Kdo vyhrál Nouzový běh?

Místo březnového závodu bylo možné se v období od soboty 14. března do úterý 31. března zúčastnit naší běžecké výzvy. Kolik s námi běželo běžců a kdo byl mezi nimi nejrychlejší?

Běžecká výzva

Závod je závod, ale v současné době to není možné a ani vhodné. Proto jsme jako náhradní plán zvolili běžeckou výzvu. Zúčastnilo se jí celkem 31 běžců. Nejen, že se proběhli, ale startovným 50 Kč alespoň drobně podpořili naše fungování. Děkujeme jim za to!

Nejlepší na 5 km

A zde virtuální vyhlášení nejlepších běžců závodu.

Na 5 km zaznamenal čas Jan Svatoň (17:34). Druhý nejlepší čas zaběhl Ondřej Šíp (18:04) a pro pomyslný bronz si doběhl Jiří Kadlec (18:38). Za zmínku také stojí také umístění zakladatele VAŠÍ LIGY. Tomáš Reinbergr (21:05) totiž ztratil jen jednu pozici na bednu a byl mezi muži čtvrtý.

Mezi ženami byla nejrychlejší Zuzana Kynclová (20:09), celkově čtvrtá. Na bednu by se vešly ještě druhá Lenka Kotrčová (21:40) a třetí Jana Fataciunová (22:37).

A nesmíme zapomenout ani na vítěze dalších kategorií. V kategorii 40+, kterou po závodě běžně vyhlašujeme, běžel nejrychleji David Halatka (22:27). Gratulujeme, Davide! A na bednu v této kategorii, kdyby nějaká byla, by se dostal ještě většinou čtvrtý Karel Kodr (22:37) a náš nejčastější účastník Milan Cibík (23:52). Karel byl také nejrychlejším běžce v kategorii 50-59 let. Mezi ženami byla ve 40+ nejrychlejší Eva Rivera (24:20) a kategorii 60+ opanovala Jaroslava Marounková (29:11).

Nejlepší na 10 km

Běžecká esa na 10 km se výzvy nezúčastnila a mezi 12 účastníky byl tak nejrychlejší Gary Fowler (46:07), který si zároveň připsal vítězství také v kategorii 40+. Gary oslaví letos 60 narozeniny. Skvělá práce! Druhý nejlepší čas mezi muži zaběhl Michal Černý (48:25) a třetí byl Martin Vašíček (50:50).

Nejrychlejší ženou ve výzvě byla Petra Kubíčková (48:49). Pro druhý nejrychlejší čas si doběhla Ivana Fabianová (52:52) a třetí nejlepší čas zaběhla Jitka Králová (54:04), která byla zároveň nejrychlejší v kategorii 40+.

Brzy na viděnou

Vše je teď nejisté a měnící se ze dne na den. Proto zatím věříme, že je možné, že dubnový závod, který je v plánu ve středu 29. dubna, se uskuteční v původním termínu. Ve hře je odložení závodu o týden, jeho zrušení nebo opět přeměna na výzvu. Rádi bychom rozhodli ve středu 15. dubna dle vývoje situace.

Pokud by se závod rušil, vrátíme přihlášeným startovné v plné výši.