Úvod » Články » Dvojnásobný rekordman

Dvojnásobný rekordman

26. 2. 2018, 14:50    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Dvě účasti na závodech VAŠÍ LIGY, dvě vítězství, dva rekordy trati. To je bilance Milana Janouška. A to únorový závod nabídl sice slunečné, ale větrné a poměrně mrazivé počasí.
PBT VAŠÍ LIGY VIII (3) - 5 km
24. 2. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (3) - 10 km

Slunce, vítr, mráz

Třetí letošní závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY nabídl slunečno. Běžce čekal ale vítr a teploty v záporných hodnotách. Přesně 100 běžců na 10 km si s podmínkami ale poradilo bez problémů.

Méně než poloviční skupina běžců odstartovala do pětikilometrového závodu. Celkem jich vyběhlo 47.

Nejlepší na 5 km

Závod na 5 km se rozhodoval až v cílové rovince. Nakonec více sil v sobě našel Michael Smutný a v čase 16:52 zvítězil o 2 vteřiny před Jakubem Skalkou. Pro medaili bronzovou si doběhl Miroslav Rybáček (18:19).

Mezi ženami zvítězila Gabriela Hejtíková v čase 20:07. Druhá a třetí (stejně jako většina ostatních na třetím místě) v pořadí na medailový ceremoniál nevydržely. Pro úplnost jimi byly Lujza Slavíková (20:47) a Natálie Dobrovodská (21:13).

Celkově na 6. místě, ale nejrychleji v kategorii 40+ doběhl do cíle Ivan Raboch (18:59). Druhý v cíli v této kategorii byl Ján Lorinc (19:41) a v krásném čase 20:00 doběhl do cíle Václav Krejzlik na místě třetím.

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila Lenka Zloská (22:47) jen 8 vteřin před Jitkou Šulcovou.Třetí místo v této kategorii obsadila Jana Málková Želechovská (24:28).

Nejlepší na 10 km

V čase 32:44 doběhl do cíle Milan Janoušek. Své soupeře nechal daleko za zády a o 6 vteřin zlepšil dosavadní rekord trati, který byl od října 2016 v držení Vladimíra Srba. Teď tedy jeho jméno v tabulkách svítí u rekordu trati na 5 i 10 km! Pro stříbro v tomto závodě si doběhl Daniel Vejmilka (36:06). A na třetím místě v kategorii do 40 let byl v cíli Tomáš Jirásek (37:57).

Celkové třetí místo a nejlepší mezi čtyřicátníky byl Michal Pávek v čase 37:46. Druhé místo v této kategorii obsadil Petr Bena (38:34) a třetí Petr Beran (39:06).

V ženské kategorii obhájila své vítězství z ledna Regina Procházková (39:48). Pro druhé místo si doběhla Veronika Andrlová (40:50) a třetí byla Veronika Jančová (44:16).

Na prvních dvou místech v kategorii 40+ žen známe letos zatím jen dvě jména. Zvítězila opět Dana Jiřičná (44:43) a druhá byla ve svém osobním maximu Daniela Perglerová (44:58). Na stupních vítězů je doplnila třetí Lenka Bayerová (48:06).

Díky na závěr

Poprvé jsme na desetikilometrový závod vyzkoušeli také vodiče. Konkrétně šlo o Plzeňské Tempo Makers pod vedením Jiřího Maška. Díky za kvalitní práci a jsme rádi, že spoustu z vás dovedli k lepším výkonům! Závod se jim moc líbil, tak slíbili, že v budoucnu určitě někdy znovu dorazí :)

Díky patří ale také všem ostatním, co se zúčastnili třetího letošního závodu PBT VAŠÍ LIGY. A nesmíme zapomenout na partnery, kterými jsou: Lifefood, Pivovar Moucha a SportHero.

V březnu se uvidíme společně hned dvakrát. Nejdříve nás čeká Půlmaraton 24. března (součástí je doprovodný závod na 5 km)