Loading…
220 v Braníku

Přesně 220 běžců dorazilo na třetí letošní závod PBT VAŠÍ LIGY. A co se událo? Zima až na druhém místě. Rekordmani vítězí bez rekordů.

220 nebo 218?

Přesně 220 běžců si vyzvedlo své startovní číslo. Do cíle se v časovém limitu 80 minut dostalo 218 z nich. Jeden ze závodníků pro zranění neodstartoval a jedna závodnice časový limit nestihla. V 11 hodin odstartovalo do závodu na 10 km 139 běžců.

IMG_5259.JPG

O 5 minut později se je vydalo pronásledovat 80 kolegů na 5 km.

IMG_5278.JPG

Zima na druhém místě

Kdo byl nejlepší mezi běžci na 5 km?

Zima v sobotu dorazil(a), ale nezvítězil(a). Nejchladnější den v týdnu, kdy jinak panovaly jarní teploty, byla právě sobota. Slunce ale začínalo postupně hřát. A tak Matěj Zima na 5 km nezvítězil. Zimu o vítězství až v cílové rovince připravil Jan Karko. Do cíle doběhl v čase 16:37 a Zima o 2 vteřiny za ním. Třetím běžcem v cíli byl Jan Sedláček (16:50).

IMG_5987.JPG

Mezi ženami byla na 5 km v cíli nejrychleji Klára Hubrová. Celkově doběhla v čase 19:10 na 14. místě. Druhá žena v cíli byla Lujza Sláviková (20:04) a o půl minuty za ní proběhla cílem Ewelina Tutak (20:34).

IMG_5981.JPG

V mužské kategorii 40+ byl závěr velmi těsný. První 2 běžci proběhli ve stejném čase 19:25. Rychleji v cíli byl Ondřej Teplý a druhé místo bral Ondřej Homolka. Na stupních vítězů je doplnil Libor Ondrůšek (20:17).

IMG_5976.JPG

V ženské kategorii 40+ zvítězila při své premiérové účasti na našich závodech Jana Vrlová (20:47). To už třetí letošní medaili ze tří závodů si odnesla Miriam Stewartová (22:00). A pro třetí místo si doběhla Barbora Urbánková (22:54).

IMG_5971.JPG

Ve nevyhlašované kategorii 50-59 let mezi muži zvítězil Libor Ondrůšek, který byl třetí v kategorii 40+. I mezi ženami se v této kategorii prosadila medailistka z kategorie 40+ Miriam Stewartová. V kategorii 60+ byl jediný startující Jaroslav Hejzlar. Do cíle doběhl ve skvělém čase 20:20.

Rekordmani bez rekordů

Na naší trati drží rekord dva běžci. Shodně se dokázali na první místo tabulek zapsat na 5 i 10 km. Oba se také představili na únorovém 10 km závodě. A oba zvítězili. Rekord tentokrát ale ohrožen nezůstal. Mužský rekordman Milan Janoušek si ale připsal osmý nejlepší čas našeho závodu, 33:25. Druhý v kategorii do 40 let Vojtěch Bližňák za ním zaostal o více než 2 minuty. A třetí v této kategorii doběhl Tomáš Jirásek.

IMG_5991.JPG

Mezi ženami je držitelkou obou rekordů trati Regina Procházková. A i ona znovu zvítězila. S časem 39:19 sama moc spokojená nebyla, ale co by za to ostatní daly :) Druhá v kategorii do 40 let byla Veronika Jančová (44:43) a jen o 1 vteřinu za ní doběhla do cíle Monika Mašková (44:44).

IMG_5989.JPG

Mezi muži v kategorii 40+ byl první v cíli Vladimír Srb. V čase 34:27 byl celkově druhý. Na celkovém třetím místě a druhém v kategorii doběhl do cíle Jiří Kabelka (35:14). A třetí místo místo v kategorii si vyběhl jihočeský běžec Luboš Rákosník (37:13).

IMG_5980.JPG

V ženské kategorii 40+ byla nejrychlejší na 10 km Denisa Myslivcová (43:25). Druhá byla tradiční účastnice našich závodů Dana Jiřičná (43:43). A pro bronz si doběhla Lenka Bayerová (45:45).

IMG_5978.JPG

Petr Bena (37:53) byl na 10 km nejrychlejším běžcem v kategorii 50-59 let. V ženské kategorii 50-59 byla nejrychlejší druhá běžkyně ze 40+ Dana Jiřičná. Nejrychlejšími běžci v kategorii 60+ byli Eduard Frey (46:19) mezi muži a Anna Křepelová (53:16) mezi ženami.

Tentokrát jste mohli také využít služby vodičů Plzeňští Tempo Makers. Děkujeme za to!

Díky a v březnu se uvidíme dvakrát

Díky všem, kteří dorazili na třetí letošní závod. Vytvořili jste skvělou atmosféru. A děkujeme také našim partnerům Lifefood, pivovar MouchaSportHeroSaunaSpotTopsport centrum a nově také Bootcamps.