Úvod » Články » Dvoustovkový závod

Dvoustovkový závod

29. 6. 2018, 9:59    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Přesně 200 běžců odstartovalo do červnového závodu Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Před závodem i po něm mohli ochutnat zdravé proteinovky od našeho partnera Lifefood. A také bylo k vidění oblečení od nového partnera PinkPower.cz.
PBT VAŠÍ LIGY VIII (7) - 10 km
27. 6. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (7) - 5 km

120 + 80 = 200

Do běhu na 10 km odstartovalo přesně 120 běžců.

S druhým výstřelem o pět minut později vyběhlo do závodu na 5 km 80 běžců.

Nejlepší na 5 km

Jako první se v cíli objevil Lukáš Mrázek. Bylo to v čase 16:48. O 11 vteřin zpět zůstal Michal Burian (16:59). A bronz bral Martin Vavrečka, který byl také v těsném závěsu (17:14).

Další medaile do své sbírky přidali manželé Lochmanovi. V kategorii 40+ zvítězil Petr v čase 18:05. I zde to bylo poměrně těsné. O 20 vteřin za Petrem do cíle doběhl Jan Hušák (18:25). A o 7 vteřin později cílovou čárou proběhl František Boudný (18:32).

Mezi ženami to bylo jasné vítězství Svatoslavy Kacířové. Ta zvítězila v čase 19:51. Druhou v kategorii do 40 let za sebou tak nechala o více než 2 minuty. Tou byla Jana Hubatová-Vacková (22:08). A pro bronz si v červnovém závodě v této kategorii doběhla Petra Celbová (22:41).

Celkově druhá žena v cíli a vítězka na 5 km v kategorii 40+. To je Marta Nikolič (20:57). Druhý cenný kov do rodinné pokladničky přidala Blanka Lochmanová za čas 21:20. A 13 vteřin za ní se do cíle dostala Katarína Třísková (21:33).

V kategorii do 15 let neměl konkurenci (a to doslova) Jan Roztočil. V čase 21:08 si však zlato rozhodně zasloužil!

Nejlepší na 10 km

Čtyřnásobný vítěz závodů Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni se dočkal svého prvního vítězství i v Praze. Pro zlato si Stanislav Rada doběhl v čase 35:05. Druhého Španěla Santiaga Berenguera za svými zády nechal o 7 vteřin. Na třetím místě byl v cíli Jakub Skalka v čase 36:05.

Michal Kovář doběhl na čtvrtém místě celkově. Vadit mu to ale vůbec nemuselo. V kategorii 40+ totiž zvítězil v čase 36:07. Druhý v pořadí byl Jiří Kabelka (36:32) a pro bronz si doběhl Vítězslav Král (37:05).

Mezi ženami byla nejrychlejší na 10 km Veronika Jančová (43:24). O 1 minutu a 1 vteřinu později do cíle doběhla Petra Davídková (44:25). A místo třetí obsadila Zuzana Kubínová o dalších 6 vteřin za Petrou (44:31).

Nejlepším triem na 10 km v kategorii 40+ byly mezi ženami Zuzana Vítková (44:39), Denisa Myslivcová (45:31) a Daniela Perglerová (46:59).

Ochutnávka od partnerů

Na červnovém závodě bylo možné ochutnat něco od našich partnerů. Zdravé proteinovky nabízeli kluci z Lifefood.

Holky od nového partnera PinkPower.cz zase ukázaly jejich kolekci oblečení. Nejlepší ženy v letošní celoroční tour se navíc mohou těšit na ceny právě od nich :)

Na viděnou třikrát v srpnu červnu

Červencový závod bude až 1. srpna a tak v srpnu se potkáme hned třikrát.

Červencový závod (1.8.) s vyhlášením v pivovaru Moucha:

NOVINKA = Trail Modřanskou roklí (22.8.):

Srpnový závod (29.8.):

Díky všem, co jste dorazili na náš červnový závod. Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha, SportHero a SaunaSpot a PinkPower.cz.