Loading…
A je po dešti

Před červencovým závodem se přehnala přeháňka, během závodu už ale znovu svítilo slunce. Celkem 220 běžců si tak užilo příjemný letní podvečer ve skvělé atmosféře.

Na startu 220

Celkem 220 běžců se postavilo na start osmého letošního závodu Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. A všichni se také dostali do cíle! Na 10 km jich běželo 124.

IMG_1046.JPG

Poloviční trať 5 km přilákala 96 běžců.

IMG_1066.JPG

Nejlepší na 5 km

Napínavý finiš nabídl závod na 5 km. Jan Černý běžel ještě 50 m před cílem na prvním místě, ale v posledních metrech měl více sprinterských sil Matěj Gregor (17:29). Jan Černý byl v cíli nakonec o 1 vteřinu později. A třetí Jan Svatoň zaostal jen o další 4 vteřiny za druhým.

IMG_1683.JPG

A napínavý závěr nabídl i ženský souboj o první místo. Tam si ale první místo Svatoslava Kacířová pohlídala, i když ve stejném čase 19:57 doběhla do cíle těsně za ní Petra Vymlátilová. Pro pódiové umístění si znovu doběhla Kristýna Košťálová. Byl z toho čas 20:49 a bronzová medaile.

IMG_1681.JPG

V kategorii 40+ to bylo poměrně jasné vítězství Pavla Talla (17:56), ten si tak odnesl pivo Moucha, které vaří jeho dcera :) Pro druhé místo si doběhl Robert Pepperný (19:02) a o kus za ním byl Daniel Šimík (19:25).

IMG_1674.JPG

V ženské kategorii 40+ byly na prvních dvou místech tradiční účastnice našich závodů první Monika Kadlecová (22:21) a druhá Jana Chocholová (24:24). Na třetím místě byla Lucie Mošovská (25:19).

IMG_1672.JPG

V nevyhlašováné kategorii 50-59 let byl nejrychlejším muže vítěz 40+ Pavel Tall. Mezi ženami Petra Vodičková (29:28). V kategorii 60+ předvedl nejlepší výkon Milan Svoboda (27:23).

IMG_1281.JPG

Nejlepší na 10 km

Na 10 km trati setrval nejméně času Španěl Santiago Berenguer. Zdržel se na ní 35 minut a 29 vteřin. Druhé místo obsadil Vojtěch Bližňák (36:18) a pro bronz si doběhl Milan Langr (36:48).

IMG_1687.JPG

Nejrychlejší ženou byla na 10 km Anna Bartáková v čase 42:47. Druhá v kategorii do 40 let doběhla Veronika Jančová (44:19). A třetí byla Dita Ondřejová (46:10) místo níž byla při závěrečném ceremoniálu nakonec vyhlášená čtvrtá Kamila Kosinová. Za tuto chybu se omlouváme.

IMG_1685.JPG

V kategorii 40+ byl nejrychlejším mužem Peter Potrok, který byl v cíli v čase 37:15. Pro druhé místo si doběhl Jaroslav Aujezdský (38:35) a třetí v cíli byl v této kategorii Josef Bambas (38:49).

IMG_1678.JPG

V ženské kategorii 40+ byla nejrychlejší Lucie Krátká. Ta v čase 43:58 byla celkově druhou nejrychlejší ženou. Druhou a třetí ženou v této kategorii byly známé tváře Dana Jiřičná (44:05) a Petra Davídková (45:33).

IMG_1677.JPG

V kategorii 50-59 let, kterou ihned po závodě nevyhlašujeme mezi muži zvítězil Jiří Sladký (44:05) a mezi ženami Dana Jiřičná, která symbolicky doběhla po boku Jirky. V kategorii 60+ byl nejrychlejším mužem Pavel Prchal (43:05), který byl na skvělem 9. místě v kategorii 40+. Nejlepší a jedinou ženou v kategorii 60+ byla Anna Křepelová (53:28), která s námi běžela už 63. závod na 10 km!

IMG_1449.JPG

Díky a v srpnu dvakrát

Děkujeme všem běžcům za účast na červencovém závodě. V srpnu se uvidíme hned dvakrát: