Jarní půlmaraton v létě

23. Březen 2019
Počasí, za které by se nemusel stydět ani červen, přivítalo běžce na Jarním půlmaratonu VAŠÍ LIGY. Na start jedné trati se postavilo nejvíce běžců v historii našich závodů. K vidění byly parádní výkony, několik osobáků a také rekord trati.

236 běžců na startu

Na start půlmaratonu VAŠÍ LIGY s pořadovým číslem 6 se postavilo 236 běžců. To je nejvíce běžců v historii našich závodů na jedné trati. A jen 2 z nich závod nedokončili! Takže méně než 1 %. Skvělá práce! :)

Doprovodným závodem byl závod na 5 km. V něm běželo 30 závodníků.

Naše startovní čísla využíváme na závody opakovaně. Po delší době opět došlo k jejich obměně a za jejich vytvoření patří díky DH media.

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli (pokud tedy nepočítáme Kláru Gajovou, která omylem vystartovala o 10 minut dříve, se startem půlmaratonu :) ) byl Radovan Demeter v čase 17:27 . Radovan za svými zády nechal Petra Benu (17:44) i vítěze obou loňských půlmaratonů Santiaga Berenguera (17:56).

Na celkovém 7. místě doběhla do cíle Lujza Sláviková a zvítězila mezi ženami v čase těsně pod 20 minut (19:58). Druhá byla Kateřina Szökölová (22:56) a třetí Petra Kubíčková Celbová (24:28).

V kategorii do 15 let byli nejrychlejší Filipové. Vyhrál Filip Walter (26:42) a na druhém místě skončil Filip Dvořák (31:19).

A v půlmaratonu vítězí Jiří!

Za ceny pro nejlepší do půlmaratonu patří díky našim partnerům Sauna Spot, Klub pánů z Ponožkovic, Pivovar Moucha, Bootcamps  a TTkaničky. A díky také vodičům z řád Plzeňských Tempo Makers.

Nový rekord půlmaratonu VAŠÍ LIGY teď zní 1:16:40 a vytvořil ho Jiří Pillár. Většina běžců v letošním roce sbírá první starty, ale Jirka už má na kontě po Barceloně a Římě třetí letošní půlmaraton. Pro stříbro si doběhl vítěz našeho půlmaratonu z roku 2017 Zbyněk Kudrna. Jeho nový osobní rekord 1:17:09 je druhým nejlepším výkonem na naší trati. A bronz bral Karel Splítek, který byl v cíli přesně o půl minuty za Zbyňkem a připsal si čtvrtý nejlepší čas v historii závodu.

IMG_6912.JPG

V kategorii 40-49 let zvítězil Jiří Kabelka. I jeho čas 1:18:27 se zapsal mezi deset nejlepších časů historie. Patří mu 8. místo. Na druhém místě v této kategorii doběhl Ondřej Kreidl (1:20:55). A mezi nejlepší tři v této kategorii se dostal také Petr Míka (1:24:18).

IMG_6897.JPG

Zlatý hattrick Jirků dokonal vítězstvím v kategorii 50+ Jiří Sladký. Vytyčený cíl pod 1:30 sice nesplnil a měli jsme o něj chvilku strach, protože v cíli nevypadal úplně nejlíp, ale po odpočinku už se mohl radovat z vítězství v kategorii, vytoužené ceny ponožek od Klubu pánů z Ponožkovic a jistě potěšila také Česká Moucha :) Druhé místo v této kategorii si vyběhl Jan Hanousek (1:31:35) a třetí byl Michal Černý (1:33:23).

IMG_6885.JPG

Barbora Nováková zvítězila mezi ženami v sedmém nejrychlejší čase naší trati 1:30:27. Na druhém místě doběhla v kategorii do 40 let Alex Adie (1:36:44). A třetí byla Zdenka Picková (1:37:35). Na tu jsme původně při vyhlášení zapomněli a vyhlásili ve skutečnosti čtvrtou Zuzanu Kubínovou. Ale vše jsme po vyhlášení napravili a Zdence ceny i s medailí předali. Ve své skromnosti na opakování ceremoniálu netrvala :)

IMG_6903.JPG

Druhou nejlepší ženou celkově byla Michaela Mertová. Zároveň v čase 1:33:13 zvítězila v kategorii 40-49 let. Pro stříbro v této kategorii si doběhla Kamila Skalinová (1:41:27) a pro bronz Petra Pařezová (1:52:41).

IMG_6893.JPG

V kategorii 50+ zvítězila debutantka v této kategorii Dana Jiřičná (1:39:06). Na místě druhém doběhla Cecilia O'Neil (1:41:35) a třetí byla Lenka Bayerová (1:48:57).

IMG_6880.JPG

V nevyhlašované kategorii 60+ byl mezi muži nejlepší Jaroslav Keil (1:35:23). Mezi ženami v této kategorii měla nejlepší čas Anna Křepelová (1:58:49).

IMG_6395.JPGIMG_6696.JPG

Nejstarším závodníkem na startu byl Milan Procházka, který letos slaví své 78. narozeniny. Ten doběhl do cíle za 1:56:55.

IMG_6728.JPG

Díky a za týden zas

Díky, že jste dorazili. Bylo vás opravdu hodně a byli jste opět skvělí! Jsme nadšení z rekordní návštěvy. Jen jedna věc nás mrzí. Před závodem jsme mysleli, že jsme dostatečně zásobeni a připraveni. Velmi teplé počasí ale zvýšilo spotřebu vody ještě více než jsme čekali. A tak se na některé nedostalo, někteří museli na občerstvovačce chvíli počkat. Za to se moc omlouváme. Poučili jsme se a příště se zlepšíme. Petr

IMG_6914.JPG

Budeme se těšit na startu našich dalších závodů. Ten první je už tuto sobotu (30.3.), kdy běžíme tradiční každoměsíční závod na 5 a 10 km. Druhý letošní půlmaraton bude 28. října.