Dva rekordy a stovka pro Hlavu

Červencový závod lámal rekordy. Padl nejlepší na 5 i 10 km mezi muži. Milan Hlava s námi jako třetí běžec načal druhou stovku závodů!

Červencový závod

Pršelo a pak přestalo. Trať byla namoklá, ale jinak vzduch příjemně pročištěný. Do závodu na 10 km vyrazilo 71 běžců.

Na kratší trať o 5 minut později se postavilo 60 závodníků.

Rozšiřujeme Klub stovkařů

Od roku 2019 máme Klub stovkařů, tedy běžců, kteří na našich závodech nasbírali 100 účastí. Nejdříve do něj vstoupil v listopadu 2019 Milan Cibík. V roce 2020 se Klub rozšířil o Jiřího Sladkého. A nyní do něj vítáme třetího zástupce Milana Hlavu. Děkujeme za přízeň a ať to běhá!

Nejlepší na 5 km

Na červnovém závodě zaběhl Vojtěch Novák traťový rekord na 10 km. Teď už před startem hlásil útok na nejlepší čas na poloviční trati. Jak řekl, tak udělal. Dosavadní maximum Milana Janouška dokázal zlepšit o 9 vteřin na 15:32. Pro druhé místo v závodě si doběhl Štěpán Kačena (17:07). A třetí místo v kategorii běžců do 40 let získal Pavel Vitouš (18:12).

Jiří Fix (17:53) byl celkově třetí a také zvítězil v kategorii 40+. O 7 vteřin za ním proběhl cílem Jiří Kadlec (18:00). Mezi nejlepší tři v kategorii se dostal ještě Václav Chadim (18:25).

Velmi vyrovnaný závod byl mezi ženami. Nejvíce síly v závěru našla Míša Eliášová (20:07), která zvítězila o 1 vteřinu před Ladislavou Horákovou. A jen o dalších 13 vteřin zpět byla Eliška Zeisková (20:21).

V ženské kategorii 40+ byly mezi prvními třemi větší odstupy. Zvítězila Dana Jiřičná (21:23), která s námi jinak běhá většinou 10 km. Druhá v kategorii doběhla do cíle Monika Kadlecová (22:49) a bronz získala Eva Hendrychová (25:15).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na závodě samostatně nevyhlašujeme, byl nejrychleji v cíli na 5 km Jaroslav Lebeda (20:39) a mezi ženami Dana Jiřičná, celková vítězka 40+. U běžců, kterým je přes 60 let běžel nejrychleji Pavel Jelínek (23:41). V ženské kategorii 60+ jsme zastoupení tentokrát neměli.

Nejlepší na 10 km

Vojtěch Novák nebyl držitelem obou traťových rekordů zároveň moc dlouho. Protože Gerron Stewart dokázal jeho červnový počin ještě o 20 vteřin zlepšit. Nejlepší čas trati na 10 km tak aktuálně činí 31:39. Dočkáme se brzy přímého souboje Vojty s Gerronem? :) Čas 32:01 by normálně na vítězství stačil, ale tentokrát se musel Matěj Zima spokojit se stříbrem. Jeho čas je ale třetím nejlepší v historii našich závodů. Třetí Matěj Nový (35:32) měl více než 3 a půl minuty ztrátu za druhý, ale třetí místo uhájil.

V kategorii 40+ se z vítězství radoval Josef Veber (35:51). Pro druhé místo si doběhl Miloslav Pohl (37:32). A třetím mužem v kategorii byl Michael Smith (40:45).

V čase 39:40 mezi ženami zvítězila Simona Nekolová. Na stupně pro nejlepší tři ženy na 10 km ji doprovodily ještě Yazmin Vallejo (40:34) a Klára Kohoutová (40:39).

Marta Nikolič (41:33) zvítězila mezi ženami v kategorii 40+ přesvědčivě. Druhá Petra Davídková (45:31) za ní zaostala skoro o 4 minuty. A o necelých 5 minut zpět byla třetí v této kategorii Lenka Bartošová (50:19).

V nevyhlašované kategorii běžců ve věku 50-59 let si nejlépe vedl Zbyněk Adamec (43:05) mezi muži a mezi ženami to byla celková vítězka 40+ Marta Nikolič. Jedinými a tedy nejlepšími běžci v kategorii 60+ byli Stanislav Janovský (58:12) a Anna Křepelová (56:19), která je s 84 starty nejpilnější účastnicí našich závodů.

Díky a čau v srpnu

Děkujeme všem běžcům, kteří si našli čas na náš červencový závod a budeme se těšit na viděnou na našich srpnových závodech:

A díky patří také našim letošním partnerům, kterými jsou Lifefood, pivovar Moucha, Topsports centrum, Top4Running, GetOutFun, Mercuria Laser Game, Bowling Radava a Penco.