Úvod » Články » Parádní otevření třetího ročníku

Parádní otevření třetího ročníku

26. 4. 2018, 14:38    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Do svého třetího ročníku se vrhla Běžecká tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Přilákala 47 běžců a k vidění byly parádní výkony. V akci se ukázaly známé tváře z dřívějších ročníků i několikanásobný vítěz paralympiády v cyklistice.
Běžecká tour - Plzeň III (1) - 5 km
24. 4. 2018   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň III (1) - 10 km

Prořídlé pole na 10 km

O víkendu se uskutečnil Půlmaraton Plzeňského kraje a většina běžců tak dala 3 dny po závodě přednost kratšímu závodu na 5 km. Na delší trať vyběhlo jen 9 odvážlivců.

Slušný balík 38 běžců se postavil na start závodu na 5 km.

Běžci od startu neodradilo ani to, že se neozval startovní výstřel. Pistole je v pořádku, a tak to zřejmě bylo rukama startéra :)

Nejlepší na 5 km

První v cíli byl v úterý Zdeněk Müller. Trať 5 km zvládl v krásném čase 17:54. A rozhodovalo se až v cílové rovince. Druhý Tomáš Matějka totiž zaostal pouze o 1 vteřinu. Ani třetí v cíli nebyl daleko. V čase 18:03 si pro bronz doběhl Jan Laštovka.

Mezi třemi nejrychlejšími ženami byly známé tváře a všechny běžely opravdu rychle. V sedmém nejrychlejším čase historie závodu zvítězila Barbora Šturmová (20:28). Následována byla svou parťačkou z Forrest Gump Teamu Teodorou Chvalovou. Ta zaběhla osmý nejrychlejší čas trati 20:48. A bronzovou medaili brala Jana Tolarová v čase 20:55 (devátý nejrychlejší čas trati).

V kategorii 40+ na 5 km zvítězil mezi muži šestinásobný vítěz paralympijský her Jiří Ježek. Zlato bral za čas 19:45 a celkové 7. místo. Jen o 3 vteřiny zpět byl Richard Kotáb a doběhl si tak pro stříbro. Na stupních je doplnil Milan Škarda (20:49).

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Jana Žáčková (24:21). Medaili a cenu jsme jí ale museli předat dříve, protože na vyhlášení nemohla počkat. Na stupně se tak postavily jen Soňa Ježková (25:40) a Markéta Schinabková (27:01).

Mezi mladými běžci do 15 let byla nejrychlejší Lenka Šiková (25:44) a druhá doběhla do cíle Anna Hocká (26:20).

Nejlepší na 10 km

Druhý nejrychlejší čas historie závodu zaběhl Stanislav Rada 35:39. A své soupeře nechal daleko za sebou. O necelé 4 minuty zpět byl Jan Štastný (39:35) a 4 minuty ztratil na druhého Jan Šůcha (43:36).

Mezi ženami byla nejrychlejší (a v kategorii do 40 let jediná :) ) Dominika Pašková. Do cíle doběhla v krásném čase 50:51.

Tomáš Němeček zvítězil mezi muži na 10 km v kategorii 40+ (46:49). Stříbro v této kategorii bral za čas 47:34 Martin Menza a bronz si v čase 1:02:04 vyběhl Jarek Berdych.

Ženská kategorie 40+ měla jasnou favoritku. A svoji roli Olga Červená potvrdila. Zvítězila v solidním čase 57:29.

Za ceny pro nejlepší v tomto závodě děkujeme Pivovaru Purmistr, farmářskému obchodu U Lidušky a Plzeňským Tempo Makers

Díky a za měsíc zas

Po závodě se běžci mohli těšit také na tombolu. Brali ceny od jazykovky Perfect World, Pivního běhu nebo osobní trenérky Clara 4 fit.

Děkujeme všem běžcům, kteří na náš první letošní závod dorazili a budeme se těšit na viděnou za měsíc!

Chodit pravidelně se vyplatí, protože můžete vyhrát velmi zajímavé ceny od našich partnerů: jazykový kurz od jazykovky se srdcem Perfect World, boty dle výběru od Runland, pobyt v hotelu Rohanov nebo mošty z Nebílovských sadů. Více zde

Znovu se budeme těšit v úterý 29. května.