Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Sobotní divočina, nedělní klídek


Sobotní divočina, nedělní klídek

26. 2. 2018, 14:42    autor: Tomáš Novák    Reportáž   Squash Praha

 (autor:  )
Po delší pauze šesti týdnů se opět na Hamru v Záběhlicích uskutečnil víkend plný squashe. V sobotu 24.2. se od 16:00 sešlo 33 hráčů, spojených od začátečníků po středně pokročilých v jedné kategorii, v neděli 25.2. od 14:00 se zase prohnalo na déčku pro pokročilé 16 hráčů. celkový počet 49 squashistů, tedy jedna rýmička do 50!
Squashový turnaj kat. D - pokročilí - 6
25. 2. 2018   Turnaj   Praha – Squash
Squash - mírně a středně pokročilí - 6
24. 2. 2018   Turnaj   Praha – Squash

Sobotní organizační divočina

V sobotu nás čekala slušná organizační divočina. Vše začalo vtipně, skončilo bezproblémově, přesně na 20:00 s vyhlášením. Vtipem bylo, když nám na začátek přišli dva hráči na jedno jméno. Znáte to, chcete se přihlásit, podíváte se na list účastníků a zjistíte, že tam jste.. pak přijdete na turnaj a zjistíte, že jste tam vlastně nebyl – zkrátka klasickej syndrom Martin Soušek. Bohužel už ale vše bylo připravené pro 33 hráčů, kteří měli pozměněnou druhou část turnaje, a místo bylo jen pro jednoho. Po skupinkách se turnaj totiž rozdělil na tři pavouky – horní pavouk o 16, prostřední pavouk o 8 a zapeklitá tarantule pro 9 hráčů. Ta spočívala v tom, že si hráči dali ještě jednu skupinovou předehru (3 tříčlenné skupinky) a z ní se teprve utvořil dolní pavouček o 8. Poslední mohykán podle skóre počkal na své rivaly, kteří neprošli prvním kolem a utvořili finální skupinku o pěti. Celkem si tak zahráli úctyhodných 10 kratších zápasů! Zbytek si užíval klasickej pavoukovej systém s 6–7 zápasy.

Velice si vážíme nových tváří, které dělají úžasné kotrmelce ve výsledcích. Tentokrát dokonce čtyři nováčci se umístili v první desítce! Překvapením turnaje byl Pavel Dytrych, který sice na začátku glosoval, že to jde vybouchat, ale asi ani sám nečekal, že skončí ve finále. Tam narazil vlastně na pátého nováčka v první desítce – Plzeňáka Martina Šmejkala, který předvedl stabilní výkon po celou dobu turnaje a právem si odnesl zlatou medaili. Suverénní výkon předvedl Standa Gibson, který si dokázal porazit i s Lukášem Kroftou a skončil na krásném pátém místě. Sympatickou hru také předváděl Martin Richtar a Jirka Blažek. Jak už to bývá, největší radost na turnaji udělá vítězství v nebíčku (9. místo) a žumpičce (17. místo). S úsměvem na tváři tak odcházel Sigi a Tom Jelínek. Z hlediska cen to vytřískala Petra – nejprve se úspěšně prokousala tarantulí a vyhrála dolní pavouk nad Břeťou, poté ještě obhájila prvenství mezi ženami, a následně si vylosovala poukaz, aneb kdo umí, ten umí.

Stupínek vítězů

1. Martin Šmejkal & Petra Vansová (25.)
2. Pavel Dytrych & Jana Svobodová (31.)
3. Radim Kochan

Kompletní listina výsledků zde

Nedělní klídek

V neděli jsme se zase poprvé sešli v 16, tedy v počtu přímo dělaný pro tento typ turnaje. Dle žebříčku byla nasazena první osmička, poté ke zbytku nalosováni ostatní. S dohrávkou o konečné umístění si každý odnesl čtyři zápasy v nohách a za tři hodiny bylo hotovo. Favoritem turnaje byl Tomáš Fecák, který se blíží k první stovce v republice. Postupně se bez problému probojoval do finále, i přes zkušené matadory Ivana a Dušana. Nicméně tam narazil na anglického jinocha Sama, který disponuje vytříbeným squashovým vkusem. Ladný pohyb, agresivní hra, kill za killem, tak se dá popsat jeho hra. Vše vystihuje jeho odpověď na otázku, jak dlouho hraješ squash? Since always.. Na třetím místě se umístil Dušana Kotora, který zdolal unaveného organizátora Tomáše. Skvělé výkony taktéž předváděl Kosta a Milan. :-)

Stupínek vítězů

1. Sam Marston
2. Tomáš Fecák
3. Dušan Kotora

Kompletní pořadí najdeš zde

Poděkování

Patří nejen všem zúčastněným za hojnou účast a skvělou herní úroveň, ale také sponzorům za věcné poukazy, jsou to:

Pozvánka na březen plný squashe

Už za tři týdny nás čeká opakování, časově to vychází takto:

Do té doby se ovšem konají dvě squashové lahůdky:

  • Sobota 10.3. Noční squashový maraton na Ohradní od 20:00 do nedělní 6 hodiny ranní.
  • Čtvrtek 1.3. až 4.3. – Mistrovství ČR ve squashi – více info o akci zde

Díky za pozornost. Příště se těším :-)

Tomáš Novák
Squash - Praha - únor 2018Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...