Červnový závod ozdoben traťovým rekordem

Poslední červen nabídl příjemné běžecké počasí, které Vojtěch Novák vytěžil v nový traťový rekord na 10 km. Celkem si poslední školní den zpříjemnilo během 207 běžců. Konečně jsme také vyhlásili nejlepší běžce ročníku 2020.

Startujeme

Více závodníků tradičně vystartovalo do delšího běhu na 10 km. Celkem jich bylo 112. Jen 2 z nich se do cíle nedostali.

DSC_7427.JPG

Na 5 km běželo 95 účastníků. A do cíle se všichni dostali v pořádku.

DSC_7445.JPG

Nejlepší na 5 km

I závod na 5 km se běžel velmi rychle. Na první místě doběhl v čase 15:49 Karel Splítek. Třetím nejlepším časem historie jen o 8 vteřin zaostal za traťovým rekordem. Čas 16:43 si připsal Jiří Kopáč a bylo z toho druhé místo. Třetí byl Tomáš Polívka (16:52).

DSC_8089.JPG

V kategorii 40+ zvítězil celkově osmý Jiří Kačírek (17:49) před Richardem Barcalem (18:21). Mezi nejlepší tři se vmáčkl ještě Robert Pepperný (19:09).

DSC_8072.JPG

Nejrychlejší ženou na 5 km byla Marie Šumníková (19:34). Zvítězila o 20 vteřin před Kristýnou Divišovou (19:54). Třetí v pořadí byla Jana Vorlíčková (20:30).

DSC_8085.JPG

Dana Jiřičná zvítězila s pohodlným náskokem v kategorii 40+ v čase 21:05. O druhé a třetí místo to byl napínavý souboj. V závěru nakonec měla více sil Eva Rivera (22:21) a byla druhá o 5 vteřin před Katarínou Třískovou (22:26). A jen těsně čtvrtá o 8 vteřin zpět byla nevidomá běžkyně Miroslava Sedláčková (22:34). Parádní výkon!

DSC_8066.JPG

Tentokrát si s námi po vysvědčení zaběhly i dvě děti. Rychlejší byla Alisa Nováková (30:47) před její sestrou Denisou (31:12).

DSC_8063.JPG

V nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl nejrychlejší mezi muži náš druhý nejčastější běžec Jiří Sladký (20:49) a mezi ženami již zmíněná celková vítězka 40+ Dana Jiřičná. Celkem 7 mužský účastníků bylo starší 60 let a mezi nimi si nejlépe vedl Pavel Jelínek (24:37). Jedinou ženou v této kategorii byla Hana Fifková (24:54).

DSC_7532.JPG

Nejlepší na 10 km

Zápis do našich tabulek si připsal vítěz běhu na 10 km Vojtěch Novák, který s námi běžel poprvé a jako první v historii dokázal stlačit čas pod 32 minut. Časem 31:59 tak vytvořil nový traťový rekord. To vše za dozoru dosavadního rekordmana Milana Janouška. Ten svůj dosavadní rekord sice vylepšil, ale tentokrát 32:07 stačilo jen na druhé místo. V kategorii do 40 let se mezi nejlepší dostal celkově čtvrtý Kryštof Kudrhalt (35:47).

DSC_8100.JPG

Celkové třetí místo a vítězství v kategorii 40+ si časem 35:10 vyběhl Jan Kárník. Mezi nejlepší tři se dostali ještě Milan Langr (36:42) a Jiří Fix (37:28).

DSC_8080.JPG

Mezi ženami byla v cíli první Barbora Vyhnálková (38:42). O minutu a kousek za ní doběhla Daria Ishchuck (39:52) a o další necelou půl minutu zůstala zpět třetí Barbora Nováková (40:20).

DSC_8094.JPG

Další vítězství v kategorii 40+ si připsala Petra Davídková (45:24), která měla radost z vítězství a vyhraného piva Moucha :) Druhá Zuzana Kubinová (46:11) a Eva Brejchová (55:01) na vyhlášení nezůstaly.

DSC_8075.JPG

Mezi běžci ve věku 50-59 let, kterou samostatně nevyhlašujeme na místě, byl v cíli nejrychleji Miloslav Nič (41:26). Mezi ženami jsme účastnici neměli. V kategorii 60+ si nejlepší čas připsal Jiří Vrabec (42:03) mezi muži a Anna Křepelová (56:36) mezi ženami.

DSC_7815.JPG

Díky a v červenci na viděnou

Konečně jsme také mohli vyhlásit nejlepší běžce v ročníku 2020. Více o nich v samostatném článku zde a fotogalerie tady.

Děkujeme všem běžcům, kteří si k nám našli cestu na druhý letošní živý závod.