Běžecký ročník 2019 u konce

Celkem 228 běžců se přišlo rozloučit s devátým ročníkem Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Komu se nejvíce dařilo v závodě? A kdo si nejlépe vedl celý rok? A kdo běžel posté?

Listopadový závod

Do letošního dvanáctého závodu PBT VAŠÍ LIGY vystartovalo 136 běžců na 10 km.

DSC_0013.JPG

O 5 minut za nimi vběhlo do závodu dalších 92 běžců na 5 km.

DSC_0043.JPG

Nejrychlejší na trati

Nejlepší běžci listopadového závodu mohli vyhrát ceny od našich partnerů Lifefood, Pivovar Moucha a Topsports Centrum.

Nejrychlejší na 5 km

První byl v cíli Martin Olšanský ve velmi rychlém čase 16:49. V jeho pátém závodě u nás to byl jeho nejlepší čas. Na druhém a třetím místě byli tradiční účastníci našich závodů Vojtěch Bližňák (17:17) a Jan Svatoň (17:32).

IMG_1078.JPG

Rostislav Štefánek (17:56) zaběhl nejlépe z mužů v kategorii 40+ a i celkově byl na krásném pátém místě. Pro druhé místo v kategorii si doběhl Petr Lochman (18:28). Bronz bral Ondřej Teplý (19:59).

IMG_1066.JPG

Mezi ženami to byl těsný souboj i do celkového pořadí v ročníku a nejrychlejší byla Lujza Sláviková (19:20) a jen o 12 vteřin za ní byla její soupeřka v celkovém pořadí Barbora Štěpánková (19:32). Mezi nejlepší tři se dostala ještě Kateřina Martínková (19:44).

IMG_1075.JPG

Tradiční sběratelky medailí Blanka Lachmanová (21:07) a Katarína Třísková (22:03) nechyběly mezi nejlepšími třemi v kategorii 40+ ani v tomto závodě. Třetí byla Petra Stočesová (22:57).

IMG_1065.JPG

Tentokrát bylo na trati dětí jako smetí, a tak jsme se rozhodli rozdělit při vyhlášení kluky a holky. Mezi kluky zvítězili ve shodném čase 22:43 Jáchym Trejbal a Michal Mikeš. Třetí byl Filip Dolejš (23:07).

IMG_1059.JPG

Nejrychlejší dívkou do 15 let byla Barbora Janotová (24:29), druhá byla Eliška Lukavská (25:56) a třetí Veronika Bursová (27:25).

IMG_1052.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl mezi muži nejrychlejší Jan Sova (22:37) a mezi ženami Jana Šafránková (26:36). Mezi běžci v kategorii 60+ byl v cíli nejrychleji Milan Hlava (29:31), který byl zároveň nejstarším závodníkem ve startovním poli na 5 km.

Rychlý závod na 10 km

Velmi rychlý závod se běžel na 10 km. Ve čtvrtém nejlepším výkonu naší trati a zároveň nejlepším letos vyhrál Jiří Miler (33:06). Při své premiéře u nás, tak vyhrál v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl Petr Bena (36:02) a třetí Peter Potrok (37:00).

IMG_1072.JPG

Druhý celkově a první v kategorii do 40 let byl v sedmém nejrychlejším zápisu na naší trati Karel Splítek, který si oproti říjnu o 2 vteřiny polepšil na 33:13. Druhý v této kategorii byl David Bohmann (34:20) a třetí Michal Burian (35:50).

IMG_1090.JPG

Regina Procházková zaostala za rekordním časem, který má v držení, o 14 vteřin. Časem 37:24 se tak zapsala i na druhé místo historických tabulek. Z nejlepších 7 časů naší trati jí tak patří hned 5! Druhá v kategorii žen do 40 let byla Eliška Hubená (45:31) a třetí Petra Kubíčková Celbová (46:02).

IMG_1087.JPG

Známé tváře se objevily na stupních vítězů pro nejlepší tři ženy v kategorii 40+. Zvítězila Denisa Myslivcová (43:13), druhá byla Dana Jiřičná (44:05) a třetí Petra Davídková (45:34).

IMG_1069.JPG

Kompletní trojici jsme tentokrát měli i v dětské kategorii do 15 let. Zvítězil Tomáš Treybal (42:08), druhá byla Klára Pistorová (56:14) a třetí Otakar Vašek (1:08:40).

IMG_1061.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 byli nejrychleji v cíli druzí z kategorie 40+ Petr Bena a Dana Jiřičná. V kategorii 60+ jsme měli jen vítěze. Mezi muži Miloše Bednáře (52:27) a mezi ženami Annu Křepelovou (53:16).

Nej 2019

Nejdříve základní statistiky letošního ročníku:

• Počet závodů: 12
  • Počet účastí: 2 320 (o 438 více než loni)
  • Počet "Pravidelných běhen": (více než 6 účastí): 75 (o 12 více než loni)

Nejstarší účastníci

Nejstarším účastníkem PBT v letošním roce byl Jiří Pejpal, který oslavil letos 85. narozeniny. Na druhém místě byl ve věku 71 let Jan Janda, který byl nejstarším běžcem na 10 km.

IMG_4753.JPG

Mezi ženami byla nejstarší účastnice Anna Křepelová, která v září dokončila svůj stý závod na 10 km

IMG_3086.JPG

Nejmladší účastníci

Nejmladšími běžkyněmi našich závodů byly Ema Jámborová a Kristyna Bursová, které letos oslavily shodně 9. narozeniny.

IMG_5179.JPG DSC_0255.JPG

Nejvěrnější běžci

Opět jsme odměnili také nejvěrnější běžce, tedy ty, kteří ani jednou letos závod PBT nevynechali. A byli čtyři: Milan Cibík (obhájil tento titul už pošesté!), Jitka Králová (obhájila počtvrté), Vojtěch Holan (chybí na fotce a obhájil podruhé) a Lenka Bayerová. Děkujeme za přízeň!

IMG_1098.JPG

Nejvěrnějším z nejvěrnějších je Milan Cibík a v listopadu byl na jubilejním stém závodě VAŠÍ LIGY. Klobouk dolů a vážíme si toho! Navíc byl vidět i nepatrný náznak úsměvu :)

IMG_1106.JPG

Nejdéle na trati

Pavel Koloc se nenechal sesadit z pozice toho, kdo si nejvíce naši trať užil. Strávil na ní totiž v 11 závodech 12 hodin, 23 minut a 15 vteřin. Tento závodník je pro nás zároveň klíčový, protože vždy má dokonalý přehled o tom, kdo se za ním ještě případně pohybuje. Ceníme si toho! :)

IMG_7557.JPG

Nejlepší na 10 km

Známe také nejlepší běžce letošního ročníku, které hodnotíme podle průměrného času z 6 nejlepších časů. Kdo si odnesl poháry a ceny od Sauna spotu, Runature a Mercuria Laser Game?

Vojtěch Bližňák vítězství v ročníku potřetí v řadě neobhájil, ač svůj průměrný čas ze 6 nejlepších zlepšil na 35:41.  Před něj se totiž dostal loni druhý a předloni třetí Jiří Kabelka (35:30). Třetí byl nováček mezi nejlepší trojicí Peter Potrok (37:05).

IMG_1119.JPG

Mezi ženami letos suverénně zvítězila Regina Procházková s průměrným čase 38:11. Druhé místo obhájila Dana Jiřičná (43:54) a se třetím se musí spokojit loňská vítězka Veronika Jančová (44:36).

IMG_1117.JPG

Nejlepší na 5 km

V předchozích letech s námi Jan Svatoň běhal spíš na 10 km. Letos však zvolil poloviční trať a bylo to dobré rozhodnutí. Poprvé totiž zvítězil v celkovém pořadí ročníku. Bylo to v průměrném čase 17:28. Druhé místo obhájil Pavel Vitouš (18:32), který nebyl na posledním závodě a omylem jsme ho zapomněli vyhlásit, za což se omlouváme. S kluky už jsme domluvení a vše napravíme. Třetí byl Jiří Kadlec (18:40), který se až díky skvělému výkonu na listopadovém závodě posunul před nakonec čtvrtého Roberta Pepperného (18:52).

IMG_1112.JPG

Největší drama bylo mezi ženami na 5 km. Rozhodovalo se až v posledním závodě. Loňská vítězka Lujza Sláviková ztrácela před listopadovým kláním v průměrném času 3 vteřiny na vítězku z ročníku 2017 Barboru Štěpánkovou. Lujza si ale formu načasovala skvěle a loňské vítězství obhájila s průměrným časem 19:46. Na Báru zbylo druhé místo (19:54). A i souboj o třetí místo byl napínavý. Před závodem byla třetí Miriam Stewartová, čtvrtá Katarína Pomorská a pátá Kristýna Košťálová. Kristýna ale využila toho, že její soupeřky na posledním závodě nebyly a skvělým výkonem vybojovala konečné třetí místo s průměrným časem 21:44!

IMG_1108.JPG

Vylosovali jsme také výherce hlavních cen z našich "pravidelných běhen", kteří vyhráli poukazy od Sauna spotu a Runature. Jediným přítomným vylosovaným byl tradiční účastník našich závodů Jiří Sladký, který se může těšit na relax v Saunaspotu. Ostatním poukazy brzy zašleme. Gratulujeme!

IMG_1121.JPG

Děkujeme a na Nový rok na viděnou

Děkujeme všem, kteří letos na naše závody dorazili! A budeme se těšit v příštím roce na viděnou. Poprvé se uvidíme hned na Nový rok. Pro přihlašování jsou už vypsané také všechny další závody ročníku 2020.

V prosinci doporučujeme si dát pohodu v Sauna spotu a pak třeba zajít pro jednu či dvě Mouchy nebo na Mercuria Laser Game, které je hned vedle v bývalém areálu pivovaru Braník. A vhodné je také doplnit energii s produkty od Lifefood. A kdo by se na novou sezónu chtěl vybavit něčím slušivým na sebe, tak zavítejte na e-shop Runature.