Loading…
47 na trati

47 na trati

Na červencové závodě Běžecké tour VAŠÍ LIGY se 47 běžců objevilo na trati a blízko této hodnotě měl i teploměr. Všichni se s tím však vypořádali a zvládli závod bez větších problémů!

Startujeme

Kvůli vysokým teplotám nad hranicí únosnosti jsme pro běžce připravili alespoň na 10 km občerstvovací stanici.

Celkem 17 odvážlivců se vydalo na trať 10 km. A všichni se také dostali do cíle! Zajímavé je, že teplo vadí zřejmě méně těm běžcům, kteří se už přehoupli do kategorie 40+. Na trati jich totiž bylo 10, ale mladších kolegů (do 40 let) jen 7.

Na poloviční trati stálo na startu 30 běžců a jen jeden z nich závod nedokončil.

Nejrychlejší na 5 km

První v cíli byl Jiří Keckstein v čase 18:49. O 8 vteřin za svými zády nechal vítěze červnového běhu Marka Dietla (18:57). A třetí místo v kategorii do 40 let bral Václav Dubský (19:17).

V kategorii 40+ obhájil červnové vítězství Tomáš Stančík (19:14). Celkově doběhl na třetím místě. Místo druhé v této kategorii také obhájil Richard Kotáb (19:28). A pro bronz si doběhl Pavel Vondrášek (20:15).

Vedro, nevedro, šestý nejrychlejší ženský čas trati zaběhla Eliška Rosenbaumová (19:33) a v celkovém pořadí byla na 6. místě. Druhá žena v cíli byla Jana Tolarová (20:37) a pro bronz v kategorii do 40 let si doběhla Lenka Frömlová (26:05).

Zlato v kategorii 40+ brala Jana Žáčková (24:17). A na stupně vítězů dosáhly ještě druhá Markéta Schinabková (28:56) a třetí Monika Maturíková (31:13).

V dětské kategorii do 15 let zvítězil Jan Kašpar (25:29). Pro stříbro si doběhl Martin Makovec (30:40) a medaili bronzové barvy brala Anna Hocká (34:55).

Nejrychlejší na 10 km

Čtvrté pódiové umístění v řadě si vyběhl Ondřej Jadlovský. V čase 37:35 obhájil vítězství z června. Druhý v kategorii do 40 let doběhl Jiří Větrovec (40:37). A bronz v této kategorii bral Robert Pour (46:00).

Mezi čtyřicátníky zvítězil v čase 38:56 Slávek Švejdar a celkově doběhl druhý. Druhé místo v kategorii bral Jiří Vrabec (44:08). A třetí místo si vyběhl Karel Voráček (45:02).

Třetí nejlepší čas historie závodu zaběhla i v teplotách vysoko přes 30 °C Teodora Chvalová (40:07)! A třetí byla i celkově! Druhé místo v kategorii do 40 let obsadila Anna Nosilová (49:51) a na stupně vítězů se dostala ještě Jana Hocká (52:50).

Velmi vyrovnaný souboj byl mezi dvěma závodnicemi v kategorii 40+. Rozdíl v cíli byl jen 9 vteřin. Zvítězila Ivana Makovcová (46:23) a druhá byla Blanka Šindelářová (46:32).

Lobbing je mocná věc. Ženy si na tomto závodě vylobbovaly jako ceny na příští závod piva Purkmistr. Takže příště chlapi běžíte o koření z obchodu U Lidušky :)

Díky na závěr

Díky všem, kdo na červencový závod dorazili. S vedrem jste si parádně poradili!

Chodit pravidelně se vyplatí, protože můžeš vyhrát velmi zajímavé ceny od našich partnerů: jazykový kurz od jazykovky se srdcem Perfect World, boty dle výběru od Runland, pobyt v hotelu Rohanov nebo mošty z Nebílovských sadů.

Znovu se budeme těšit v úterý 28. srpna v 18 hodin.