Loading…

Běžecká sezóna 2021 ukončena

29. November 2021
Na posledním letošním běžeckém závodě VAŠÍ LIGY jsme se sešli v sobotu 27. listopadu. Jak se běžcům dařilo? A jaká jsou nej ročníku 2021?

Listopadový závod

Poslední listopadovou sobotu se uskutečnil poslední závod běžecké sezóny 2021. Nejprve se do něj pustili běžci na 10 km, kteří startovali ze dvou koridorů dle kategorií (do 40 a nad 40 let).

O 5 minut po nich se na trať vydali běžci na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Jakub Skalka byl prvním běžcem, který proběhl cílem. Byl z toho čas 17:17 a před druhým Ondřejem Šípem (17:42) měl náskok 25 vteřin. Třetím běžcem v pořadí v kategorii do 40 let byl Ervin Kuč (18:13).

Celkově třetí doběhl Jiří Kadlec, který v čase 17:56 zároveň zvítězil v kategorii 40+. Pro druhé místo v kategorii si doběhl Václav Chadim (18:16). A na třetí stupínek vystoupal Pavel Tall (18:59).

Nejrychlejší ženou na 5 km byla Jana Zímová (19:18), která doběhla na celkovém desátém místě a na druhou ženu v pořadí Petru Vavříkovou (20:25) měla více než minutový náskok. Bronz získala Sabina Balážová (21:12).

U kategorie 40+ na 5 km začaly komplikace. Při prezenci jsme přidělili Monice Ścibisz (21:42) číslo do jiné kategorie a tak jsme ji původně nevyhlásili. Vše se vyjasnilo a v opakovaném ceremoniálu už jsme ji dekorovali zlatou medailí i pivem Moucha. Na původně vyhlášenou vítězku Danu Jiřičnou (22:07) tak zbylo "až" druhé místo. A třetí byla Jaroslava Pokorová (23:19).

Nejrychlejším běžcem do 15 let byl Jakub Kadlec (23:38). Pro druhé místo v této kategorii si doběhl Martin Perger ml. (23:47). A třetí byla Laura Hašek (28:34).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme zaběhl nejrychleji 5 km Pavel Tall, který byl zároveň celkově třetí ve vyhlašované kategorii 40+. Dana Jiřičná, která byla nejrychlejší v kategorii 50-59 mezi ženami, byla v celkové kategorii 40+ ještě o místo lepší, když doběhla v této vyhlašované kategorii druhá. V kategorii 60+ se nejvíce dařilo Pavlu Jelínkovi (24:32) mezi muži a Štěpánce Vitovské (25:45) mezi ženami.

Nejlepší na 10 km

Šestý nejrychlejší čas naší trati na 10 km zaběhl Karel Splítek (32:42) a na listopadovém závodě suverénně zvítězil. Tomáš Hudec byl v čase 33:25 druhý. Tradiční účastník našich závodů Vojtěch Bližňák si vyběhl bronzovou medaili za výkon 34:49.

Na celkovém pátém místě doběhl do cíle Daniel Kupidlovský a v čase 35:31 zvítězil v kategorii 40+. Na druhém místě v této kategorii se umístil Petr Bena (36:09). A třetí byl Stanislav Kuznetsov (36:53).

Mezi ženami se nám povedlo způsobit další zmatky. Vítězku Terezu Kubíčkovou (39:28) jsme ještě vyhlásili správně. Původně jsme ale vynechali druhou Yazmin Vallejo (40:05), za což se omlouváme. Vše bylo v opakovaném ceremoniálu napraveno. Třetí místo získala Natalie Vašíčková (40:16). Takovéto chyby se nám stávají jednou maximálně dvakrát za závod... Ale opravdu jen zcela výjimečně... Příště se polepšíme :)

V kategorii 40+ žen se nám už zadařilo. Správně jsme vyhlásili první Denisu Myslivcovou (44:35), druhou Petru Davídkovou (46:21) i třetí Lenku Bayerovou (47:21).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme, byl nejrychlejší celkově druhý ve 40+ Petr Bena. Mezi ženami třetí ze 40+ Lenka BayerováIvo Eicher (44:28) si vedl nejlépe mezi muži staršími 60 let a Anna Křepelová (57:09) mezi ženami ve stejné věkové kategorii.

Nej sezóny 2021

Pár základních statistik

• Počet závodů: 7 + 5 výzev
  • Počet účastí: 1 388
  • Počet "Pravidelných běhen": 31 (25 mužů a 6 žen)

Nejstarší účastník

Nejstarším účastníkem našich letošních závodů byl stejně jako loni Milan Procházka. Letos oslavil 80. narozeniny a účastnil se novoroční běžecké výzvy. Nejstarší pravidelnou běhnou (6 a více účastní) je Milan Hlava (66 let).

Anna Křepelová nasbírala už 88 účastí na našich závodech a stejně jako v předchozích letech byla nejstarší účastnicí mezi ženami a zároveň i naší nejstarší pravidelnou běhnou.

Nejmladší účastník

Nejmladším účastníkem byl v letošním ročníku Tomáš Hoffelner, který si s námi zaběhl říjnový večerní závod. Letos oslavil osmé narozeniny.

Nejvěrnější běžci

Mezi nejvěrnější běžce řadíme ty, kteří se zúčastnili všech závodů v daném roce. Letos jich bylo celkem 7 (zleva): Martin Muzikář, Veronika Veselá, Tomáš Dundáček, Jitka Králová (pošesté v řadě), Karel Kodr, Milan Cibík (po osmé v řadě) a na fotce chybí Vojtěch Holan (po čtvrté v řadě).

Nejdéle na trati

Titul účastníka s nejdelším pobytem na naší trati obhájila Jitka Králová, která se zúčastnila všech letošních závodů na 10 km a užívala si naši trať něco málo přes 11 a čtvrt hodiny.

Na druhém konci spektra byl Tadeáš Mahel. Zaběhl si s námi letos jen jeden závod v květnu na 5 km a na trati pobyl jen 16 minut a 36 vteřin.

Nejlepší běžci na 5 km

Nejlepší běžce ročníku u nás vyhodnocujeme z pravidelných běhen (minimálně 6 účastí). Řadíme je podle průměrného času z 6 nejlepších. Letos přebrali poháry a ceny od našich partnerů Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Lifefood a Saucony. Všichni také byli uvedeni do síně slávy.

Souboj o vítězství na 5 km byl napínavé až do posledního závodu. Před ním vedl Jiří Kadlec a druhý byl Ondřej Šíp. Nakonec ale o 5 vteřin v průměrném času zvítězil Ondřej Šíp (17:42). Jiří Kadlec byl druhý (17:47) a oba si tak oproti loňskému ročníku o jedno místo polepšili. Na stupních pro nejlepší tři je doprovodil Pavel Vitouš (18:03), který do posledního závodu nenastoupil.

Na rozdíl od mužů došlo mezi ženami ke kompletní proměně nejlepší tří na 5 km. S průměrným časem 21:43 zvítězila Dana Jiřičná, která má loňský titul z 10 km. Na druhém místě skončila Lucie Kršková (25:48) a mezi nejlepší tři se dostala ještě Veronika Veselá (26:21), která letos ani jednou nevynechala.

Nejlepší běžci na 10 km

Martin Muzikář se letos účastnil všech našich závodů a zároveň se mu velmi dařilo. Poprvé se dostal mezi nejlepší trojici v celkovém pořadí. Jeho průměrný čas byl 35:30. Naopak druhý a třetí v pořadí si přidali několikátý pohár do sbírky. Pro druhého Jiřího Kabelku (37:25) to bylo sedmé umístění mezi nejlepší trojicí v ročníku a pro třetího Jana Svatoně (39:07) šesté.

Kompletní obměnou prošlo letošní pořadí třech nejlepších žen na 10 km. Všechny tři se dostaly mezi nejlepší trojici ročníku poprvé. Zvítězila Lenka Bartošová (51:59), druhá byla Ivana Fabianová (52:46) a třetí Eliška Opletalová (54:26). Holky to měly jisté už před závodem a tak pravděpodobně vyrazily někam slavit. Poháry tedy budeme muset předat dodatečně.

Nejšťastlivější

Mimo odměny pro nejrychlejší nezapomínáme ani na naše "pravidelné běhny" (alespoň 6 účastí). Všichni obdrželi poukaz na koloběžku zdarma od Topsports centrum. Brzy jim dorazí na email elektronický diplom a vylosovali jsme také hlavní ceny v ročníku (ohledně předání se v nejbližší době ozveme):

• 2 x sud piva (15 litrů) od pivovaru Moucha: Pavel Chrpa, Jiří Kadlec
  • 4 x boty Saucony (Kinvara, Ride nebo Guide) od Top4Running: Jiří Kabelka, Ivana Fabiánová, Eliška Opletalová a Lenka Bartošová
  • 5 x hra dle výberu od Get Out Fun: Ondřej Šíp, Tomáš Jelínek, Tomáš Dundáček, Veronika Veselá a Martin Muzikář
  • 10 x měsíční stříbrné členství na Bootcampy: Lucie Kršková, Pavel Jelínek, Pavel Vitouš, Karel Kodr, Zbyněk Adamec, Milan Hlava, Milan Cibík, Jan Trčka, Anna Křepelová a Jan Kincl

Gratulujeme vylosovaným!

Termínovka 2022

Chceš být naší pravidelnou běhnou pro ročník 2022? Vezmi do ruky kalendář nebo se rovnou přihlas. Musíš mít alespoň 6 účastí a potom můžeš také něco vyhrát :) Věříme, že v roce 2022 se nám povede všechny závody na živo uskutečnit!

Díky všem běžcům, kteří se s námi v této komplikované sezóně proběhli! A také moc děkujeme za ceny našim partnerům, kterými pro letošní ročník byli pivovar Moucha, Topsports centrum, Saucony, Top4Running, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Penco, Bootcamps a Get Out Fun.