Hrát se dá i v 70 letech

V 70 letech se přišel rozloučit se svojí squashovou kariérou Petr Nosek a stal se žumpakrálem! V turnaji dle papírových předpokladů zvítězil Martin Šmejkal.

Spojeno

Pro menší zájem o turnaj musely být obě tradiční kategorie sloučeny. Příště tedy zkusíme rovnou společně pro hráče všech úrovní.

Na turnaji se celkem představilo 11 hráčů. Ti byli rozděleni do dvou čtyřčlenných a jedné tříčlenné skupiny. Poslední hráči ze skupin si zahráli o titul žumpakrál. Zbylá osmička hrála o vítězství.

Kdo vyhrál?

Poprvé dorazili na turnaj VAŠÍ LIGY Ivan Chovanec a Lukáš Dolák. A nevedli si špatně. Ivan skončil na 6. místě a Lukáš o příčku za ním.

IMG_8956.JPGIMG_9032.JPG

Za zmínku stojí také akrobatické výkony Honzi Hájka. Všechny tyto pozice stihl vystřídat během jedné výměny proti Karlu Kolářovi :)

IMG_9009.JPG IMG_9010.JPG IMG_9012.JPG

Do finále se z pozice nasazené jedničky bez ztráty setu probojoval Martin Šmejkal. Ve čtvrtfinále porazil Lukáše Doláka a v semifinále Petra Lundáka. Z druhé strany pavouka ho v hezkém zápase o titul doplnil sedmnáctiletý Lukáš Stupka. Ten porazil v pavouku Ivana Chovance a také Karla Koláře. Ve finále zvítězila ale nad mládím zkušenost. Z obhajoby únorového zlata se tak radoval Martin Šmejkal.

IMG_9100.JPG

V zápase prohraných semifinalistů sice Petr Lundák vedl 8:1 v prvním setu, ale Karel Kolář stál pak už na správných místech a Petr ho úspěšně trefoval do rakety tak, že set Karel otočil na 11:9 ve svůj prospěch. Petr pak už hledal sportovní psychology a bronz jasně získal Karel :)

Ženské finále bylo k vidění už ve skupině. A zvítězila v něm Soňa Königsmarková nad Jitkou Šmídovou.

Konec dobrý, všechno dobré

Petr Nosek se přišel na náš turnaj rozloučit se svojí kariérou v 70 letech. Nakonec ale vybojoval titul žumpakrále, celkové 9. místo a třeba si to s tím koncem ještě rozmyslí :) V každém případě přeje hodně zdraví!

Díky všem, kdo dorazili a znovu se budu těšit na dalším turnaji v září.