Squasový skleník

22. 4. 2018, 9:58    autor: Tomáš Novák    Reportáž   Squash Praha

 (autor:  )
Další squashové turnaje se odehrály na Hamru během nádherného, slunečného víkendu, a překvapivě přilákaly slušný počet lidí. Přes 40 lidí se rozhodlo uzavřít do squashového skleníku, kde jsme klimatizaci sladili s venkovní teplotou na příjemných 26 stupňů. Od dobrého výkonu a od dobré nálady to ovšem neodradilo.
Squash - začátečníci, mírně a středně pokročilí - 8
21. 4. 2018   Turnaj   Praha – Squash
Squashový turnaj kat. D - pokročilí - 8
22. 4. 2018   Turnaj   Praha – Squash

Jak jsme bojovali za klimatizaci..

V sobotu se nás sešlo 32 a tak jsme dokázali zaplnit všechny squashové kurty, čímž jsme s velkou pravděpodobností překvapili kdekoho, a to včetně hamerského údržbáře. Začátek byl totiž poměrně příjemný, základní skupiny se rozjely velice rychle, a všichni hráči brzo nahodili turnajovou tepovku. Po hodince jsme už ale zafuněly okolní teplotu na 26 stupňů a kyslíku jsme si nechali jen pro nezbytné přežití. Na recepci se tak rozjel boj o přijatelnější teplotu, ovšem marně. I přes velké dotírání. Taktika – čím víc žadatelů, tím větší úsilí z recepce – vyvolala spíše větší pochopení než nějaký výsledek. Pochopení je i z mé strany a příště už snad s lepšími podmínkami. Hráčům velký respekt a klobouček dolů za skvělou účast a hru.

Postřehy

Největší respekt patří Pepovi Šafárovi, který si nejprve dal rozcvičku na Czech Squash Masters 2018 a poté přijel, jak praví, s handicapem 50 na náš turnaj. V jeho případě je to součet 30 let a 20 kil navíc. Avšak zdání zaklamalo a ostatní brzo zjistili, že Pepa trestá nepřesnost a dlouhým výměnám neholduje. Již v pavouku se tak stalo překvapení turnaje, kdy vyřadil favorita turnaje Lukáše Kroftu. Ten už následně nechyboval. Do finále mu zastavil cestu rozjetý David Soviš, který ovšem nevyzrál před vyprodaným publikem nad Erikem Blažkem. Ten se tak mohl radovat ze svého prvního vítězství na turnaji. Pepa nakonec třetí. Zajímavou squashovou partii také rozehrál Michal Hlavačka, který si v napínavých bitvách poradil s Viktorem i Honzou Škodou, a stal se tak věhlasným žumpo králem, vítězem dolního pavouka o 17. místo. Pozornost také směřuje k dvěma dámám, Petře a Bětce, které svedly skvělou přestřelku mezi sebou v dolním pavouku. Vyrovnaný výsledek 2:1, 15:13 pro Bětu hovoří za vše.

Stupínek vítězů a ohodnocených

1. Erik Blažek & Běta Honzková (21.)
2. Lukáš Krofta & Petra Rodová (24.)
3. Josef Šafár
5. Lukáš Kracík
9. Lukáš Krofta
17. Michal Hlavačka
25. Martin Soušek

Kompletní listina výsledků zde

Nedělní komorní déčko

V neděli jsme čelili podobným problémům ze soboty, nicméně, jak praví české přísloví, menší počet lidí méně funí, a tak jsme dokázali držet teplotu na příjemných 25,5 stupňů. Takže pohodička. Každý si tak zahrál za tři hodiny 4–5 zápasů a to bez většího naříkání. Byli dokonce tací, vlastně jeden, který se snad ani nezpotili. Jmenoval se Lukáš Matoušek, který turnaj doslova vytřískal. Zbytek sváděl poměrně vyrovnané bitvy. Za zmínku pro tentokrát stojí skvělý výkon Michala Kulhánka, který ztratil zápas jen s Tomášem Novákem, jinak vévodil dolní části naší desetičlenné skupinky. Bitvu o třetí, otevřené místo, vyhrál Dušan Kotora, který dokázal hravě porazit Michaela.

Stupínek vítězů a ohodnocených

1. Lukáš Matoušek
2. Tomáš Novák
3. Dušan Kotora
4. Michael Morrissey
5. Michal Kulhánek

Kompletní pořadí najdeš zde

Poděkování

Patří ještě jednou hráčům za přežití i v tomto šíleném počasí a také sponzorům za věcné poukazy, jsou to:

Květnové radovánky

  • V sobotu 19.5. od 16:00 Začátečníci, mírně & středně pokročilí. Přihlášky zde
  • V neděli 20.5. od 14:00 VAŠE LIGA Déčko. Přihlášky zde

Squashi zdar :-)

Tomáš Novák
Squash - Praha - duben 2018Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...