Loading…
Jarní novoroční běh

Jarní počasí doprovázelo novoroční běh VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Děkujeme, že jste se s námi přišli proběhnout a přejeme úspěšný rok 2022!

Startujeme

Na Nový rok začal první závodem 12. ročník našich závodů na 5 a 10 km. Nejdříve vystartovali běžci na 10 km. Startovat se muselo až na podruhé, protože při prvním startu selhala zbraň.

Na 5 km se startovalo o 5 minut později.

Nejlepší na Nový rok - 5 km

Prvním běžcem v cíli v roce 2022 byl Pavel Wohl. Byl tak rychlý, že i organizátoři museli do prostoru cíle dobíhat. Změřený čas 16:05 je šestým nejrychlejším výkonem celé historie našich závodů. O necelou minutu za vítězem doběhl druhý Kristian Zahraj (17:01). Mezi nejlepší tři běžce novoročního závodu se dostal ještě Filip Šinágl (17:24).

Hned za nejlepší trojicí doběhl do cíle Jiří Kadlec a zvítězil v kategorii 40+ v čase 17:46. Jen o 6 vteřin za ním byl Michal Dražan (17:52), druhý v kategorii. Pro bronzovou medaili si doběhl Václav Chadim (18:41).

Mezi ženami zvítězila na 5 km Anna Lottmann, která v cíli byla přesně za 19 minut. V patách jí byla Veronika Siebeltová (19:13). A pro bronz získala za 19:32 Natálie Vašíčková.

V ženské kategorii 40+ si pro vítězství doběhla Monika Seidlová (21:28). V těsném souboji o stříbro v kategorii byla rychlejší Petra Rappoccio (23:25), která nechala za svými zády o 16 vteřin tradiční účastnici našich závodů, Moniku Kadlecovou (23:41).

Mezi mladými nadějemi do 15 let se nejlépe vedlo Denisi Čermákovi. Zvítězil ve skvělém čase 21:04. Druhý byl William Bednář (22:39) o vteřinu před třetí Valerií Chalupníkovou (22:40).

Ve skvělé formě se předvedl Milan Cibík. Na svém 127. závodě s námi zaběhl čas 21:57. Lépe běžel naposledy v roce 2019. A byl z toho nejlepší výkon mezi běžci ve věku 50-59 let, kategorie, kterou na místě po závodě samostatně nevyhlašujeme. Mezi ženami v této věkové kategorii zaběhla nejlépe Jaroslava Pokorová (23:49). Mezi běžci 60+ zaběhl nejlepší čas Pavel Jelínek (23:16) mezi muži a Štěpánka Vitovská (25:59) mezi ženami.

Nejlepší na Nový rok - 10 km

Karel Splítek potvrdil časem 32:51 skvělou formu z konce minulé sezóny a byl prvním běžcem v cíli na 10 km. Poprvé s námi běžel Dominik Chlupáč (33:14) a bylo z toho druhé místo. Naopak tradiční účastník našich závodů Vojtěch Bližňák obhájil listopadový bronz (34:32).

První tři běžci v kategorii 40+ doběhli hned za sebou v rozmezí 16 vteřin. Nejrychlejší z nich byl Daniel Kupidlovský (36:13) a obhájil prvenství z posledního závodu ročníku 2021. Druhý byl, ve svém devadesátém představení na naší trati, Jiří Kabelka (36:25). A jen těsně za ním byl třetí Petr Bena (36:3).

Zuzana Kotěšovcová byla jedinou ženou v cíli novoročního závodu, která se dostala svým časem pod 40 minut a zvítězila. Druhá byla Ester Šlechtová (40:18). A třetí doběhla Regina Procházková (40:55), aktuální držitelka rekordu trati na 10 km. Za ním však zaostala o více než 3 a půl minuty.

V kategorii 40+ zvítězila Petra Davídková (45:51). Druhá byla Lenka Bayerová (47:57) a na třetím místě v kategorii doběhla do cíle Zuzana Kubinová (48:40).

Po dlouhé době jsme měli také účastníka na 10 km v kategorii do 15 let. Byl jím Kostas Teodoridis, který trať zdolal v čase 52:02.

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme, zaběhl nejrychlejší čas Petr Bena, celkově třetí ve 40+. Mezi ženami ve věkové kategorii 50-59 let byla nejrychlejší Lenka Bayerová, která se prosadila mezi tři nejlepší i ve vyhlašované kategorii 40+. Mezi běžci 60+ byl první v cíli Randy Pankevicz (48:26) mezi muži a Karla Mališová (49:57) mezi ženami.

Díky a na konci ledna ahoj

Děkujeme všem běžcům, kteří dorazili na náš první letošní závod v roce 2022 a začali tak s námi 12. ročník našich závodů. Budeme se těšit na konci ledna na viděnou!

Poděkování patří také našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku: pivovar Moucha, Topsports centrum, Top4Running, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.