Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Noční squashový maratonek je zpátky v Praze :-)


Noční squashový maratonek je zpátky v Praze :-)

11. 3. 2018, 0:56    autor: Tomáš Novák    Reportáž   Squash Praha

 (autor: )
Po dlouhé pauze se na přání pražských squashistů uskutečnil v Praze opět squashový maraton, který začal v sobotu 10.3. v 20:00 a trval až do nedělní šesté hodiny ranní. Celkem se sešlo 20 šílenců, z nichž byli tři odvážné – Sába, Alžběta, Eva. :-)
Noční squashový maraton v Praze 2018
10. 3. 2018   Turnaj   Praha – Squash

Noční maratonek je specifický herním formátem, kdy hráči nehrají sami za sebe, ale za tým. Tím se dostává atmosféra o level výše a zájem už směřuje do každého týmového zápasu, protože každý může rozhodnout. Losem byly vybrány na základě výkonnostního koše 4 týmy po 5 hráčích, tak aby se jednalo o vyrovnané bitvy. Týmy poté hrají ve třech kolech mezi sebou, systémem každý s každým, tz. každý si zahrál 15 individuálních zápasů, tedy se všemi vyjma se svými spoluhráči. Zápasy byly kratší, jeden set do 15 bodů, přesto velmi výživné. Týmy byly nalosovány online FCB losovačkou a s příslušnými barvami to vypadalo takto:

 • bílá – Tomáš Novák, Martin Soušek, Ondra Soroka, Tom Kučera, Alžběta
 • červená – Lukáš Matoušek, Karel Tesař, David Smolka, Lukáš Dittrich a Eva Sedláčková
 • modrá – Martin Šmejkal ml., Jirka Janata, Štěpán Janega, Michael Kasl a Martin Sedláček
 • černá – Radek D., Sába, Milan Varga, Kryštof Hrubý a Martin Šmejkal st.

Ze systému každý s každým vyplývala jednoduchá matematika. Týmu stačí uhrát v daném kole 13 setů (z 25) a má vítězství v kapse. Už v prvním kole se ale ukázalo, že získat 13 setů není úplně jednoduché. Mezi týmy bílá a červená rozhodoval až poslední zápas mezi Tomášem a Lukášem, který si Lukáš v klidu pohlídal. Hráči v bílém ale věděli, že vítězný setík byl ztracený už dávno před tím, a to s Davidem Smolkou, který dokázal vytáhnout veškeré své trumfy a porazit z pozice trojky všechny bílé, krom jedničky. Na druhé straně se vyrojili modrásci, jakožto favorit na vítězství. Z jejich týmu totiž přišla jedna omluvenka a tým doplnil Štěpán Janega, a tomu se říká brutální posila. S přehledem tak porazili černou, červenou a už si brousili zuby na papírově horší bílou.

V posledním kole to ale vypadalo na velký zvrat v dějství. Bílá si z druhého kola nesla vítězství nad černou a statisticky to vycházelo, že pokud bílá porazí modrou, mohlo by se vše změnit. Tři týmy (modrá, červená a bílá) mohly mít po dvou vítězství a rozhodovat mohly sety, případně body. Cítíte tam ale to kdyby.. Kdyby to totiž Tomáš Novák a Márty Soušek neposrali a neprohráli nad zmíněným Štěpánem a Michaelem Kaslem. Vítězem se tak stali modří, kteří ovládli všechny tři kola. Celkem se jim povedlo urvat 41 setů a nasbírat 874 bodíků. Bílá mohla pít na žal..

Díky moc všem za skvělou účast a atmošku. Taktéž děkuji paní Podlesné z Ohradní za obrovskou ochotu a přípravu rautu. Řízky jsme dojídali ještě v 5 ráno. Poděkování také patří Tecnifibre za testovačky, vč. nové edice od Carbloflexu.

Příště?

Příště by mohlo být už na podzim, takovej říjen, co vy na to?

Vítáni jste také na klasických turnajích.

Squashi zdar.

Tomáš Novák
Squash maraton - Praha 2018Vaše komentáře

Názory

 • Šárka Reinbergrová    12. 3. 2018 v 17:08    super!:

  klobouk dolu vsem ucastnikum i organizatorovi:-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...