"Peří je jako nealkoholické pivo. Není to špatné, ale víte, že tomu něco chybí." Po světě dnes chodí spousta expertů, kteří se specializují na vše možné. Experta na péřové míče a nepivo ale tabulky Českého statistického úřadu evidují pouze jednoho.

Reakce na experty

Zatímco v televizi blábolí partička nadšenců do sbírání odznáčků za oddanost svému pánovi, na našem badmintonovém turnaji se po delší době také objevil expert z nejpovolanějších. Prodavač tašek a kufrů ze Strašnic Petr Sýkorovský ohodnotil mistrně vyráběné péřové míče značky Victor nadmíru neodborně. Naštěstí jsme ale Petra měli v přímém dosahu a mohli jsme tak náš nesouhlas s jeho zcela zcestnými názory dát najevo velmi ostrým, až výhrůžným, nesouhlasným mručením. Úleva se dostavila téměř okamžitě, doporučuji mručet i u televize.

Čtyřhry!


Do dvou kategorií se nakonec přihlásilo 24 párů, třiadvacet z nich se dostavilo. Rozdělené do 2 kategorií vytvořily 6 základních skupin, z nichž postoupily do dvou pavouků. Jeden pár pak v průběhu turnaje přeskočil ze středně pokročilých do mírně pokročilých, aby se mi lépe pořádalo.

Velké výkony předváděli Uhříci, kteří po roce a dvou měsících od prvního turnaje kariéry vyhráli kategorii mírně pokročilých! Skvělá práce dcery a otce Uhrových. Výborné je také druhé místo týmu ALKA. Aleš Mašek s Katkou Dvořákovou vytvořili po nuceném odhlášení svých stálých parťáků provizorní pár, který našel přemožitele až ve finále. A když už jsme u toho, tak rovnou představím i třetí nejlepší pár nižší kategorie, Začínáme. Karel Stůj s manželkou Gabrielou začali slibně. 

1.UhříciJiří UherTereza Uhrová
2.ALKAAleš MašekKateřina Dvořáková
3.ZačínámeKarel StůjGabriela Stůjová
4.Petr s MatoušemPetr HlobilMatouš Hlobil
5.Síť z volejeLukáš VystrčilKarolína Bubeníková
6.Míra & OndraMíra BřečkaOndřej Svozil
7.M&MMiroslav JurásekMonča Poláková
8.Spurs & GunnersMilan MottlJulie Mottlová
9.KoťátkaEva RosenbergováJakub Culek
10.Anna & LukyLukáš LenzAnna Křížková
11.ŽampioniLudmila HomolkováHonza Kaňok
12.AnimalsTatyana PimenovaLibor Novák
13.PřišelVidělZahrálAleš JíraLucie Cichrová
14.Komedie na placeTomáš ZahradníkHanka Hrbková
15.Here by mistakeZuzana NovákováJiří Hrdý

Ve středně pokročilých k velkému překvapení nedošlo. Ideální formu našli Bumbác, David Sollier s Mirkem Vachem, kteří přemohli i skvěle hrající NiHa, Hanku Vondruškovou s Nijinem Jolly. Na třetí místo se vyšvihli Ondra Vondrák s Davidem Loukotou na úkor PoPo, Katky Králové s Michalem Poláčkem, což mě vůbec nepřekvapilo, a proto jsem jako třetí nejlepší pár vyhlásil ten čtvrtý. No co, hráli pěkně...

1.BumbácDavid SollierMichal Vach
2.NiHaHanka VondruškováNijin Jolly
3.Ondra & DavidOndra VondrákDavid Loukota
4.PoPoKatka KrálováMichal Poláček
5.One and a halfDavid JungblutLin Lin Tan
6.Chňapík & sonsRadek IltisMartin Klemeš
7.Odjebaný dekelJakub WolfIveta Rado
8.Malej kurtLadislav NavrátilMarek Rykala

Jednotlivci

Hitparáda skvělých výkonů pokračovala i ve večerních hodinách, kdy se na branických kurtech předváděli jednotlivci. Nádhernou atmosféru nepošramotilo ani Petrovo brblání na péřové míče, ani nic jiného, co ani nestojí za řeč. Sport je o emocích, a to jak v amatérském tak i profesionálním sportu, jak by určitě rád potvrdil Tomáš Řepka.

Vyzdvihnout bych ale chtěl naprosto famózní výkon Michala Gergla, který v mírně pokročilých pokořil sám sebe a vyhrál zlato. Famózní výkon předvedl hlavně po turnaji v hospodě a po hospodě i v barech, kdy cenný kov nesundal až do rána z krku, přestože všichni máme představu o tom, jak je zlato těžké. 

Stejně tak velmi oceňuji senzační první místo Jirky Humhala ve středně pokročilých. Nevím, jestli Jirka po turnaji nosil zlato na krku tak dlouho jako Michal, ale určitě by mohl, protože výkony na kurtu opravdu stály za to.

Naopak pro Jirku Nývlta je zlatá medaile z pokročilých jen další plackou, kterou může podložit kývající se stůl, židli nebo ji nalepit do koupelny místo dlaždiček.

Začátečníci & mírně pokročilí

1. Michal Gergel, Tatiana Gašparová (8.)
2. Ondřej Vaněk, Renata Boušková (9.)
3. Khuppi Gin, Kateřina Maratová (21.)
9. Renata Boušková
17. Rosťa Malý
25. Petra Zarembová

Kompletní pořadí

Středně pokročilí

1. Jirka Humhal, Klára Pšenková (7.)
2. Zdeněk Kučera, Katka Dvořáková (29.)
3. Luděk Serbus
9. Adam Levý
17. Tomáš Ludvík
25. David Loukota

Kompletní pořadí

Pokročilí

1. Jirka Nývlt
2. Zdeněk Doležel
3. Kuba Jícha
9. Vláďa Křivánek

Kompletní pořadíPoděkování a příští turnaj

Díky všem hráčům a hráčkám za účast. Davidu Sollierovi za perfektní pomoc s organizací jednotlivců a dále partnerům:

Pivovaru Moucha za ceny pro nejlepší
Victor Sport za testovací rakety 
Futurento - zábavní centrum budoucnostiMercuria Laser game a Topsports centrum za poukazy do slosování.

Příště 4. dubna a 16. května!

V dubnu nás čekají jednotlivci, a to hned na začátku měsíce - 4. dubna.

V květnu budeme hrát čtyřhry i jednotlivce, přesněji 16. května a bude to můj poslední turnaj v pozici organizátora turnajů. Od června se o nás na turnajích bude starat Klára Pšenková.

Těším se na vás!

Jakub Hojer

Jakub Hojer - správce ligy v Praze a Mladé Boleslavi

Nejbližší podobná akce

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím