Běžíme od začátku

2. Leden 2019
Hned od prvního dne roku 2019 s VAŠÍ LIGOU běháme. Novoroční závod přilákal účast 162 běžců a k vidění byl i rekord trati!

Začíná devátý ročník

Novoroční závod odstartoval devátý ročník Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Vběhlo do něj 107 běžců na 10 km (foto startu agentury nenabídly kvůli rozbitému fotoaparátu). Za nimi následovalo o 5 minut později startovní pole čítající 55 hlav.

Nejlepší na Nový rok

Kdo byl na Nový rok nejlepší a kdo překonal rekord trati?

Závod na 5 km

Prvním závodníkem v cíli v roce 2019 byl Michal Holík. Pět kilometrů zdolal za 18:17. O půl minuty za ním byl Pavel Vitouš (18:47). A pro třetí místo v kategorii do 40 let si doběhl Marek Hosnedl (21:13). Ten byl sice "až" celkově 12., ale v kategorii to na bronz stačilo. Zřejmě s tím ale sám nepočítal a na vyhlášení nezůstal.

IMG_8147.JPG

Třetí místo celkově a první v kategorii 40+ si vyběhl časem 18:53 Jan Hušák. Druhý v kategorii byl Petr Lochman (19:06) a třetí Radek Dvořák (19:34).

IMG_8127.JPG

Těsný byl souboj o nejlepší ženu. Zvítězila Lujza Sláviková (19:51) a o 4 vteřiny za ní proběhla cílem Julia Anna Bell (19:55). Třetí místo v kategorii obsadila Katarína Pomorská (22:23).

IMG_8143.JPG

V kategorii 40+ zvítězila Miriam Stewartová (21:46). Druhé místo brala stejně jako její manžel Blanka Lochmanová (22:01). A třetí místo si vyběhla Zuzana Polanská (22:37). Na tu jsme při vyhlášení zapomněli a za to se jí ještě jednou omlouváme. Cenu a medaili předáme.

IMG_8125.JPG

Závod na 10 km

Na 10 km byl v čase 35:01 nejrychleji v cíli Jan Pernica. V kategorii do 40 let si druhé místo vyběhl Michal Řežábek (36:22). A mezi nejlepší trojici se dostal také Václav Skála (37:06).

IMG_8157.JPG

Druhý celkově nejlepší v kategorii 40+ byl na 10 km Jiří Kabelka v čase 35:35. Druhý byl Petr Bena (38:56) a třetí byl Petr Soukup (39:42).

IMG_8136.JPG

Nový ženský rekord trati vytvořila Regina Procházková. Dosavadní maximum Kateřiny Kratochvílové Krieglové zlepšila o 20 vteřin na 37:10. A je tak současnou rekordmankou na 5 i 10 km! V celkovém pořadí doběhla pátá! Parádní výkon. Na stupních pro nejlepší tři ji v kategorii doplnily druhá Sára Haspeklová (44:23) a třetí Zdenka Picková (46:05).

IMG_8151.JPG

Petra Davídková se čerstvě nominovala do kategorii 40+ :) A hned ve svém premiérovém závodě v této kategorii ji opanovala v čase 44:37. Druhé místo patří už tradiční medailistce v této kategorii Daně Jiřičné (44:46). Bronz brala Monika Kadlecová (45:34).

IMG_8132.JPG

Díky a na konci ledna na viděnou

Děkujeme všem, kdo s námi dorazili vyběhat sváteční cukroví a snad jste si všichni užili pohodovou atmosféru závodu jako my.

IMG_8162.JPG

Děkujeme také našim partnerům, kteří s námi pokračují i do dalšího ročníku: Lifefood, pivovar MouchaSportHero a SaunaSpot.

Další závod se uskuteční v sobotu 26. ledna v 11:00. Tak se nezapomeň přihlásit.