Letos po páté

26. 4. 2018, 21:54    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Pátý závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY přilákal krásnou účast 186 běžců. Ti si po prvé mohli vyzkoušet společnou rozcvičku se SaunaSpotem. Pak už vše probíhalo tradičně: start na 10 km, start na 5 km, postupný doběh běžců a vyhlášení nejlepších.
PBT VAŠÍ LIGY VIII (5) - 5 km
25. 4. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (5) - 10 km

Relax pro pravidelné běhny

Pro „Pravidelné běhny“ bude letos připraven relax. Tedy vstup do saunového centra SaunaSpot, které je nedaleko startu našich závodů. Běžci na tomto závodě dostali slevy na masáže a vstupy do SaunaSpotu a navíc si SaunaSpot pod vedení Katky Fadljevičové připravil pro běžce před startem krátkou dynamickou rozcvičku.

Potom už se šlo na věc. V 19:00 bylo na startu připraveno 109 běžců na 10 km.

V 19:05 už byli nažhavení běžci na 5 km. Na start se jich postavilo 77.

Nejlepší na 5 km

Do cíle se dostali všichni běžci, což nás velice těší. A mezi prvními to byl boj do posledních metrů. Hned prvních pět běžců doběhlo v rozmezí pouhých 13 vteřin. Nejrychleji byl v cíli David Vondrášek (16:45). Jen o 4 vteřiny zaostal Lukáš Nevařil a pro bronz si jen o 1 vteřinu před čtvrtým Martinem Olšanským doběhl Vojtěch Šulc (16:54).

Pátý v cíli byl Jan Rada. Nemusel ale rozhodně smutnit, protože v čase 16:57 opanoval kategorii 40+. Druhý v cíli v této kategorii byl celkově osmý Ondřej Teplý (18:26). Honzu s Ondrou doplnil na stupních vítězů pro nejlepší tři běžce ještě Petr Beran (19:05).

5 km zvládla mezi ženami nejrychleji Magda Čejková. Zvítězila v čase 20:36 před druhou v pořadí Ivetou Vlčkovou (21:00) a třetí Kristýnou Košťálovou (21:28).

Největší radost při vyhlášení již tradičně projevila Monika Kadlecová :) Zvítězila v kategorii 40+. V čase 23:45 byla jen 12 vteřin před druhou v této kategorii Lucií Vostrou Mošovskou (23:57). Pro medaili bronzovou si doběhla Barbora Jandíková (25:47).

Mezi nadějemi do 15 let byla rychlejší Kateřina Krátká (29:13). Pro medaili stříbrné hodnoty si doběhla Anežka Tvrzová (34:59).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km zvítězil Daniel Vejmelka (34:43). Podobně jako na 5 km, tak i zde to bylo poměrně těsné. Před druhým v pořadí Lukášem Slatinským (34:50) byl o 7 vteřin. Třetí místo bral Jaroslav Blažek (36:08).

V kategorii 40+ sbírá v posledních dvou sezónách tradičně medaile Jiří Kabelka. Nejinak tomu bylo i na dubnovém závodě. V cíli byl v čase 36:47 celkově sedmý a v kategorii 40+ bral zlato. Druhé místo si vyběhl Petr Bena (37:15) a třetí byl Ondřej Votruba (37:21).

Z vítězství mezi ženami na 10 km se mohla radovat Veronika Andrlová (41:17). Stříbro si odnesla Svatoslava Kacířová (41:42) a třetí mezi ženami do 40 let byla Veronika Jančová. Ta proběhla cílem v krásně vypadajícím čase 43:43. Na vyhlášení však nevydržela.

Velmi rychlé ženy tentokrát byly i v kategorii 40+. Zlato v této kategorii si v čase 42:10 vyběhla Martina Bradáčová. Druhá byla Sylva Mullen (43:40) a na stupínek s trojkou vystoupala Dana Jiřičná (44:35).

Za měsíc na viděnou

Znovu se uvidíme poslední květnovou středu (30. 5.):

Díky všem, co jste dorazili na dubnový závod a snad jste si ho užili minimálně jako my. Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha, SportHero a SaunaSpot.