Načítám…
Best (runner) in COVID

Kdo je nejlepším běžcem v období COVIDu? Všichni, kdo se zúčastnili naší běžecké výzvy! Je super, že nepřestáváte mít motivaci závodit. Děkujeme a těšíme se brzy na startu!

Všem běžcům klobouk dolů, že si poradili s tratí i bez ostatních běžců v závodě. Díky, že jste s námi do toho šli a zaběhli si 5, 10 km nebo i půlmaraton. Celkem si s námi závod odběhlo 29 půlmaratonců, 23 běžců na 10 km a 14 virtuálních závodníků na 5 km.

Pojďme na virtuální vyhlášení nejrychlejších.

Nejrychlejší na 5 km

Jan Svatoň s námi běhá na předních místech ve všech závodech, kdy dorazí. A ty virtuální nejsou výjimkou. V čase 17:53 byl nejrychlejším běžcem ve výzvě Best in COVID na 5 km. Jen o 7 vteřin pomaleji zdolal trať Jiří Kadlec (18:03) a na pomyslné stupně vítězů se dostal i Ondřej Šíp (19:08).

Mezi ženami byla nejrychlejší na trati Daniela Vaňušová (22:31), druhá byla Kateřina Rylková (25:57) a pro třetí místo si doběhla Veronika Veselá (27:32).

Nejrychlejšími běžci v kategorii 40+ byli Vítězslav Plavec (19:27) mezi muži a Jaroslava Marounková (30:33) mezi ženami.

Nejrychlejší na 10 km

Stejně jako na 5 km tak i na 10 km zvítězil běžec, který je favoritem i běžných závodů. Svoji formu prokázal Karel Splítek (33:52). Druhý nejlepší čas si připsal Jaroslav Aujezdský (35:24), zároveň nejrychlejší běžec ve 40+. Třetím běžcem v závodě byl Martin Muzikář (35:50).

Titul Best in COVID mezi ženami získává na 10 km Petra Kubíčková (44:42). Jen o 4 vteřin horším časem si druhé místo ve výzvě vyběhla Pavla Vencelovská (44:46), která zároveň byla nejlepší mezi běžkyněmi staršími 40 let. Třetí ve virtuálním závodě doběhla Tereza Holubová (51:33).

Nejrychlejší půlmaratonci

Největší počet běžců se zúčastnil půlmratonské výzvy. A nejlepší čas si z nich připsal Martin Šrámek (1:20:54). Druhé místo si vyběhl vítěz závodu na 5 km Jan Svatoň (1:24:35). Mezi nejlepší tři se dostal ještě David Tunkl (1:26:32).

Mezi ženami se na trati nejméně času zdržela Jana Fataciunová (1:43:33), druhé místo si připsala Petra Procházková (1:50:01) a třetí nejlepší čas zaznamenala Jitka Husáková (2:04:26).

Nejlepší běžcem v kategorii 40+ byl celkově pátý James Khoury (1:27:14). Mezi ženami to byla již zmíněná Petra Procházková, která byla celkově druhá mezi všemi ženami.

Všem účastníkům díky a věřím, že se osobně potkáme na závodě 12. 12., kdy se rozloučíme s letošní prazvláštní sezónou.