Úvod » Články » Ideální načasování

Ideální načasování

1. 6. 2018, 12:24    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Načasování počasí se povedlo znamenitě. Sice 20 minut byla absolutní průtrž mračen, ale přesně ve chvíli, kdy jsme postavili stan pro prezenci. A na závod už vysvitlo i slunce. Ideální načasování formy se povedlo Regině Procházkové. Zaběhla nový ženský rekord trati.
PBT VAŠÍ LIGY VIII (6) - 10 km
30. 5. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (6) - 5 km

Prší,prší, prší

Ihned po postavení stanu začalo slušně pršet.

Za chvíli ale už bylo příjemně. Společná rozcvička pod vedením Katky Fadljevičové ze SaunaSpotu se tak konala na zkropeném trávníku za svitu slunce.

Aby všichni stihli v klidu prezenci a uložení věcí do šatny, start jsme posunuli o 5 minut. V závodě na 10 km jsme viděli na startu dav čítající 102 běžců.

Na 5 km vyběhlo do závodu 83 účastníků.

Nejlepší na 5 km

Na 5 km nejvíce zazářila Regina Procházková. Celkově doběhla na třetím místě! A jako bonus v novém rekordu trati 17:47. Druhá mezi ženami byla Barbora Štěpánková (20:43) a třetí Eva Kamenčáková (21:02).

Mezi muži zvítězil Daniel Vejmelka v čase 16:44. Zajímavostí je, že o den předtím vyhrál na našem plzeňském běhu závod na 10 km. Takže dvě zlata ve dvou dnech ve dvou různých městech. Klobouk dolů. Na místě druhém doběhl v čase 17:33 Petr Snabl. A bronz na 5 km získal mezi muži Robin Šemotl (17:58).

Mezi čtyřicátníky byl nejrychlejší Ondřej Teplý (18:21) celkově šestý. Stříbro v této kategorii bral Radek Bönisch (18:37) a bronz Miloš Madron (18:48). Ten jediný mohl počkat až na vyhlášení a být dekorován medailí.

V ženské kategorii 40+ tradičně sbírá medaile Katarína Třísková. Tentokrát zvítězila v čase 21:39. Medaili stříbrné barvy si vyběhla Zuzana Polanská (22:02) a bronz brala za čas těsně pod 23 minut Andrea Fiřtová (22:58).

V kategorii do 15 let zazářil Áron Lexa. S časem 20:45 se může pyšnit celkově dvacátým nejlepších časem. Druhý byl Pavel Maleček (24:33) a třetí místo si v této smíšené kategorii vyběhla Kateřina Krátká (32:24).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km byl poslední květnovou středu nejrychlejší Michal Řežábek (35:15). Druhý byl v cíli Tomáš Ekl (36:17) a třetí Tomáš Jirásek (36:37).

Jiří Kabelka si vyběhl další zlato v kategorii 40+ časem 37:50. Druhý byl v této kategorii Zbyněk Vondrák (38:52) a třetí David Havlík (39:30).

Mezi ženami na 10 km zvítězila poměrně jasně Veronika Jančová (43:49). Na stupeň vítězů ji doplnily v kategorii do 40 let ještě Petra Davídková (45:30) a Zuzana Kubínová (45:39). Zuzana organizátory zmátla otočením startovního čísla z 9 na 6 a na vyhlášení už nevydržela.

V ženské kategorii 40+ nejrychleji běžela Lucie Krátká (44:37) a byla dokonce druhá nejrychlejší mezi ženami celkově. Na druhém místě v této kategorii byla Denisa Myslivcová (45:19) a bez medaile nezůstala ani Dana Jiřičná (45:52).

Protože někteří běžci si před vyhlášením doběhli ještě na něco k snědku, vyhlásili jsme společně ještě opozdilce v jednom dodatečném vyhlášení. Na první stupínek si stoupla Lucie Krátká (10 km ženy 40+), druhý stupínek patřil Zbyňku Vondrákovi (10 km muži 40+) a na třetí bedýnku vystoupala Kateřina krátká (5 km do 15 let).

Pravidelné běhny

Známe první pravidelné běhny. Tedy běžce, kteří se zúčastnili alespoň 6 letošních závodů. Znamená to, že ještě letos nevynechali ani jeden závod Pražské běžecké tour. Je to tato třináctka: Jana Šafránková, Jakub Skalka, Milan Cibík, Milan Brož, Lukáš Král, Jitka Králová, Vojtěch Holan, Bohumil Rohlíček, Viliam Marencak, Jiří Sladký, Dana Jiřičná, Daniela Perglerová, Pavel Koloc.

Všechny letošní pravidelné běhny se mohou těšit na poukaz na vstup na 90 minut do saunového světa SAUNA SPOT Dvorce. K vyzvednutí bude na všech dalších letošních závodech.

Na viděnou v červnu

Znovu se uvidíme poslední červnovou středu (27. 6.):

Díky všem, co jste dorazili na náš šestý letošní závod. Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha, SportHero a SaunaSpot.