Úvod » Články » Parádní tenisový den

Parádní tenisový den

28. 5. 2018, 16:55    autor: Petr Lundák    Reportáž   Tenis Plzeň

První letošní tenisový turnaj v Plzni přilákal rekordní účast 24 hráčů. Odměnou jim bylo krásné až letní počasí. Byl přítomen jednorožec, Sparťan, tři ženy a také několik nováčků. Celkem se odehrálo za 6 hodin 67 zápasů.
Jarní tenisový turnaj VAŠÍ LIGY
27. 5. 2018   Turnaj   Plzeň – Tenis

Největší tenisový turnaj

Nedělní turnaj vstoupil do historie jako největší co do počtu účastníků tenisových turnajů VAŠÍ LIGY. Obsadili jsme celý osmikurtový areál TJ Lokomotiva Plzeň. Celkem 24 hráčů vstoupilo nejdříve do skupinové fáze. Tam je čekali dva soupeři. První dva ze skupiny potom postoupili do pavouka o vítězství. A třetí čekala žumpička. Hrálo se na 8 kurtech, takže na větší pauzy moc času nebylo a každý odehrál 5–6 zápasů na 1 zkrácený set do 5 gemů.

Ze skupiny postoupili všichni favorité. Nicméně už v osmifinále se se snem o stupních nejvyšších musel loučit Tomáš Jarošík.

Pravdou je, že Tomášovi los úplně nepřál do dalších bojů totiž přes něj přešel Pavel Cigler. Ten podal velmi soustředěný výkon :)

Ti, kdo zaujali oblečením

Do nejtěžší role sám sebe postavil Antonín Levora. Mohla za to odvaha jemu vlastní. Rudé triko s Skem na prsou byla rudým praporem plápolajícím před stádem býků v podobě stáda 22 Plzeňanů ještě stále slavících nedávný triumf místní Viktorie. V turnaji tak neměl šanci a skončil bez porážky poslední.

Příště by to možná chtělo decentnější vyjádření klubové příslušnosti :D

Druhý zajímavý výstřelek módy předvedl pražský Dominik Činátl. Ten ve svých zápasech strašil soupeře jednorožcem. Ani jemu ale štěstí nebo spíš zdraví moc nepřálo. V předposledním zápase ho chytili křeče a musel z turnaje odstoupit.

Příště chceme pandu :)

Ti, kdo zaujali výkonem

Nejlepší nováčkem na našich turnajích byl Jan Barnáš. Ten na kurtu přímo lítal a vybojoval konečné 5. místo.

Ženskou kategorii ovládl Ivana Milotová. Svůj pečlivý tenis jí zajistil pěkné 18. místo celkově.

Na stupních vítězek ji doplnily tradiční sběratelky trofejí z tenisových akcí VAŠÍ LIGY Jindřiška Slezáková a Irena Matiscsáková. Ta tedy alespoň virtuálně. Těsně před vyhlášením se totiž vytratila.

V celkovém pořadí se v semifinále už hrálo na celé sety. Bylo vidět, že hráči se postupně rozehráli a na tento tenis bylo radost se koukat. V repríze posledního finále se představil trojnásobný vítěz tenisových turnajů VAŠÍ LIGY Jiří Egermaier proti Honzovi Rathouskému. A odveta se povedla. Z vítězství se radoval Honza.

V druhém semifinále nastoupil Tomáš Jirouch proti v současné době vedoucímu muži Jarní sezóny tenisové ligy Milanovi Turkovi. A Milan potvrdil roli turnajové dvojky a postoupil do finále.

Finále vyšlo přesně tak, že už se už dohrály všechny ostatní zápasy mimo boje o bronz a tak mělo důstojnou atmosféru. A bylo na co koukat. Oba hráči předváděli parádní tenis.

Z vítězství v tomto turnaji se však mohl radovat jen jeden. A byl jím Honza Rathouský. Milan Turek bral stříbro a Jiří Egermaier ani tentokrát neodešel s prázdnou. Bylo z toho třetí místo.

Díky všem, co jste na turnaj dorazili. Doufám, že jste si kvalitně zahráli a na dalších turnajích se budu těšit. Petr