Zapomněl

31. 5. 2018, 15:45    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Krásný závod přineslo druhé letošní setkání Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Našlo si na ni cestu 56 běžců. Jen při vyhlášení organizátor zapomněl hned na tři věci. Co to bylo? Dočteš se v reportáži.
Běžecká tour - Plzeň III (2) - 10 km
29. 5. 2018   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň III (2) - 5 km

Start

Tentokrát byly náboje v komoře a povedlo se odstartovat bez problémů. Do závodu na 10 km vběhlo 31 běžců.

I kratší závod odstartoval v pořádku a vrhlo se do něj 25 hlav.

Vyhlášení, které se nepovedlo

Teodora už není Svejkovská, ale před rokem se vdala – jmenuje se CHVALOVÁ. Tohle bych si měl příště napsat na tahák. Aneb když jsi si jistý, ve startovní listině přeci jméno ověřovat nemusíš… Ale k věci. Teodora zvítězila na 5 km v čase 20:02. Druhá byla Jana Tolarová. Té jsme pro změnu dali penalizaci 5 vteřin za drobné zkrácení trati (příště opět lépe vyznačíme). Sama se nám přiznala. Takže po stránce fair play vše v pořádku. Výsledný čas 21:00. Třetí místo si vyběhla Anna Nosilová (22:05).

Milan Škarda nám proběhl a my jsme ho nezařadili do kategorie 40+. Jak se nám to mohlo stát? Vždyť se pravidelně na bedně umisťuje… Vše jsme napravili předáním správné ceny pro druhé místo, které si časem 22:03 zaloužil. Jen ten ceremoniál už jsme nestihli opakovat. Ale Milan si to jistě užije příště! :) Richard Kotáb si ale zasloužené ovace užil. Zvítězil v této kategorii v čase 19:42. Třetí místo (na stupínku pro druhé místo) byl Martin Menza (23:01). A pro bramborovou medaili (ale bronzové barvy :) ) si doběhl Karel Šik (23:26).

Třetí zapomnění bylo největší. A to rovnou toho druhu, že jsme zapomněli vyhlásit celou kategorii. Kluci, kteří doběhli mezi prvními třemi na 10 km v kategorii 40+, skromně mlčeli. Ne že bych to plánoval udělat znovu, ale příště se klidně ozvěte! :)

Tak jsme alespoň v dalších dnech po závodě vyhledali ve městě vítěze Karla Bláhu (40:43). Ostatním (Pavel Vondrášek a Jiří Mašek) zopakujeme ceremoniál na dalším závodě…

Každý den není posvícení, ale tak příště už snad všechno správně. I teď se nám ale něco povedlo, tak se na to pojďme podívat :)

Vyhlášení, které se povedlo

5 km ženy – kategorie 40+. Běžela jen Markéta Schinabková. Tam jsem se splést nemohl (i když to jméno by se pomotat dalo). Vyhrála v čase 27:49.

Snazší byla i kategorie na 5 km do 15 let. Tam zvítězila také jediná účastnice – Lenka Šiková (27:04).

I kategorii, ve které byly jen dvě ženy, se nám vyhlásit povedlo. Na 10 km v kategorii do 40 let zvítězila Jana Hocká (47:56). Druhá byla Dominika Pašková (53:25), běžící manažerka partnerské jazykovky Perfect World.

A i v ostatních kategoriích se nám už dařilo vyhlásit vše správně. Na 10 km zvítězil mezi muži ve druhém nejrychlejším čase trati Daniel Vejmelka (35:04). A soupeři neviděli dlouho ani jeho záda. Zvítězil totiž o více než 4 minuty. Druhé místo obsadil Tomáš Koranda (39:20) a třetí byl jen o 13 vteřin zpět další Tomáš, Friedl (39:33).

O co jednoznačnější byl vítěz na 10 km, o to víc se bojovalo do posledních metrů na 5 km. Zvítězil Zdeněk Müller (18:22) o jednu vteřinu před Tomášem Matějkou (18:23) a jen o dalších 10 vteřin zpět byl Marek Dietl (18:33).

Velmi rychle opět běžela Blanka Šindelářová. V devátém nejrychlejším ženském čase trati byla mezi ženami nejrychlejší a vyhrála tak i kategorii 40+. Druhá byla Ivana Makovcová a třetí Jana Žáčková.

Za měsíc zas

Děkujeme všem běžcům, kteří dorazili na druhý letošní závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Budeme se těšit za měsíc a snad už bez přešlapů při vyhlášení! :)

Chodit pravidelně se vyplatí, protože můžeš vyhrát velmi zajímavé ceny od našich partnerů: jazykový kurz od jazykovky se srdcem Perfect World, boty dle výběru od Runland, pobyt v hotelu Rohanov nebo mošty z Nebílovských sadů. Více zde.

Poděkování patří také pivovaru Purkmistr a farmářskému obchodu U Lidušky za ceny pro nejlepší běžce jednotlivých závodů.

Znovu se budeme těšit v úterý 26. 6. v 6 hodin (18:00).