Květnový závod Pražské běžecké tour přilákal historicky nejvyšší účast 245 běžců. Byl šestým v letošním ročníku a ukončil tedy jeho první polovinu. Známe tak první pravidelné běhny 2019.

Letos pošesté

Šestý letošní závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km zaznamenal její nejvyšší účast. Na start se postavilo 245 běžců, což je o 6 běžců více než na březnovém závodě 2017, který držel dosavadní prvenství. Více běžců opět bylo na delší trati 10 km. Do závodu jich odstartovalo 162 a jen 2 z nich závod nedokončili.

PBT-30.JPG

Do kratšího 5 km závodu vyběhlo 83 běžců a zde jsme měli jednu nedoběhnuvší.

PBT-40.JPG

Nejlepší na 5 km

Ceny pro nejlepší běžce v tomto závodu věnovali Lifefood, pivovar Moucha, SaunaSpot  a Topsport centrum.

Závod na 5 km nabídl drama až do posledních metrů. Ještě pár stovek před cílem byl ve vedení Petr Šnábl, který s sebou měl i celý svůj tým svěřenců. Všichni ale byli na trati a tak větší podporu využil Jan Svatoň, kterého jeho dvě dcerky dohnaly pro vítězství v čase 17:10 a všichni si potom společně přišli pro zlato. Petr proběhl cílem o 3 vteřiny později. A jen 6 vteřin za ním byl Nic Oneil (17:19).

PBT-265.JPG

To jasné vítězství si připsal Miloš Madron v kategorii 40+. Celkově byl šestý a vítězství v kategorii si vyběhl za čas 17:56. Pro stříbro v kategorii si doběhl Robert Pepperný (19:22). Za čas 19:44 bral bronz Lubomír Jokel.

PBT-261.JPG

V ženské kategorii trochu prořídly stupně vítězů. První i druhá museli dříve odejít a tak se na vyhlášení dostavila jen třetí v pořadí Leontýna Jurigová (20:36). Zlatá Lujza Sláviková (19:28) má skvělou formu a připsala si už své letošní páté pódiové umístění. A druhá byla Barbora Štěpánková (19:41), která se mezi nejlepší tři ženy dostala letos potřetí.

PBT-264.JPG

Třetí zlato v kategorii 40+ získala na květnovém závodě Miriam Stewartová (20:44).  Místo druhé si vyběhla Katarína Třísková (21:46). A třetí byla vítězka dubnového závodu Lenka Zloská (22:11).

PBT-260.JPG

V kategorii do 15 let získala zlato Marie Polanská (29:18).

PBT-259.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 zvítězil mezi muži třetí z 40+ Lubomír Jokel a mezi ženami Miriam Stewartová, která zvítězila i v kategorii 40+. Nejrychlejším mužem na 5 km v kategorii 60+ byl také její nejstarší účastník Milan Hlava.

PBT-113.JPG

Nejlepší na 10 km

Dubnové zlato obhájil na 10 km Daniel Vejmelka a svůj výkon oproti předchozímu měsíci zlepšil o více než minutu na 33:46. Dotlačilo ho k němu i silná konkurence. Druhý Štěpán Holas byl v cíli jen o 7 vteřin za ním. A pro bronz si doběhl Thomas Batten (34:39).

PBT-268.JPG

Velké vypětí sil přinesl souboj o první tři místa v kategorii 40+. Všichni tři nejlepší proběhli cílem v rozmezí 4 vteřin. Vítěz Peter Potrok si připsal čas 36:43 a druhého Erika Svobodu za sebou nechal jen o 1 vteřinu. Ve finiši nestačil na svoje kolegy Jiří Kabelka (36:47), který letos pokaždé stál na stupínku pro tři nejlepší v této kategorii. Své zklamání neskrýval ani při vyhlášení vítězů, přesto má Jirka letos parádní bilanci 3 zlatých, 2 stříbrných a 1 bronzové.

PBT-263.JPG

Pokud je na startu Regina Procházková, její soupeřky většinou běží "jen" o druhé místo. Stejně tak tomu bylo i při jejím pátém letošním startu/vítězství. Čas 38:16 je navíc pátým nejlepším ženským výkonem naší trati. Přesně za 42 minut byla v cíli druhá Michaela Luňáčková. Pro bronz si doběhla Eliška Hubená (42:52).

PBT-267.JPG

V kategorii 40+ zvítězila tradiční účastnice našich závodů Dana Jiřičná (42:53). Kamila Skalinová brala za 45:01 stříbro. A synovo bronz z 5 km napodobila Cecilie Oneil (45:24).

PBT-262.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil druhý muž kategorii 40+ Erik Svoboda. Ve stejné kategorii mezi ženami zvítězila vítězka 40+ Dana Jiřičná. Mezi muži 60+ byl nejrychlejší Michal Čech (51:35). A neztratil se ani třetí v této kategorii, bývalý ministr, Cyril Svoboda (54:04). Mezi ženami to bylo v kategorii 60+ jasné vítězství, jediné účastnice této kategorie, Anny Křepelové. Navíc zaběhla skvělý čas 51:42.

PBT-225.JPG

Nejlepším nevidomým běžcem byl Petr Fábera, který 10 km zvládl spolu se svou vodičkou za 51:53!

PBT-227.JPG

Pravidelné běhny

Jako každý rok, i letos odměňujeme naše pravidelné běhny. Tedy běžce, kteří se zúčastní alespoň 6 závodů v ročníku. A 10 běžců to zvládlo hned v prvních 6 závodech. Jsou jimi Vojtěch Holan, Alena Kočová, Jiří Kabelka, Jiří Sladký, Jitka Králová, Karel Kodr, Katarína Pomorská, Lenka Bayerová, Lukáš Veselý a nejčastější účastník našich závodů Milan Cibík. Všichni se mohou těšit na zasloužený relax v Sauna Spotu.

Děkujeme všem pravidelným běhnám i ostatním běžcům za přízeň a budeme se těšit na další závodě 26. června.