen 2. Paráda!

IMG_4135.JPG

Kratší trať přilákala méně běžců. Tentokrát jich na trať vyběhlo 46. A mimo jedné dokončili závod všichni.

IMG_4146.JPG

Rychlá pětka

Závod na 5 km byl velmi rychlý. Z vítězství se radoval Jiří Matoušek. A časem 16:11 vyrovnal druhý nejlepší výkon trati! Druhý doběhl Vojtěch Šulc (17:21) a třetí patnáctiletý mladíček Daniel Straka (17:39).

IMG_4421.JPG

I mezi ženami byl zaběhnutý čas z top 10 běžeckých časů trati. Postarala se o to časem 18:49 Kateřina Kratochvílová Krieglová. A je to její šestý zápis v desítce nejlepších časů historie. Tento byl devátý nejlepší. Na místě druhém v kategorii do 40 let doběhla Iveta Vlckova (20:50) a třetí o 6 vteřin později Lujza Sláviková (20:56), která si jediná pro cenu dorazila do pivovaru.

IMG_4418.JPG

V kategorii 40+ zvítězil mezi muži Ondřej Teplý (19:34). Celkově byl na devátém místě. Stříbro si vyběhl Miloslav Hošpes (20:14) a bronz získal Karel Kodr (21:21).

IMG_4412.JPG

Celkově druhá mezi ženami, vítězka v kategorii 40+ a jedenáctá celkově, čas 19:47. To je bilance Pavly Hochmanové. Druhá a třetí v pořadí kategorie 40+ byly tradiční účastnice našich závodů Jaroslava Marounková (28:21) a Jana Šafránková (28:26).

IMG_4410.JPG

Klobouk dolů sluší sejmout před Jiřím Pejpalem. Ten si s nástrahy trati poradil ve věku 84 let!

IMG_4265.JPG

Desítka, jedenáctka, dvanáctka

Na 10 km byl v cíli první Jan Koutný (36:33). A Honzům se dařilo. Druhý totiž doběhl Jan Svatoň (36:54). Třetí místo patřilo Radku Dragounovi (37:13).

IMG_4424.JPG

Vítězslav Král doběhl do cíle na sedmém místě. Ale v kategorii 40+ s časem 39:23 zvítězil. Na stupních pro tři nejlepší běžce této kategorie ho doplnili ještě Bohumil Rohlíček (39:50) a Radek Dvořák (40:20).

IMG_4416.JPG

V ženské kategorii na 10 km zvítězila Veronika Jančová v poetickém čase 44:44. Místo druhé obsadila Zuzana Kynclová (46:38) a pro třetí místo v kategorii do 40 let si doběhla Sára Haspeklová (48:07).

IMG_4422.JPG

Denisa Myslivcová (47:52) zvítězila v kategorii 40+ těsně před Danielou Perglerovou (48:01). A na místě třetím doběhla do cíle Alena Vozdová (53:46).

IMG_4414.JPG

Jako poslední do cíle doběhl Pavel Koloc. O něm je známo, že vedra nemá rád a tak těsně stihl limit závodu, který je 80 minut. Stopky se zastavily na čase 1:18:38.

IMG_4405.JPG

Po doběhnutí desítky jsme se na vyhlášení přesunuli do pivovaru Moucha, kde si běžci mohli dát čepovanou jedenáctku nebo dvanáctku :)

Pozvánka na další naše srpnové závody

NOVINKA = Trail Modřanskou roklí (22.8.)

Srpnový závod (29.8.)

Díky všem, co jste dorazili na náš červnový závod. Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha, SportHero a SaunaSpot a PinkPower.cz.