Den navíc? Běžím půlmaraton!

Sobota 29. února byl letos bonusovým dnem. Proč ho nevyužít pro to si zaběhnout půlmaraton? Tuto myšlenku mělo 243 běžců a 26 dalších je doplnilo v doprovodném závodě na 5 km. A běželo se velmi rychle!

Nejlepší na 5 km

Do doprovodného závodu na 5 km odstartovalo celkem 26 běžců.

Nejdříve byl v cíli Stanislav Kuznetsov (18:04). Další 2 minuty jsme čekali na druhého v pořadí, Jeppe Karlssona (20:05). A třetím mužem byl Jiří Vábek (21:24).

Veronika Siebeltová (21:00) byla v cíli celkově třetí, ale mezi ženami se radovala z vítězství. Druhou ženou v cíli byla v čase 21:58 Petra Kubíčková (Celbová). A bronz získala Gabriela Kašparová (21:24).

A vyhlásili jsme také nejlepší do 15 let. Byly to tři dívky. Nejrychlejší z nich byla Gabriela Kašparová (29:07) a za ní byly sestry Bursey. Dříve doběhla do cíle starší Hana a bronz získala mladší Rebeka (32:56).

Velmi rychlý půlmaraton

Celkem 243 běžců vyběhlo na náš historicky osmý půlmaraton VAŠÍ LIGY. A těší nás, že se všichni dostali do cíle!

O 3 a půl minuty byl vylepšen rekord trati. Zároveň to byl velmi vyrovnaný závod a prvních 5 běžců si připsalo 5 nejlepších časů v historii závodu. Novým rekordmanem je Američan žijící v Praze Daniel Noah, který zvítězil v čase 1:12:54. V těsném závěru byl 22 vteřin za vítězem Milan Hochmut (1:13:16) a o 2 vteřiny za ním Nor Kristoffer Lamøy (1:13:18).

I v kategorii žen jsme byli svědky rekordu trati. Jeho novou držitelkou je Magda Horká a činí 1:23:43, takže dosavadní maximum vylepšila o víc než 1 a půl minuty. Druhou ženou byla Barbora Nováková v šestém nejlepším výkonu naší trati (1:28:04). A pro ženský bronz si doběhla Simona Nekolová v sedmém nejlepší čase závodu (1:28:50).

V kategorii můžu ve věku 40-49 let (M49) zvítězil celkově osmý Roman Mazůrek, který je letošním nováčkem v této kategorii. Pro stříbro si doběhl Luboš Rákosník (1:24:32). A třetí byl Tomáš Vopálenský (1:30:35).

V ženské kategorii Ž49, pro ženy ve věku 40-49 let, zvítězila Rita Milunicová (1:35:28). Druhé místo si vyběhla Monika Kadlecová (1:40:14), zástupkyně našeho partnera Top4Running. A třetí místo brala Radana Bittnerová (1:40:29).

V kategorii 50+ mužů dělil první dva jen 19 vteřin. Z vítězství se radoval Radek Skála (1:28:55) a pro druhé místo si doběhl Jiří Vrabec (1:29:14). Na stupně pro tři nejlepší se dostal také tradiční medailista v této kategorii Jiří Sladký (1:31:00).

V kategorii 50+ to bylo mezi ženami jasné vítězství Dany Jiřičné (1:38:33), která měla velkou radost z vyhraného piva Moucha. Druhá Cecilia Oneill (1:47:51) zaostala za vítězkou o více než 9 minut. A třetí běžkyní v cíli v této kategorii byla Vladimíra Šebková (1:57:24).

V nevyhlašované kategorii 60+ bylo celkem 9 účastníků (z toho 8 mužů) a nejlepší z nich byl Miloš Havlík (1:34:24). Jedinou ženou v kategorii byla Darina Doubková (2:40:07). Nejstarším účastníkem byl Jiří Alexa (na fotce), který letos slaví 67. narozeniny a v cíli byl v čase 2:08:09.

DSC_0422.JPG

Díky všem běžcům, kteří dorazili na Zimní půlmaraton VAŠÍ LIGY. Gratulace všem, kdo si vytvořili osobní rekordy a i všem, kdo si běh užili :) Díky patří také vodičům z řad Plzeňských Tempo Makers , kteří často běžcům k osobákům pomohli a partnerům za ceny pro nejlepší: Pivovar Moucha, Top4Running, Klub pánů z Ponožkovic, Bowling Radava, Mercuria Laser Game, Lifefood, PinkPower  a Penco.

Budeme se těšit na dalším našem závodě na 5 a 10 km v sobotu 21. března. Další půlmaraton bude 28. října.